ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Pyszny piątek klasy II gimanzjum

W Galerii Kulczyckich na KozińcuPiątek, pierwszego października, klasa II gimnazjum wybrała na dzień, w którym „odebrała” obiecaną im nagrodę za wygraną w ubiegłorocznej grze terenowej, zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka. Ową nagrodą było wyjście całej klasy na pizzę, ufundowaną przez Radę Rodziców, do wspólnie wybranej restauracji.

W piątek rano klasa przyszła do szkoły tylko na pierwszą lekcję, a potem wyruszyła pieszo razem z opiekunami – panią Ewą Czerwieniec oraz panem Tomkiem Paluchem do Galerii im. Włodzimierza i Jerzego Kulczyckich na Kozińcu na wystawę gier planszowych o tematyce górskiej. Była to kolekcja przywieziona do Zakopanego z Muzeum w Turynie. Uczniowie zobaczyli tam dużą ekspozycję unikatowych gier planszowych. W niektóre z nich można było nawet zagrać. W osobnej sali wyświetlane były stare, czarno-białe, krótkometrażowe filmy o tematyce sportowej. Wiele ciekawych historii związanych z grami opowiedział grupie przewodnik, Wojciech Szatkowski.

Kiedy klasa obejrzała już wszystkie gry udała się z Galerii prosto na Krupówki na pizzę do restauracji Da Gasso, ponieważ wszyscy byli już bardzo głodni. Po długim marszu klasa w końcu dotarła do pizzerii i zamówiła sobie dania. Po skonsumowaniu nagrody wszyscy pożegnali się i rozeszli do domów.

Cała grupa była bardzo zadowolona z wycieczki, zobaczyła interesującą i trochę nietypową wystawę, oraz w miłej atmosferze zjadła pyszną pizzę przyjemnie wspominając grę terenową i obiecując sobie, że w tym roku też wygrają.

Ewa Utracka, kl. II/gPowiązane artykuły

Komórkowe szaleństwo

11 października klasa pierwsza gimnazjum podczas lekcji biologii z Panią Pauliną Zimak-Piekarczyk przedstawiła swoje modele komórek.

Czytaj więcej

Mali przyjaciele

28 września na lekcji biologii z panią Pauliną Zimak-Piekarczyk, klasa druga gimnazjum miała okazję poznać życie, wygląd i zastosowanie żyworódek. Doświadczalna lekcja udała się, gdyż jeden z uczniów, Dominik Możdżeń hodujący osobiście  żyworódki, przyniósł je […]

Czytaj więcej

Iglaki w zeszytach

16.06.15 klasa pierwsza gimnazjum w ramach lekcji biologii wzięła udział w zajęciach praktycznych. Tematem tych zajęć były Drzewa iglaste. Celem lekcji było nauczenie się rozpoznawania danych gatunków drzew. Każdy z uczniów miał przynieść gałązki wybranych […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content