ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sen o nowoczesnej sztuce

W środę 7 maja 2014 r. klasa II gimnazjum pod opieką pana Mirosława Nadymusa- nauczyciela matematyki w POSA, wyjechała na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie wraz z profesorem dotarli na miejsce „Polskimbusem”. Od razu ruszyli do ,,Teatru Stu”, gdzie mieli obejrzeć spektakl pod tytułem ,,O psychiatrach, psychologach i innych psycholach”. Wszystkim gimnazjalistom przedstawienie bardzo się podobało.

W tym dniu atrakcji więcej nie było, więc pozostało tylko zakwaterować się w hotelu ,,Orange Hostel”. Kolejnego dnia uczniowie poszli do Muzeum Sztuki Współczesnej. Tam podziwiali dzieła m.in. Pawła Althamer’a, Juliana Opie, Małgorzaty Blamowskiej i grupy Azorro. Pan Jarosław Hulbój, były nauczyciel plastyki w naszej szkole, oprowadzał II gimnazjum po muzeum i mówił rożne ciekawe rzeczy o dziełach, wszystkie warte zapamiętania. Kolejnym punktem programu było kino i film pod tytułem ,,Grand Budapest Hotel”. Niestety uczniowie nie zapamiętali dużo z tego filmu, ponieważ prawie wszyscy przespali się na wygodnych, kinowych fotelach. Ci, którym udało się zobaczyć cały film, byli zadowoleni. Na koniec pobytu w Krakowie gimnazjaliści wybrali się do Muzeum Narodowego na wystawę poświęconą twórczości Stanleya Kubricka. Można było zobaczyć m.in oryginalne rekwizyty oraz stroje używane przez sławnych aktorów, w różnych filmach reżysera.

Cała wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili z niej zadowoleni.

Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Warsztaty fotograficzne – kolejna odsłona

W piątek, 7 stycznia odbyły się kolejne warsztaty fotografii otworkowej. Tym razem wzięli w nich udział uczniowie z klasy V i gimnazjaliści z fakultetu plastycznego z klasy II. Prezentujemy galerię zdjęć – efektów pracy naszych […]

Czytaj więcej

Którędy na Hawaje?

W czwartek 28 maja, 2015 roku, w sali koncertowej naszej szkoły odbyły się coroczne TOPIKI-wybór najpopularniejszego ucznia w szkole. Konkurs jest rozgrywany w trzech kategoriach: klasy od I-III, IV-VI i gimnazjum.  Kategorie miały swoje nazwy: […]

Czytaj więcej

Region pod lupą

Cykl wycieczek z wiedzy o regionie można uznać za otwarty. Na pierwszych wycieczkach były już klasa pierwsza i druga gimnazjum.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content