ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Rzeźba w drewnie robi wrażenie

W czwartek 15 listopada klasa VII podczas lekcji wychowawczej odwiedziła Miejską Galerię Sztuki w Zakopanem. Uczniowie zwiedzili wystawę „Rzeźba w drewnie w twórczości polskich artystów 1918-2018”.

Wystawę w zakopiańskiej galerii zorganizowano w setną rocznicę odzyskania Niepodległości.  Jest to okazja przeglądu dokonań kilku pokoleń wybitnych rzeźbiarzy, mających w dorobku znaczące realizacje w drewnie.

Uczniowie klasy VII po przejrzeniu wystawy wybrali prace, które zrobiły na nich największe wrażenie. Typy były różne, ale każdy wymienił prace Edwarda Sitka. Siódmoklasistów zainteresowały też prace Oskara Hansena, Macieja Szańkowskiego i Adama Myjaka. Uwagę wszystkich przyciągnęła praca Władysława Hasiora.

(red)


Powiązane artykuły

Dla marszałka Piłsudskiego

10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Sztafeta z podstawówki zajęła ósme miejsce, a grupa z gimnazjum szóste.

Czytaj więcej

Wystawa – Paryż 2010

W galerii szkolnej przez całe wakacje czynna jest poplenerowa wystawa – Paryż 2010. Prezentowane na niej prace przedstawiają plastycznie i literacko zobrazowane refleksje naszych gimnazjalistów, którzy tegoroczny zagraniczny plener spędzili w Paryżu. Część wystawy to […]

Czytaj więcej

Żyjąca klasa – III g

6 kwietnia uczniowie z trzeciej klasy gimnazjalnej naszej szkoły na dwie godziny ​zamienili zakopiańskie Krupówki w teatr, gdzie Oni sami stali się aktorami a widownią zostali przypadkowi przechodnie.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content