ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Rysunek i malarstwo w szkolnej galerii

Obecnie w naszej galerii szkolnej  możemy podziwiać wystawę semestralną rysunku i malarstwa prac klas gimnazjalnych przygotowanych pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy. Wśród prac widać zróżnicowanie tematyczne: portrety, martwa natura, jest też zbiór najlepszych szkiców. Prace są na bardzo wysokim poziomie, można powiedzieć, że „jest na czym zawiesić oko”. Portrety zaskakują właściwym doborem proporcji. Natomiast w martwej naturze, która przedstawia między innymi owoce, dominuje ogromna różnorodność świeżych barw. Najlepsze szkice pokazują umiejętność prowadzenia kreski w odpowiedni sposób, bez skupiania się na detalach przedstawianych rzeczy. Wystawa bardzo się udała, przypadła do gustu wielu osobom i wszyscy mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele takich niesamowitych wystaw.


Powiązane artykuły

Artystyczni lekkoatleci

Nasza szkoła wzięła udział w Igrzyskach Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody odbyły się na stadionie przy ul. Orkana.

Czytaj więcej

Laury dla najlepszych poetów

W piątek, 28 marca 2014 r. w auli naszej szkoły odbyła się Gala Poezji. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali: Mikołaj Motyka, Antonina Kudasik oraz Kacper Hubicki.

Czytaj więcej

Mamy nowy samorząd

14 października, w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Zorganizowała je klasa druga gimnazjum. Prowadzącymi spotkanie wyborcze były: Zuzanna Lebda i Angelika Jurkowska.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content