ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Przypadek w wielu odsłonach

W poniedziałek, 25 października o godzinie 17:00 w naszej szkole odbył się, jak co roku, wernisaż wystawy poplenerowej. W tym roku na miejsce tradycyjnego, szkolnego, wrześniowego pleneru artystycznego wybrana została Krynica Morska.

Wystawa została przygotowana w sposób już tradycyjny tzn. w galerii szkolnej, w sali koncertowej i w kilku salach lekcyjnych można było oglądać prace uczniów powstałe na plenerze. Większość związana jest ze słowem „Przypadek”, gdyż takie obowiązywało hasło przewodnie podczas tegorocznego pobytu nad morzem. Prezentowane prace wyrażały różne skojarzenia uczniów z tym hasłem. Interpretacji „przypadku” poszukiwano w sposób plastyczny, literacki, multimedialny, muzyczny. Na wystawie zobaczyć więc możemy „przypadkowe” obrazy, rzeźby stworzone z „przypadkowych” materiałów, opowiadania o „przypadkowych” zdarzeniach i wiele, wiele innych prac związanych z tym słowem.

W jednej z sal można było obejrzeć materiał filmowy- relację z realizowanego w Krynicy przez uczniów Teatru Cieni. Film uzupełniony był prezentacją m.in. lalek, makiet (wykonanych przez uczniów) pochodzących z przedstawień. Całości dopełniała piękna muzyka, która wprawiała odbiorców w tajemniczy nastrój.

Z kolei w holu szkoły prezentowany był „Puls Pleneru” (uczniowska wersja „Wiadomości” ) oraz egzemplarze gazety plenerowej – „Echo Pleneru”.

Natomiast w głównej auli odbył się koncert grupy muzycznej, która na plenerze zajmowała się aranżacjami znanych utworów oraz tworzeniem własnych, komponowanych przy pomocy przypadku a konkretnie poprzez rzut kostką do gry. Ostatni utwór na wernisażowym koncercie grupa wykonała razem z beatboxerami (efekt warsztatów beatboxu), wśród których zdecydowanym liderem był Antoni Żygadło.

Oprócz koncertu, w auli na telebimie prezentowane były różne materiały filmowe z pleneru w Krynicy Morskiej. Wśród nich projekt multimedialny klas najmłodszych (uzupełniony zdjęciowym komiksem) oraz teledysk do jednej z kompozycji zaaranżowanej na plenerze.

Prace uczniów prezentowane na wystawie przygotowywane były pod kierunkiem nauczycieli: Lidii Rosińskiej, Renaty Mrowcy, Anety Chruścińskiej, Agnieszki Warek, Grażyny Malinowskiej, Ewy Czerwieniec, Katarzyny Rogowskiej, Justyny Jasiorkowskiej, Anny Maciejewskiej, Tomasza Palucha oraz artystów z Teatru Figur w Krakowie i Patryka Tika Taka Mateli (beatbox).

Z pewnością wszystkim wernisaż bardzo się podobał, a zachwyt wzbudziły przepiękne kompozycje muzyków. Oni mają talent! Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że przyszłoroczny wernisaż będzie równie ciekawy jak ten.

Plener artystyczny POSA odbywał się od 31 sierpnia do 11 września 2010 roku w Krynicy Morskiej. Projekt był dofinansowany przez Urząd Miasta Zakopane, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Eunika Legoń, kl. III/g, (red)

Poniżej opisy realizowanych podczas plenerów projektów:

plastyka

teatr cieni

muzyka

media

maluchy

literatura młodsi

literatura gimnazjumPowiązane artykuły

Karnawał czas zacząć!

W piątek, 24 stycznia 2014r. o godzinie 11:00 w sali koncertowej naszej szkoły odbył się koncert w wykonaniu uczniów klasy I POSA. Zgodnie ze szkolną tradycją „pierwszaki” zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne w strojach karnawałowych. Po koncercie […]

Czytaj więcej

Wychowanie fizyczne w terenie

Uczniowie pod opieką pana Tomasza Sobańskiego podczas zajęć wychowania fizycznego biegają na biegówkach a także zwiedzają Zakopane. 

Czytaj więcej

Laury dla najlepszych poetów

W piątek, 28 marca 2014 r. w auli naszej szkoły odbyła się Gala Poezji. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali: Mikołaj Motyka, Antonina Kudasik oraz Kacper Hubicki.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content