ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Literatura i dziennikarstwo

Rzadkością w polskich szkołach jest tak rozbudowana dziedzina literatury. Zajęcia literackie prowadzone są od pierwszej klasy w ramach języka polskiego i massmediów. Starsi uczniowie ( od klasy IV) uczestniczą w warsztatach literackich dzięki którym możemy pochwalić się licznymi osiągnięciami w dziedzinie poezji. Są też warsztaty dziennikarskie. Uczniowie poznają język mediów a także filmu, np. w czasie filmoznawstwa. Mają do dyspozycji trzy pracownie komputerowe, także sprzęt multimedialny. Potrafią kręcić i montować filmy, składać gazetę.
Od najmłodszych klas dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach teatralnych, które prowadzą aktorzy zakopiańskiego Teatru Witkacego. Dzięki temu mają też okazję występować na deskach prawdziwego teatru, gdzie odbywają się przygotowywane przez uczniów spektakle.

Liryczna POSA 2021 rozstrzygnięta

Jan Kanty Rogowski w kategorii seniorów i Aleksandra Łatak w kategorii juniorów zostali zwycięzcami tegorocznego szkolnego konkursu poetyckiego „Liryczna POSA”. Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród.

Posted in Aktualności, Literatura - twórczość, Twórczość | Możliwość komentowania Liryczna POSA 2021 rozstrzygnięta została wyłączona

Liryczna Posa 2020

Posted in Literatura - twórczość, Twórczość | Możliwość komentowania Liryczna Posa 2020 została wyłączona

W pajęczej sieci

Posted in Literatura - twórczość | Możliwość komentowania W pajęczej sieci została wyłączona

Wielki Szkolny Konkurs Poetycki 2011 – wiersze laureatów

Posted in Literatura - twórczość, Twórczość | Możliwość komentowania Wielki Szkolny Konkurs Poetycki 2011 – wiersze laureatów została wyłączona

Gala Poezji 2010

Posted in Literatura - twórczość, Twórczość | Możliwość komentowania Gala Poezji 2010 została wyłączona
Skip to content