ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Slamowany wieczór

Maciej Kiełpiński, finalista

10 grudnia br.0 godzinie 17.00, w zakopiańskim klubie muzycznym „Rockus” odbył się „Finał Slamu Poetyckiego”, który stanowił podsumowanie kilkudniowych warsztatów tej dyscypliny, odbywających się w naszej szkole. W warsztatach organizowanych przez Towarzystwo Edukacji Artystycznej w Zakopanem i naszą szkołę brały udział grupy uczniów z POSA, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. O. Balzera oraz Gimnazjum nr1 w Zakopanem. Warsztaty i slam poprowadzili Wojciech Cichoń i Grzegorz Bruszewski.

Slam to mało znana, awangardowa i nietypowa dyscyplina literacka, polegająca na łączeniu umiejętności pisania tekstów poetyckich i prezentowaniu ich w subiektywny sposób na scenie. Najczęściej „slamerom” zależy na włączeniu widowni do pewnego rodzaju uczestniczenia w prezentacji – tak, żeby widownia mogła poczuć to, co „slamer” chce przekazać. Jest to rodzaj sztuki – mieszanki poezji i performace’u.

W sobotni wieczór odbył się „pojedynek slamowy” czyli „walka” między slamerami o poparcie publiczności. W pojedynku udział wzięło 20 chętnych ze wszystkich trzech szkół. Pierwszy etap polegał na wyeliminowaniu przez głosy jurorów (którymi było 5 osób z widowni wybranych przez prowadzących) 16 uczestników. Czwórkę „wybrańców’ stanowili: „Pączek” (uczeń Gimnazjum nr1 w Zakopanem), „Tokar” (licealista z ZSO im. O. Balzera) oraz dwóch uczniów naszej szkoły: Maciej Kiełpiński i Kinga Dusik. Każdy ze slamerów zaprezentował bardzo wysoki poziom zarówno tekstów, jak i umiejętności „rozmowy” z widzem.

Drugi etapem była „walka na słowa” dwóch „slamerów”. W tym etapie widownia z dwukolorowymi kartkami, których kolory dobrane były do każdego z dwóch „wojowników”, wybierała poprzez głosowanie swojego idola. Po obu występach widzowie podnosili kartki, prowadzący podliczali ilość kolorów i w ten sposób do finału przechodziło dwóch slamerów. Byli to: Maciej Kiełpiński oraz „Tokar”. Werdykt widowni był niemal jednogłośny. Wygrał „Tokar”, który zachwycił publiczność przede wszystkim pierwszym tego wieczoru tekstem. Nagrodą były bony w sieci sklepów odzieżowych „H&M”. Gratulujemy!

Bartek Król, kl. III/g

Fotorelacja z finału, fot. Agata Krząstek, kl. II/g

no images were foundPowiązane artykuły

Objazdem od Podlaha aż na Spisz

20 kwietnia odbyła się już druga wycieczka dla klasy 2 gimnazjum z cyklu wycieczek w ramach realizacji przedmiotu Wiedza o regionie. Tym razem podróżnicy wraz z Panem Maciejem Pinkwartem oraz z wychowawcą – Panią Barbarą […]

Czytaj więcej

Czas próby

W czwartek (13.01.11) szóstoklasiści napisali swój pierwszy próbny test na zakończenie podstawówki. Do pisania zasiedli o godzinie 9.00 w sali lustrzanej. Mieli bardzo mało czasu, bo tylko godzinę. Jednak wszyscy zgodnie twierdzą, że sprawdzian był […]

Czytaj więcej

Kraków duchowy i eksperymentalny

21.10.15 klasy: IV,V i VI POSA odbyły wycieczkę do Tyńca i Krakowa.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content