ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Region zwiedzony

29 kwietnia odbyła się druga wycieczka klasy 2 gimnazjum w ramach przedmiotu Wiedza o Regionie. Swoją ostatnią wycieczkę ma też za sobą klasa 1 gimnazjum.

W sobotę gimnazjaliści zebrali się o 8 rano i wyruszyli busem w kierunku Kościeliska. Dalej jadąc przez miejscowości takie jak Witów, Chochołów opuścili granice Polski i udali się na Słowację. Tam zobaczyli sztuczne Jezioro Orawskie, bardzo klimatyczne miasteczko Namiestów, a następnie przez miejscowości takie jak: Żubrochlawa, Bobrów wrócili do Polski. Przejechali przez tereny polskiej Orawy: Lipnicę Wielką a w Jabłonce zatrzymali się obok Parafii św. Jana Chrzciciela. Na swojej trasie zobaczyli również kościół w Dębnie oraz we Frydmanie. Po zwiedzeniu Spisza i Podhala udali się w stronę Zakopanego i już około godziny 14 byli w domu. Teraz uczniów drugiej gimnazjum oraz pierwszej czeka napisanie sprawozdania z obu wycieczek.

Ola Piwowar

fot. Marysia Michniewska


Powiązane artykuły

W milczeniu

10 listopada klasa VIII i IX, wraz z Panią Lilianą Florek i Panią Barbarą Łętowską, wybrały się na jednodniową wycieczkę do Oświęcimia. Zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Czytaj więcej

Junior reporter: Ferie na nartach z przyjaciółmi

Wszyscy uczniowie powoli o zimowych feriach zapominają wciągając się coraz bardziej w wir nauki. Młodzi reporterzy z klasy II przypominają o nich swoimi relacjami.

Czytaj więcej

Na tapczanie siedzi leń

Korytarz tonący w piórach zgubionych przez kaczkę to jeden ze skutków zawziętej rywalizacji odbywającego się w kwietniu konkursu recytatorskiego wierszy Jana Brzechwy. Tego dnia w naszej szkole w sali koncertowej można było spotkać bohaterów wierszy: […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content