ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Samo rządzimy się!

Znamy już skład samorządu szkolnego. Po głosowaniu, które odbyło się 16 października zakwalifikowali się: Marysia Majcher (34 głosy), Hania Zięba (36 głosów), Franciszek Kudasik (19 głosów), Zosia Stankiewicz ( 36 głosów), Maria Michniewska (32 głosy), Jędrek Gut-Mostowy (23 głosy), Maria Buńda (27 głosów) i Marcelina Jasińska (27 głosów).

Ostatnia faza kampanii wyborczej odbyła się we wtorek 14 października, na sali koncertowej. Wówczas nastąpiło przedstawienie kandydatów do samorządu szkolnego POSA. Tydzień wcześniej, każda klasa miała wybrać swoich dwóch kandydatów. Byli to: Marysia Majcher i Amadeusz Żarowski z klasy drugiej, Hania Zięba i Nikoletta Cygan z klasy trzeciej, Asia Czubernat i Franek Kudasik z klasy czwartej, Julia Kachnic i Zosia Stankiewicz z klasy piątej, Gosia Orawiec i Marysia Michniewska z klasy szóstej, Jędrek Gut-Mostowy i Zuza Lebda z klasy pierwszej gimnazjum, Marysia Buńda i Martyna Kasprzycka z klasy drugiej gimnazjum oraz Marcelina Jasińska i Ola Marcisz z klasy trzeciej gimnazjum. Każdy z kandydatów miał trzy minuty, aby przedstawić siebie, swoje plany i pomysły dotyczące szkoły.

W czwartek, 16 października odbyło się głosowanie. Oddano 120 głosów, jednak 4 były nieważne. Każdy uczeń oddał głos na jedną osobę z każdej kategorii klas: 2-3, 4-6 oraz gimnazjum.

Do samorządu dostało się dwóch kandydatów, z największą liczbą głosów, z kategorii pierwszej, trzech z kategorii drugiej oraz trzech z kategorii trzeciej.

Oto, jaką ilość punktów zdobyły pozostałe osoby, które tym razem nie weszły w skład samorządu: Amadeusz Żarowski (26 głosów), Nikoletta Cygan (19 głosów), Asia Czubernat (11 głosów), Julia Kachnic (12 głosów), Małgorzata Orawiec (5 głosów), Zuza Lebda (11 głosów), Martyna Kasprzycka (19 głosów) oraz Ola Marcisz (8 głosów).

Kandydaci zakwalifikowani do samorządu, na swoim wewnętrznym spotkaniu wyznaczą przewodniczącego oraz przez cały rok będą realizować swoje pomysły na nową, lepszą szkołę.

W tym roku, wybory organizowała klasa druga gimnazjum pod kierownictwem pani Ireny Świerczyńskiej i pani Liliany Florek.

Natalia


Powiązane artykuły

,,Drugi dom”- teraz już na poważnie

Myślę, że nocowanie w szkole było bardzo ciekawym doświadczeniem, nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda miejsce naszej nauki ,,po godzinach”. Naszym głównym zajęciem było oglądanie filmów, lecz nie zmienia to faktu, że było bardzo zabawnie […]

Czytaj więcej

Tatrzańskie wycieczki

Klasy V i VI w październiku skorzystały z oferty edukacyjnej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach w Tatry zorganizowanych przez pracowników TPN. Wybrał się na nie z nimi pani Agnieszka Gąsienica-Walczak, która uczy w […]

Czytaj więcej

Wspólne muzykowanie

Dnia 22 maja, w auli Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odbył się coroczny konkurs muzyczny ,,Wspólne muzykowanie”. Konkurs był podzielony na trzy kategorie: duety, tria, kwartety i większe zespoły. Konkurs poprowadził p. Jan Siaśkiewicz, a każdy […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content