ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Rzeźba w drewnie robi wrażenie

W czwartek 15 listopada klasa VII podczas lekcji wychowawczej odwiedziła Miejską Galerię Sztuki w Zakopanem. Uczniowie zwiedzili wystawę „Rzeźba w drewnie w twórczości polskich artystów 1918-2018”.

Wystawę w zakopiańskiej galerii zorganizowano w setną rocznicę odzyskania Niepodległości.  Jest to okazja przeglądu dokonań kilku pokoleń wybitnych rzeźbiarzy, mających w dorobku znaczące realizacje w drewnie.

Uczniowie klasy VII po przejrzeniu wystawy wybrali prace, które zrobiły na nich największe wrażenie. Typy były różne, ale każdy wymienił prace Edwarda Sitka. Siódmoklasistów zainteresowały też prace Oskara Hansena, Macieja Szańkowskiego i Adama Myjaka. Uwagę wszystkich przyciągnęła praca Władysława Hasiora.

(red)


Powiązane artykuły

Wystawa plastyczna klas I, II, III i V

Od 25 lutego w szkolnej galerii można oglądać wystawę prac plastycznych uczniów klas I, II, III i V. Prace powstały pod kierunkiem p. Renaty Mrowcy.

Czytaj więcej

Już prawie po dyplomie

Pierwsza część dyplomu już za szóstoklasistami. Uczniowie ostatniej klasy podstawówki w POSA mieli egzaminy w piątek 27 maja, 30 maja w poniedziałek i 31 maja we wtorek. Pierwszego dnia, czyli w piątek zagrały pianistki. Ich […]

Czytaj więcej

Filmowo dla placu zabaw

Pod koniec kwietnia w naszej szkole był nagrywany spot reklamujący Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Artystyczną. Filmik został wysłany na konkurs organizowany przez firmę „NIVEA”. Do wygrania jest plac zabaw dla szkoły.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content