ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

SMOK, KOT I FILOZOFIA CZYLI TEATRALNE WARIACJE

16 czerwca w kawiarni teatru Witkacego w Zakopanem odbyły się przedstawienia teatralne klas I-III oraz klasy V podstawówki, przygotowane przez panią Katarzynę Pietrzyk i pana Marka Wronę. Były to krótkie wiersze, historia o Smoku Wawelskim i Kocie w Butach oraz scenki filozoficzne, każda z ciekawym przesłaniem. Muzyki do trzech pierwszych sztuk użyczył Andrzej Bienias.

Jako pierwsza wystąpiła klasa I, która przedstawiła krótkie, śmieszne wierszyki np. ,,Dzień Niegrzeczności” . Wszyscy przebrani byli w piżamy a prawie każdy z aktorów miał pod pachą swoją ulubioną maskotkę. Jako kolejna wystąpiła klasa II z przedstawieniem ,,Smok Wawelski”, gdzie w zabawny i ciekawy sposób została przekazana widowni historia owego smoka i jak został pokonany. Klasa III wystąpiła ze sztuką ,,Kot w butach”, po zakończeniu której nie obyło się bez gromkich oklasków i wiwatów. Na zakończenie wystąpiła klasa V, prezentując scenki filozoficzne, każda z innym przesłaniem. Akcja scenek toczyła się np. w Indiach, Japonii, Chinach czy Izraelu. Wszystkie spektakle były bardzo ciekawe oraz zabawne, co potwierdziły uśmiechy występujących uczniów oraz bardzo licznej widowni.

tekst i fot. Angelika Jurkowska


Powiązane artykuły

Uczniowie pomagają-Światowy Dzień Śniegu

2 lutego 2013 roku uczniowie naszej szkoły odebrali podziękowania za pomoc w organizacji drugiej edycji WORLD SNOW DAY w Zakopanem.

Czytaj więcej

Literaci w stolicy

17 i 18 maja 2019 r. fakultet literacki z klasy VIII udał się do Warszawy, do Warszawskiej Szkoły Filmowej pod nadzorem pani Ewy Czerwieniec-Walczewskiej.

Czytaj więcej

Wiosenne starcie pod Nosalem

4 marca 2016 roku, pod Nosalem odbyły się zawody narciarskie naszej szkoły. Długo oczekiwane spotkanie szkolnych narciarzy i snowboardzistów, mimo trudnych warunków pogodowych odbyły się. Organizatorzy postarali się, aby stok był odpowiednio przygotowany do zjazdu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content