ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Śpiewać każdy może i to w każdym języku świata

1 lutego 2013r. w naszej szkole, tradycyjnie odbył się konkurs piosenki „ Posa Music Show”. Zasady są dosyć proste: może się zgłosić każdym uczeń a trzeba zaśpiewać piosenkę w dowolnym obcym języku. W tym roku mieliśmy okazję słyszeć wykonania utworów: rosyjskich, włoskich, francuskich oraz oczywiście angielskich. Oceniało ich specjalnie zebrane jury w składzie: pani Karolina Sikorska,pani Renata Mrowca, początkowo zastąpiona przez panią Magdalenę Gąsienicę Kuchtę oraz pan Cezary Wagner.

Konkurs rozgrywał się w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-IX. Najwięcej uczniów oglądaliśmy w tej pierwszej. Jury miało duży problem w wybraniem zwycięzcy, dlatego zdecydowało się na przyznanie pierwszego miejsca ex quo Asi Czubernat z klasy II, która zachwyciła wykonaniem dwóch piosenek (jednej po francusku „Alouette” oraz drugiej tym razem po angielsku „Jingle Bells”) oraz Zosi Jakubiak i Maćkowi Dawidkowi z klasy III, którzy zaprezentowali włoską piosenkę „Felicita”.

W kategorii drugiej bezkonkurencyjny okazał się zespół dziewczyn w klasy V w składzie: Marysia Chyc, Wika Chyc oraz Ola Piwowar. Wykonały piosenkę Adele „ Skyfall”. Wszystkich urzekła, poza wokalem, rewelacyjna choreografia w połączeniu z grą aktorską.

W klasach gimnazjalnych wysłuchaliśmy kilku naprawdę dobrych występów. Począwszy od zespołów takich jak Florence and the Machine, przez Evenanescence, aż po brawurowe wykonanie piosenki musicalowej. Przewodnicząca jury, Karolina Sikorska podkreślała później, że laureatów pierwszego i drugiego miejsca dzieliła różnica zaledwie pół punktu. Rywalizacja była więc bardzo zacięta, ostatecznie wygrało trio z klasy VII, w składzie: Olga Gębik, Zosia Zielińska, Dominik Prusinowski, którego gra na fortepianie zyskała duże uznanie. Zaprezentowali oni piosenkę zespołu Evenanescence” My Immortal”

W tym roku „ Posa Music Show” prowadziły uczennice klasy IX: Wiktoria Bryniczka i Paula Słowik.

tekst i fot. Agata Krząstek


Powiązane artykuły

Sianożęty – „Echo Pleneru”, „Puls pleneru”, ART FM

Media wydawane podczas pleneru artystycznego w Sianożętach pod kierunkiem Ewy Czerwieniec: „Echo Pleneru” (literaci z klasy VII), „Puls Pleneru” (literaci z klasy IX), radio ART FM (literaci z klasy VIII).

Czytaj więcej

Teatralne prezentacje

Jak co roku, zaproszeni zostaliśmy na spektakle teatralne, które powstały podczas zajęć w minionym roku szkolnym. Spektakle przygotowywane były pod kierunkiem pani Katarzyny Pietrzyk, Krzysztofa Najbora i Marka Wrony. Zapraszamy na fotorelację z niektórych spektakli. […]

Czytaj więcej

Literacka przygoda

Od 09.01.2018 r. do 11.01.2018 r. trwały warsztaty ze slamu poetyckiego. Odbywały się one w POSA w porannych godzinach i były przeznaczone dla uczniów klasy VII, VIII, IX. Warsztaty zakończył się finałem, który wygrała Paulina Socha.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content