ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Rysunek i malarstwo w szkolnej galerii

Obecnie w naszej galerii szkolnej  możemy podziwiać wystawę semestralną rysunku i malarstwa prac klas gimnazjalnych przygotowanych pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy. Wśród prac widać zróżnicowanie tematyczne: portrety, martwa natura, jest też zbiór najlepszych szkiców. Prace są na bardzo wysokim poziomie, można powiedzieć, że „jest na czym zawiesić oko”. Portrety zaskakują właściwym doborem proporcji. Natomiast w martwej naturze, która przedstawia między innymi owoce, dominuje ogromna różnorodność świeżych barw. Najlepsze szkice pokazują umiejętność prowadzenia kreski w odpowiedni sposób, bez skupiania się na detalach przedstawianych rzeczy. Wystawa bardzo się udała, przypadła do gustu wielu osobom i wszyscy mamy nadzieję, że będzie jeszcze wiele takich niesamowitych wystaw.


Powiązane artykuły

Groźniejsza niż uderzenie

8 grudnia, w poniedziałek na sali koncertowej naszej szkoły odbyły się warsztaty dotyczące Cyberprzemocy. Od godziny 8.00 do około godziny 9.00 dla gimnazjum, a zaraz po nim w warsztatach uczestniczyły klasy IV-VI.

Czytaj więcej

„Artystyczna” finalistą Przeglądu Teatrów Internetowych

Przedstawienie „Dyplomatyka i Łowy” (IV księga Pana Tadeusza Adama Mickiewicza) przygotowane przez klasę VIII naszej szkoły, pod kierunkiem pana Krzysztofa Najbora znalazło się w zwycięskiej, finałowej „trójce” Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Iteatru organizowanego przez Polską Telewizję. […]

Czytaj więcej

„Takt” – szkolna gazetka, wydanie nr. 1/2021

W piątek, 17 grudnia ukazał się pierwszy w tym roku numer szkolnej gazetki „Takt”. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content