ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Specjalistki od krajów niemieckojęzycznych

29 marca w auli Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu odbył się finał  XIII Międzyszkolnego  Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, w którym uczennice klasy 2 gimnazjum: Katarzyna Kreft, Aleksandra Piwowar oraz Wiktoria Chyc zajęły 6 miejsce. Konkurs zorganizowany został przez Polsko-Niemieckie Forum Podhale.

Zwyciężczynie szkolnego etapu pod kierownictwem pani Katarzyny Cukier ponad miesiąc przygotowywały się  do konkursu. W środę o 10 rano odbył się finał, w którym uczestniczyły gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Na początku odbyła się runda pierwsza, w której 21 szkół z różnych podhalańskich miejscowości musiało odpowiedzieć na 25 pytań z zakresu : gospodarki, polityki, geografii, sztuki, architektury, sportu, muzyki, historii i literatury  niemieckiej, austriackiej oraz szwajcarskiej . Po każdym pytaniu liczone były punkty, dzięki którym wyłoniło się 8 grup przechodzących do 2 rundy. Po pierwszej rundzie dziewczyny zajmowały 7  miejsce, jednak dzięki świetnym ustnym odpowiedzią w rundzie 2 udało im się wskoczyć na miejsce 6.  Jury konkursu doceniło prace również pozostałych grup i każdej wręczono drobny upominek. Uczennice klasy 2 gimnazjum za swoje wysokie miejsce otrzymały wiele nagród m.in. książki i parasol.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Wernisaż poplenerowy. „Czas” minął, lecz pozostaną wspomnienia

28. października w budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji popularnie nazywanego „TTA” w Zakopanem odbył się długo oczekiwany przez rodziców i uczniów poplenerowy wernisaż. Przedstawione na nim zostały owoce pracy plenerowej wszystkich uczniów szkoły. Prawie od początku […]

Czytaj więcej

Czas na wspomnienia

Niedawno obchodziliśmy święto Wszystkich Zmarłych i Zaduszki. Wtedy to od szkoły mieliśmy wolne (30.10 do 01.11). Wielu z nas udało się na groby naszych bliskich, ale także na mogiły osób wybitnych. W Zakopanem osoby zasłużone […]

Czytaj więcej

Junior reporter: Ferie na nartach z przyjaciółmi

Wszyscy uczniowie powoli o zimowych feriach zapominają wciągając się coraz bardziej w wir nauki. Młodzi reporterzy z klasy II przypominają o nich swoimi relacjami.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content