ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Słowna bitwa wygrana przez Dominika!

5 grudnia o godzinie 16:00 w Dworcu Tatrzańskim odbył się Slam Poetycki, który był podsuwaniem kilkudniowych warsztatów odbywających się w naszej szkole. W tym roku mistrzem slamowania został Dominik Prusinowski. Oraganizatorem warsztatów była Akademia Młodego Artysty.

Warsztaty i finał slamu prowadzony był przez najlepszych slamerów w Polsce: Wojtka Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego. Wzięli w nich udział gimnazjaliści Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej, Społecznego Gimnazjum STO oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. o. Balzera. Warsztaty trwały trzy dni. Uczniowie pisali i prezentowali swoje teksty na zajęciach przygotowując się do finału. Slam odbył się w piątek, 5 grudnia w Dworcu Tatrzańskim o godzinie 16:00. Najlepsi i najodważniejsi przeczytali swoje teksty przed publicznością. W walce wzięło udział 30 osób ze wszystkich trzech szkół. Kolejność występów była losowa. Nie można było używać rekwizytów. Liczyły się słowa, które miały zainteresować publiczność. Poeci oceniani byli przez widownię, osoby wyłonione z publiczności. Pojedynek podzielony był na trzy etapy. W pierwszym wystąpiły wszystkie zgłoszone osoby. W drugiej rundzie wyłoniono półfinalistów byli to: Krzysztof Bienias (kl.III Gim. POSA), Jan Kudasik (kl. II Gim. POSA), Marcelina Jasińska (kl. III Gim. POSA) oraz Dominik Prusinowski (kl. III Gim. POSA). Do trzeciego etapu doszli najlepsi. Był to Dominik Prusinowski i Marcelina Jasińska. Walka skończyła się wygraną Dominika, który wygrał bon do Empiku o wartości 200 złotych.

Jedną z nagród dla finalistów sfinansowała Rada Rodziców POSA. Cały projekt był dofinansowany przez Urząd Miasta Zakopane.(red)

Kasia Walczewska


Powiązane artykuły

Ostatnie egzaminy

14 czerwca uczniowe klas ósmych i trzecich gimnazjum poznają wyniki egzaminów, które odbyły się w kwietniu.

Czytaj więcej

Klasa V i VI w Krakowie

W minionym tygodniu klasy V i VI Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odwiedziły Kraków. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach sztuki romańskiej, zwiedzali podziemia krakowskiego Rynku Głównego i na zakończenie obejrzeli film w kinie. Wycieczka rozpoczęła się od […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content