ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Region zwiedzony

29 kwietnia odbyła się druga wycieczka klasy 2 gimnazjum w ramach przedmiotu Wiedza o Regionie. Swoją ostatnią wycieczkę ma też za sobą klasa 1 gimnazjum.

W sobotę gimnazjaliści zebrali się o 8 rano i wyruszyli busem w kierunku Kościeliska. Dalej jadąc przez miejscowości takie jak Witów, Chochołów opuścili granice Polski i udali się na Słowację. Tam zobaczyli sztuczne Jezioro Orawskie, bardzo klimatyczne miasteczko Namiestów, a następnie przez miejscowości takie jak: Żubrochlawa, Bobrów wrócili do Polski. Przejechali przez tereny polskiej Orawy: Lipnicę Wielką a w Jabłonce zatrzymali się obok Parafii św. Jana Chrzciciela. Na swojej trasie zobaczyli również kościół w Dębnie oraz we Frydmanie. Po zwiedzeniu Spisza i Podhala udali się w stronę Zakopanego i już około godziny 14 byli w domu. Teraz uczniów drugiej gimnazjum oraz pierwszej czeka napisanie sprawozdania z obu wycieczek.

Ola Piwowar

fot. Marysia Michniewska


Powiązane artykuły

Nie do pokonania

Uczniowie naszej szkoły są nie do pokonania! Bronek Gębik, Klaudia Wiśniowska i Adrian Wiśniowski wywalczyli pierwsze miejsca na III Amatorskich Zawodach o Mistrzostwo Zakopanego w Badmintonie, które odbyły się 11.12.15 w gimnazjum Nr 2.

Czytaj więcej

Recital-pożegnanie

25 maja 2017 roku o godzinie 9.30 w sali koncertowej, odbył się recital – czyli popis końcowy uczniów klasy 3 gimnazjum fakultetu muzycznego.

Czytaj więcej

Artyści jako wolontariusze

15 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym uczniowie naszej szkoły zebrali 28 025 zł

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content