ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pyszny piątek klasy II gimanzjum

W Galerii Kulczyckich na KozińcuPiątek, pierwszego października, klasa II gimnazjum wybrała na dzień, w którym „odebrała” obiecaną im nagrodę za wygraną w ubiegłorocznej grze terenowej, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Ową nagrodą było wyjście całej klasy na pizzę, ufundowaną przez Radę Rodziców, do wspólnie wybranej restauracji.

W piątek rano klasa przyszła do szkoły tylko na pierwszą lekcję, a potem wyruszyła pieszo razem z opiekunami – panią Ewą Czerwieniec oraz panem Tomkiem Paluchem do Galerii im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich na Kozińcu na wystawę gier planszowych o tematyce górskiej. Była to kolekcja przywieziona do Zakopanego z Muzeum w Turynie. Uczniowie zobaczyli tam dużą ekspozycję unikatowych gier planszowych. W niektóre z nich można było nawet zagrać. W osobnej sali wyświetlane były stare, czarno-białe, krótkometrażowe filmy o tematyce sportowej. Wiele ciekawych historii związanych z grami opowiedział grupie przewodnik, Wojciech Szatkowski.

Kiedy klasa obejrzała już wszystkie gry udała się z Galerii prosto na Krupówki na pizzę do restauracji Da Gasso, ponieważ wszyscy byli już bardzo głodni. Po długim marszu klasa w końcu dotarła do pizzerii i zamówiła sobie dania. Po skonsumowaniu nagrody wszyscy pożegnali się i rozeszli do domów.

Cała grupa była bardzo zadowolona z wycieczki, zobaczyła interesującą i trochę nietypową wystawę, oraz w miłej atmosferze zjadła pyszną pizzę przyjemnie wspominając grę terenową i obiecując sobie, że w tym roku też wygrają.

Ewa Utracka, kl. II/gPowiązane artykuły

Śnieżne szaleństwo

27 lutego 2017 roku na stoku pod Wielką Krokwią w Zakopane o godzinie 8:30 odbyły się szkolne zawody sportowe, w których udział mogli wziąć uczniowie POSA. Uczestnicy mogli zmierzyć się w 4 konkurencjach: na nartach […]

Czytaj więcej

POSA Music show już wkrótce

25 listopada odbędzie kolejna edycja szkolnego konkursu piosenki wykonywanej w języku obcym. Do niedawna uczestnicy wybierali głównie utwory w języku angielskim, w ostatnich latach popularne robią się też piosenki francuskie i niemieckie. Do konkursu można […]

Czytaj więcej

Karnawałowy koncert klasy I

2.02.2021 odbył się karnawałowy koncert pierwszaków. Zapraszamy do obejrzenia rejestracji tego kameralnego, ale niezwykłego koncertu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content