ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Recital i egzamin w jednym

28 kwietnia na sali koncertowej w naszej szkole odbył się recital fortepianowy ucznia klasy IX – Jana Kudasika.

Recital był tak naprawdę jego egzaminem końcowym, o czym muzyk dowiedział się po zakończeniu występu. Jasiek zagrał część programu przygotowanego na egzaminy do szkoły muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Krakowie, do której będzie starał się dostać(jest to najlepsza szkoła muzyczna w Małopolsce, w której kształcił się m.in. finalista tegorocznego konkursu chopinowskiego Szymon Nehring. W związku z wysoko postawioną poprzeczką usłyszeliśmy: III Preludium i fugę Cis-dur Bacha, Sonatę D-dur Beethovena, etiudę f-moll Clementiego, i pierwszą część sonatiny Karłowicza. 4 i 5 maja Jasiek będzie zdawał egzaminy, do których przygotowywał się pod kierunkiem pani Elżbiety Cukier.

Życzymy powodzenia i „połamania” palców!

teskt i fot. Szymon


Powiązane artykuły

Recital Mai

28 kwietnia 2022r. o godzinie 16.15 w sali koncertowej miał miejsce recital Mai Wyraz. Ósmoklasistka przygotowuje się do egzaminów do szkoły średniej, więc taki koncert był świetnym rozwiązaniem do przygotowania i sprawdzenia się.

Czytaj więcej

Poetyckie nominacje

Już wiemy, że Wielka Gala Poezji, coroczne święto poezji w naszej szkole odbędzie się 28 marca 2014 roku. To dobra wiadomość, bo wszystko wskazywało na to, że w tym roku Gali nie będzie.

Czytaj więcej

Wspólne granie-wygrywanie

23 maja 2017 roku o godzinie 17.30 na sali koncertowej, odbył się coroczny konkurs „Wspólne Muzykowanie”. Polega on na zaprezentowaniu przez zespół składający się z minimum 2 osób dowolnego utworu. W składzie tego rocznego jury […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content