ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Rzeźba w drewnie robi wrażenie

W czwartek 15 listopada klasa VII podczas lekcji wychowawczej odwiedziła Miejską Galerię Sztuki w Zakopanem. Uczniowie zwiedzili wystawę „Rzeźba w drewnie w twórczości polskich artystów 1918-2018”.

Wystawę w zakopiańskiej galerii zorganizowano w setną rocznicę odzyskania Niepodległości.  Jest to okazja przeglądu dokonań kilku pokoleń wybitnych rzeźbiarzy, mających w dorobku znaczące realizacje w drewnie.

Uczniowie klasy VII po przejrzeniu wystawy wybrali prace, które zrobiły na nich największe wrażenie. Typy były różne, ale każdy wymienił prace Edwarda Sitka. Siódmoklasistów zainteresowały też prace Oskara Hansena, Macieja Szańkowskiego i Adama Myjaka. Uwagę wszystkich przyciągnęła praca Władysława Hasiora.

(red)


Powiązane artykuły

Teatralne prezentacje

Jak co roku, zaproszeni zostaliśmy na spektakle teatralne, które powstały podczas zajęć w minionym roku szkolnym. Spektakle przygotowywane były pod kierunkiem pani Katarzyny Pietrzyk, Krzysztofa Najbora i Marka Wrony. Zapraszamy na fotorelację z niektórych spektakli. […]

Czytaj więcej

Na 70-lecie

29 listopada o godzinie 18:00 w hotelu Belvedere w sali im. Ignacego Paderewskiego odbył się kolejny Jubileuszowy koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Czytaj więcej

Bajkowa Lokomotywa

25 maja odbyły się spektakle teatralne ,,Lokomotywa” oraz ,,Fatalny Koniec Złej Sztuki” w wykonaniu uczniów pierwszej i drugiej klasy gimnazjum. Oba występy przygotował Pan Krzysztof Najbor. O dziwo, miejscem występów nie był, jak co roku, […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content