ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sen o nowoczesnej sztuce

W środę 7 maja 2014 r. klasa II gimnazjum pod opieką pana Mirosława Nadymusa- nauczyciela matematyki w POSA, wyjechała na wycieczkę do Krakowa. Uczniowie wraz z profesorem dotarli na miejsce „Polskimbusem”. Od razu ruszyli do ,,Teatru Stu”, gdzie mieli obejrzeć spektakl pod tytułem ,,O psychiatrach, psychologach i innych psycholach”. Wszystkim gimnazjalistom przedstawienie bardzo się podobało.

W tym dniu atrakcji więcej nie było, więc pozostało tylko zakwaterować się w hotelu ,,Orange Hostel”. Kolejnego dnia uczniowie poszli do Muzeum Sztuki Współczesnej. Tam podziwiali dzieła m.in. Pawła Althamer’a, Juliana Opie, Małgorzaty Blamowskiej i grupy Azorro. Pan Jarosław Hulbój, były nauczyciel plastyki w naszej szkole, oprowadzał II gimnazjum po muzeum i mówił rożne ciekawe rzeczy o dziełach, wszystkie warte zapamiętania. Kolejnym punktem programu było kino i film pod tytułem ,,Grand Budapest Hotel”. Niestety uczniowie nie zapamiętali dużo z tego filmu, ponieważ prawie wszyscy przespali się na wygodnych, kinowych fotelach. Ci, którym udało się zobaczyć cały film, byli zadowoleni. Na koniec pobytu w Krakowie gimnazjaliści wybrali się do Muzeum Narodowego na wystawę poświęconą twórczości Stanleya Kubricka. Można było zobaczyć m.in oryginalne rekwizyty oraz stroje używane przez sławnych aktorów, w różnych filmach reżysera.

Cała wycieczka była bardzo udana i wszyscy wrócili z niej zadowoleni.

Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Miłość w Zakopanem

Podczas ostatniego tygodnia przez trzy dni klasa VII i klasy gimnazjalne uczestniczyły w rekolekcjach pod hasłem „Boża miłość w Zakopanem”. W tym roku zostały one zorganizowane w nietypowy sposób.

Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w konkursach: plastycznym i fotograficznym

Do 30 kwietnia można oddawać prace w dwóch szkolnych konkursach: plastycznym i fotograficznym. Zachęcamy wszystkich do udziału, także rodziców i nauczycieli, którym wyznaczono oddzielną kategorię w konkursie fotograficznym. Poniżej regulaminy obu konkursów: Wielki Konkurs Plastyczny […]

Czytaj więcej

Na 70-lecie

29 listopada o godzinie 18:00 w hotelu Belvedere w sali im. Ignacego Paderewskiego odbył się kolejny Jubileuszowy koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content