ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Rzeźba utworu muzycznego

Piątego i szóstego kwietnia bieżącego roku, gimnazjaliści z fakultetu plastycznego brali udział w warsztatach z płaskorzeźby. Warsztaty odbyły się w naszej szkole.

Uczniowie mieli wykonać abstrakcyjną kompozycję na płaszczyźnie jako próbę wyrażenia emocji z odczuwania wybranego utworu muzycznego. Zajęcia prowadził Profesor Jan Szczypka z Wydziału Rzeźby i Intermediów w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uczniowie w ciągu ośmiu godzin musieli wykonać plan zajęć, który obejmował: krótką prezentacje dzieł plastycznych związanych z muzyką, omówienie podstawowych zagadnień dotyczących kompozycji na płaszczyźnie, przygotowanie podkładów z gliny na płaszczyźnie, wykonanie reliefu metodą wycinania, naklejania i odciskania gotowych elementów, utrwalenie kompozycji poprzez odlew w gipsie, publiczne omówienie i podsumowanie efektów pracy.

Informacje zebrał Jan Kowalski


Powiązane artykuły

POGŁOS PLENERU. Literacka eksploracja.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień siódmy i ósmy W weekend odbywały się warsztaty ebru, tureckiej techniki malowania na wodzie. Warsztaty prowadziła pani Marta Puchłowska. Wykonane przez nas prace przenosiliśmy do drugiego budynku, aby tam wyschły.  […]

Czytaj więcej

Zapraszamy na wystawę poplenerową

26 października (środa) w Zakopiańskim Centrum Edukacji przy ulicy Kasprusie 35a w Zakopanem o godzinie 17:00 odbędzie się wystawa poplenerowa uczniów POSA prezentująca pracę z tegorocznego wyjazdu do Jarosławca. Tematem pleneru były emocje, dlatego większość […]

Czytaj więcej

Przedplenerowe spotkanie

Spotkanie dla rodziców w sprawie pleneru wrześniowego odbędzie się 29 sierpnia (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali koncertowej szkoły muzycznej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content