ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Recital i egzamin w jednym

28 kwietnia na sali koncertowej w naszej szkole odbył się recital fortepianowy ucznia klasy IX – Jana Kudasika.

Recital był tak naprawdę jego egzaminem końcowym, o czym muzyk dowiedział się po zakończeniu występu. Jasiek zagrał część programu przygotowanego na egzaminy do szkoły muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie, do której będzie starał się dostać(jest to najlepsza szkoła muzyczna w Małopolsce, w której kształcił się m.in. finalista tegorocznego konkursu chopinowskiego Szymon Nehring. W związku z wysoko postawioną poprzeczką usłyszeliśmy: III Preludium i fugę Cis-dur Bacha, Sonatę D-dur Beethovena, etiudę f-moll Clementiego, i pierwszą część sonatiny Karłowicza. 4 i 5 maja Jasiek będzie zdawał egzaminy, do których przygotowywał się pod kierunkiem pani Elżbiety Cukier.

Życzymy powodzenia i „połamania” palców!

teskt i fot. Szymon


Powiązane artykuły

Po plenerze – relacje i wspomnienia

We wrześniu, klasy od II-IX Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej pojechały na dwutygodniowy plener artystyczny do Rowów. Organizatorem wyjazdu była Rada Rodziców oraz Nauczyciele i Dyrekcja szkoły. Przed nami wernisaż poplenerowy, na którym zobaczymy efekty pracy […]

Czytaj więcej

Sprawdzamy swój angielski

W poniedziałek, 20 października odbył się szkolny etap konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.

Czytaj więcej

Wielki Brat patrzy

Już niedługo dla uczniów naszej szkoły stwierdzenie „mam na was oko” nabierze nowego znaczenia. Aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo, we wtorek, siódmego października w „Białym Domu” pojawili się panowie z firmy zajmującej się montażem monitoringu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content