ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Rysunek i malarstwo w szkolnej galerii

Obecnie w naszej galerii szkolnej  możemy podziwiać wystawę semestralną rysunku i malarstwa prac klas gimnazjalnych przygotowanych pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy. Wśród prac widać zróżnicowanie tematyczne: portrety, martwa natura, jest też zbiór najlepszych szkiców. Prace są na bardzo wysokim poziomie, można powiedzieć, że „jest na czym zawiesić oko”. Portrety zaskakują właściwym doborem proporcji. Natomiast w martwej naturze, która przedstawia między innymi owoce, dominuje ogromna różnorodność świeżych barw. Najlepsze szkice pokazują umiejętność prowadzenia kreski w odpowiedni sposób, bez skupiania się na detalach przedstawianych rzeczy. Wystawa bardzo się udała, przypadła do gustu wielu osobom i wszyscy mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele takich niesamowitych wystaw.


Powiązane artykuły

Sianożęty – „Echo Pleneru”, „Puls pleneru”, ART FM

Media wydawane podczas pleneru artystycznego w Sianożętach pod kierunkiem Ewy Czerwieniec: „Echo Pleneru” (literaci z klasy VII), „Puls Pleneru” (literaci z klasy IX), radio ART FM (literaci z klasy VIII).

Czytaj więcej

Koncertowe Mikołajki

W piątek, 5 grudnia 2014 r w sali koncertowej POSA odbył się koncert mikołajkowy pierwszoklasistów. Uczniowie mogli po raz pierwszy zaprezentować przed tak dużą publicznością swoje umiejętności zdobyte w szkole przez cztery miesiące. Spotkanie to […]

Czytaj więcej

Bronuś – nasz poeto!

6. 12. 2013 r. w Dworcu Tatrzańskim odbył się Slam Poetycki – wielki finał warsztatów, które odbyły się w naszej szkole. Naszą nową gwiazdą został Bronek Gębik z klasy VII.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content