ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pyszny piątek klasy II gimanzjum

W Galerii Kulczyckich na KozińcuPiątek, pierwszego października, klasa II gimnazjum wybrała na dzień, w którym „odebrała” obiecaną im nagrodę za wygraną w ubiegłorocznej grze terenowej, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Ową nagrodą było wyjście całej klasy na pizzę, ufundowaną przez Radę Rodziców, do wspólnie wybranej restauracji.

W piątek rano klasa przyszła do szkoły tylko na pierwszą lekcję, a potem wyruszyła pieszo razem z opiekunami – panią Ewą Czerwieniec oraz panem Tomkiem Paluchem do Galerii im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich na Kozińcu na wystawę gier planszowych o tematyce górskiej. Była to kolekcja przywieziona do Zakopanego z Muzeum w Turynie. Uczniowie zobaczyli tam dużą ekspozycję unikatowych gier planszowych. W niektóre z nich można było nawet zagrać. W osobnej sali wyświetlane były stare, czarno-białe, krótkometrażowe filmy o tematyce sportowej. Wiele ciekawych historii związanych z grami opowiedział grupie przewodnik, Wojciech Szatkowski.

Kiedy klasa obejrzała już wszystkie gry udała się z Galerii prosto na Krupówki na pizzę do restauracji Da Gasso, ponieważ wszyscy byli już bardzo głodni. Po długim marszu klasa w końcu dotarła do pizzerii i zamówiła sobie dania. Po skonsumowaniu nagrody wszyscy pożegnali się i rozeszli do domów.

Cała grupa była bardzo zadowolona z wycieczki, zobaczyła interesującą i trochę nietypową wystawę, oraz w miłej atmosferze zjadła pyszną pizzę przyjemnie wspominając grę terenową i obiecując sobie, że w tym roku też wygrają.

Ewa Utracka, kl. II/gPowiązane artykuły

Spotkanie z Czesławem Podleśnym

Gimnazjaliści Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej spotkali się z artystą rzeźbiarzem Czesławem Podleśnym. Artysta przedstawił uczniom swoją twórczość, opowiedział o tym, czym dla niego jest sztuka, co oznacza być artystą, wspominał o artystycznej podróży do Korei.  […]

Czytaj więcej

Pierwszaki dla mam

26 maja nasi najmłodsi uczniowie zrobili swoim mamom niespodziankę. Przygotowali koncert, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach.

Czytaj więcej

Włochy oczami artystów

Jak uczniom klas gimnazjalnych podobał się tegoroczny plener zagraniczny do Włoch? W tym roku zwiedzili oni Wenecję, Sienę, Watykan, Pompeje, Rzym oraz Florencję. Jedynie w osiem dni: od 4 do 11 maja, zobaczyli największe włoskie […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content