ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Rzeźba utworu muzycznego

Piątego i szóstego kwietnia bieżącego roku, gimnazjaliści z fakultetu plastycznego brali udział w warsztatach z płaskorzeźby. Warsztaty odbyły się w naszej szkole.

Uczniowie mieli wykonać abstrakcyjną kompozycję na płaszczyźnie jako próbę wyrażenia emocji z odczuwania wybranego utworu muzycznego. Zajęcia prowadził Profesor Jan Szczypka z Wydziału Rzeźby i Intermediów w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uczniowie w ciągu ośmiu godzin musieli wykonać plan zajęć, który obejmował: krótką prezentacje dzieł plastycznych związanych z muzyką, omówienie podstawowych zagadnień dotyczących kompozycji na płaszczyźnie, przygotowanie podkładów z gliny na płaszczyźnie, wykonanie reliefu metodą wycinania, naklejania i odciskania gotowych elementów, utrwalenie kompozycji poprzez odlew w gipsie, publiczne omówienie i podsumowanie efektów pracy.

Informacje zebrał Jan Kowalski


Powiązane artykuły

Głosowanie na film naszych gimnazjalistek – do 5 marca

Jak już pisaliśmy, film naszych gimnazjalistek – Aleksandry Hulbój, Marii Szatkowskiej i Marii Przekupień dostał się do finału ogólnopolskiego konkursu filmowanego organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zachęcamy do głosowania na nagrodę internautów.

Czytaj więcej

I żaby im zakumkały

Klasa VII podczas lekcji wychowawczej odwiedziła Miejską Galerię Sztuki. Okazja była szczególna, gdyż zobaczyli wystawę artystów, którzy znani im są również z zajęć w naszej szkole.

Czytaj więcej

Święta po niemiecku

Znamy wyniki konkursu świąteczno – noworocznego z języka niemieckiego. W kategorii Kartka Świąteczna zwyciężyli: IV-VI Wojciech Stosel, w kategorii VII-IX Maria Michniewska/ Zofia Widera i Gabrysia Błasiak. W kategorii Krzyżówka Świąteczno-Noworoczna zwyciężyła Zuzanna Śliwa.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content