ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

SMOK, KOT I FILOZOFIA CZYLI TEATRALNE WARIACJE

16 czerwca w kawiarni teatru Witkacego w Zakopanem odbyły się przedstawienia teatralne klas I-III oraz klasy V podstawówki, przygotowane przez panią Katarzynę Pietrzyk i pana Marka Wronę. Były to krótkie wiersze, historia o Smoku Wawelskim i Kocie w Butach oraz scenki filozoficzne, każda z ciekawym przesłaniem. Muzyki do trzech pierwszych sztuk użyczył Andrzej Bienias.

Jako pierwsza wystąpiła klasa I, która przedstawiła krótkie, śmieszne wierszyki np. ,,Dzień Niegrzeczności” . Wszyscy przebrani byli w piżamy a prawie każdy z aktorów miał pod pachą swoją ulubioną maskotkę. Jako kolejna wystąpiła klasa II z przedstawieniem ,,Smok Wawelski”, gdzie w zabawny i ciekawy sposób została przekazana widowni historia owego smoka i jak został pokonany. Klasa III wystąpiła ze sztuką ,,Kot w butach”, po zakończeniu której nie obyło się bez gromkich oklasków i wiwatów. Na zakończenie wystąpiła klasa V, prezentując scenki filozoficzne, każda z innym przesłaniem. Akcja scenek toczyła się np. w Indiach, Japonii, Chinach czy Izraelu. Wszystkie spektakle były bardzo ciekawe oraz zabawne, co potwierdziły uśmiechy występujących uczniów oraz bardzo licznej widowni.

tekst i fot. Angelika Jurkowska


Powiązane artykuły

Koniec karnawału w POSA

W piątek, 28 lutego, w ostatni dzień karnawału, odbyła się druga w tym roku szkolnym dyskoteka. Miała być to zabawa karnawałowa, w przebraniach, lecz większość uczniów ubrała się normalnie. Impreza zorganizowana była w sali lustrzanej.

Czytaj więcej

Kasia Lipińska dołączyła do „Midnight”

Jutro (26 lutego) o godzinie 19:30 odbędzie się internetowa audycja Radia Opole. Nie będzie to audycja obojętna dla naszej szkoły. W audycji tej zaśpiewa zakopiański zespół „Midnight” z nową wokalistką, Katarzyną Lipińską, uczennicą klasy 3 […]

Czytaj więcej

Epizod – spontaniczna zabawa w teatr

25 marca bieżącego roku uczniowie gimnazjum POSA wyjadą na warsztaty teatralne do Krakowa. Atrakcją tego dnia będą zajęcia organizowane w jeżdżącym tramwaju, w którym dla uczniów szkoły artystycznej wystawione będą spektakle teatralne. Będzie to „Najsmutniejsza […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content