ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Recital-pożegnanie

25 maja 2017 roku o godzinie 9.30 w sali koncertowej, odbył się recital – czyli popis końcowy uczniów klasy 3 gimnazjum fakultetu muzycznego.

Występowali w nim uczniowie:

Gabriela Błasiak – na skrzypcach z utworami Sonata g-moll – „Didona abbandonata” część I i IV G.Tartiniego, Etiudą nr. 57 op.36 J.F.Mazas, Koncertem a-moll cz.I nr.9 op.104 Ch.Beriota oraz Kujawiakiem a-moll op.3 nr. 2 H.Wieniawskiego.

Andrzej Gut-Mostowy – na skrzypcach z utworami Sonatina op.100 cz.I i II A.Dworzaka, Etiudą nr. 28 Fr.Fiorillo, Cztery Pory Roku „Lato” cz. I A.Vivaldiego oraz Wariacja na temat Weigla op. 89 nr. 4 Ch.Dancla.

Zofia Widera – na fortepianie zagrała Fugę trzygłosową C-dur J.S.Bacha, Etiudę As-dur op.105 nr. 11 F.Burgmullera, Wariacje na temat ukraińskiej pieśni narodowej op.15 F.Lessego oraz Nokturna Es-dur op.9 nr.2 F.Chopina.

Wystąpiła również Barbara Malik – na skrzypcach prezentując utwory Sonatę g-moll – „Diadona abbandonata“ cz. I i II G.Tratiniego, Kaprys nr. 3 R.Twardowskiego, Koncert skrzypcowy C-dur op.48 cz.I D.Kabalewskiego i Humoreskę op.101 nr. 7 A. Dworzaka.

Każdy występ wzbudził ogromne odczucia zarówno u publiczności jak i u artystów. Był to również ostatni, bądź jeden z ich ostatnich występów w naszej szkole.

Zuzanna Śliwa, kl. VI


Powiązane artykuły

Zobacz efekty warsztatów fotograficznych

Zapraszamy do oglądania zdjęć wykonanych przez uczniów klasy II gimnazjum podczas warsztatów fotograficznych prowadzonych przez pana Bogdana Kiwaka.

Czytaj więcej

Jeszcze trochę świątecznie

W środę, 22 stycznia 2014 r. o godzinie 17:15 w auli naszej szkoły odbyła się audycja „Na cztery ręce” uczniów klasy fortepianu. Prowadzącą, a zarazem organizatorką audycji była p. Anna Kurek, która jest nauczycielką gry […]

Czytaj więcej

Pływali „artystycznie”

Od wtorku do środy w Zakopanem trwały zawody pływackie, w których nasi uczniowie brali bardzo czynny udział. Odbyła się trzecia edycja I zakopiańskiej ligi pływackiej, którą rozegrano w Aqua Parku i w Centralnym Ośrodku Sportu […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content