ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Slamowa Przygoda

25 listopada w sali koncertowej ZPSA odbył się finał warsztatów ze Slamu Poetyckiego, który wygrała
Aleksandra Banak.

Od 24 do 25 listopada klasy gimnazjalne oraz uczniowie ze Szkoły im. Oswalda Balzera uczestniczyli w warsztatach ze slamu poetyciego, prowadzonych przez Grzegorza Bruszewskiego i Wojciecha Cichonia. Na zajęciach uczniowie tworzyli wiersze lub opowiadania na określony temat, które potem przedstawiali przed klasą. Celem warsztatów nie było napisanie arcydzieł literackich, lecz swobodne i pewne prezentowanie swoich utworów. Efekty zajęć mogliśmy zobaczyć 25 listopada. Do finału zgłosiło się 9 osób: Karolina Fedorowicz (kl.3 gimnazjum), Aleksandra Banak ( kl.3 gimnazjum), Aleksandra Dziedzina (kl.3 gimnazjum), Barbara Malik (kl. 3 gimnazjum), Klaudia Wiśniowska (kl.2 gimnazjum), Agnieszka Utracka (kl. 3 gimnazjum), Paulina Socha (kl.1 gimnazjum), Anna Grzegorczyk (kl. 3 gimnazjum) oraz Jan Kowalski ( kl.1 gimnazjum). Przedstawiali oni po kolei swoje utwory, które pięć osób z widowni oceniała od 1 do 10 punktów. Tym sposobem wyłoniła się czwórka półfinalistów. Następnie spośród dwóch par cała widownia za pomocą białych i czerwonych kartek nominowałą dwójkę finalistów. Drugie miejsce zajęła Paulina Socha, a najlepsza okazała się Aleksandra Banak. Otrzymały one bony o wartości 100 i 200 złotych do Empiku, ufundowane przez Radę Rodziców POSA.

Organizatorem warsztatów slamu była Akademia Młodego Artysty przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Zakopane, Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej i Rady Rodziców POSA.

Aleksandra Piwowar
Fot. Aleksandra Piwowar, Klaudia Wiśniowska


Powiązane artykuły

Ukryta muzyka i słonie w deszczu

W kwietniu klasa III ze swoją wychowawczynią Panią Kasią Rogowską pojechała do Krakowa. Odwiedziła Muzeum Narodowe i Teatr Figur. W Muzeum Narodowym nasi uczniowie zaproszeni zostali do udziału w lekcji pt. „Gdzie się ukryła muzyka”. […]

Czytaj więcej

Koncert karnawałowy pierwszaków

28 lutego 2022 roku odbył się bal karnawałowy. Koncert prowadziła Pani Anna Maciejewska. Rozpoczął się o godzinie 11.30 w sali koncertowej, w szkole muzycznej. W tym roku karnawał obchodzony był inaczej jak co roku, ponieważ […]

Czytaj więcej

Niewiedza na lekcji motorem dla kreatywności

Na jednej z lekcji chemii klasa 3 gimnazjum przyniosła ze sobą przedmioty nie związane z lekcją – plastelinę i plastikowe korki.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content