ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sen o nowoczesnej sztuce

W środę 7 maja 2014 r. klasa II gimnazjum pod opieką pana Mirosława Nadymusa- nauczyciela matematyki w POSA, wyjechała na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie wraz z profesorem dotarli na miejsce „Polskimbusem”. Od razu ruszyli do ,,Teatru Stu”, gdzie mieli obejrzeć spektakl pod tytułem ,,O psychiatrach, psychologach i innych psycholach”. Wszystkim gimnazjalistom przedstawienie bardzo się podobało.

W tym dniu atrakcji więcej nie było, więc pozostało tylko zakwaterować się w hotelu ,,Orange Hostel”. Kolejnego dnia uczniowie poszli do Muzeum Sztuki Współczesnej. Tam podziwiali dzieła m.in. Pawła Althamer’a, Juliana Opie, Małgorzaty Blamowskiej i grupy Azorro. Pan Jarosław Hulbój, były nauczyciel plastyki w naszej szkole, oprowadzał II gimnazjum po muzeum i mówił rożne ciekawe rzeczy o dziełach, wszystkie warte zapamiętania. Kolejnym punktem programu było kino i film pod tytułem ,,Grand Budapest Hotel”. Niestety uczniowie nie zapamiętali dużo z tego filmu, ponieważ prawie wszyscy przespali się na wygodnych, kinowych fotelach. Ci, którym udało się zobaczyć cały film, byli zadowoleni. Na koniec pobytu w Krakowie gimnazjaliści wybrali się do Muzeum Narodowego na wystawę poświęconą twórczości Stanleya Kubricka. Można było zobaczyć m.in oryginalne rekwizyty oraz stroje używane przez sławnych aktorów, w różnych filmach reżysera.

Cała wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili z niej zadowoleni.

Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Laureaci POSA MUSIC SHOW

Powróćmy jeszcze na chwilę do szkolnego konkursu piosenki obcojęzycznej. Zapraszamy na krótką relację filmową. Przypomnijmy laureatów. Kategoria: szkoła podstawowa, klasy I-III I miejsce: Małgosia Orawiec (kl. II) II miejsce: Zosia Jakubiec (kl. I) III miejsce: […]

Czytaj więcej

Amerykański śpiew

26.03.2018r. w kościele św. krzyża odbył się koncert amerykańskiego licealnego chóru z Minesoty. – Śpiewali wielkanocne i pasyjne utwory – relacjonuje jedna z uczennic naszej szkoły, Paulina Socha, która wysłuchała koncertu.

Czytaj więcej

Jesienne obrazy na jesień życia

28 października uczniowie fakultetu plastycznego z klasy 2 i 3 gimnazjum wybrali się do Domu Seniora w Rokicinach. Ich celem było stworzenie obrazów, które następnie zawisną w pokojach mieszkańców. Wyjazd zorganizowali Pani Elżbieta Rybowicz i […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content