ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Śpiewać każdy może i to w każdym języku świata

1 lutego 2013r. w naszej szkole, tradycyjnie odbył się konkurs piosenki „ Posa Music Show”. Zasady są dosyć proste: może się zgłosić każdym uczeń a trzeba zaśpiewać piosenkę w dowolnym obcym języku. W tym roku mieliśmy okazję słyszeć wykonania utworów: rosyjskich, włoskich, francuskich oraz oczywiście angielskich. Oceniało ich specjalnie zebrane jury w składzie: pani Karolina Sikorska,pani Renata Mrowca, początkowo zastąpiona przez panią Magdalenę Gąsienicę Kuchtę oraz pan Cezary Wagner.

Konkurs rozgrywał się w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-IX. Najwięcej uczniów oglądaliśmy w tej pierwszej. Jury miało duży problem w wybraniem zwycięzcy, dlatego zdecydowało się na przyznanie pierwszego miejsca ex quo Asi Czubernat z klasy II, która zachwyciła wykonaniem dwóch piosenek (jednej po francusku „Alouette” oraz drugiej tym razem po angielsku „Jingle Bells”) oraz Zosi Jakubiak i Maćkowi Dawidkowi z klasy III, którzy zaprezentowali włoską piosenkę „Felicita”.

W kategorii drugiej bezkonkurencyjny okazał się zespół dziewczyn w klasy V w składzie: Marysia Chyc, Wika Chyc oraz Ola Piwowar. Wykonały piosenkę Adele „ Skyfall”. Wszystkich urzekła, poza wokalem, rewelacyjna choreografia w połączeniu z grą aktorską.

W klasach gimnazjalnych wysłuchaliśmy kilku naprawdę dobrych występów. Począwszy od zespołów takich jak Florence and the Machine, przez Evenanescence, aż po brawurowe wykonanie piosenki musicalowej. Przewodnicząca jury, Karolina Sikorska podkreślała później, że laureatów pierwszego i drugiego miejsca dzieliła różnica zaledwie pół punktu. Rywalizacja była więc bardzo zacięta, ostatecznie wygrało trio z klasy VII, w składzie: Olga Gębik, Zosia Zielińska, Dominik Prusinowski, którego gra na fortepianie zyskała duże uznanie. Zaprezentowali oni piosenkę zespołu Evenanescence” My Immortal”

W tym roku „ Posa Music Show” prowadziły uczennice klasy IX: Wiktoria Bryniczka i Paula Słowik.

tekst i fot. Agata Krząstek


Powiązane artykuły

Pomysłowe dynie

Klasa III, VIII i i V zostały zwycięzcami holloweenowego konkursu na „najciekawszą dynię”. Jego organizatorem był samorząd szkolny pod opieką pani Karoliny Sikorskiej.

Czytaj więcej

„Klimatyczna” zaprosiła uczniów POSA

W sobotę 30.1.2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbył się przedostatni koncert Festiwalu Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych  – „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził”, w którym nasi uczniowie również brali udział.

Czytaj więcej

Szalony Ludwik wita POSĘ!

W dniach 26-30 maja odbył się plener zagraniczny gimnazjalistów, podczas którego nasi uczniowie zwiedzili najważniejsze miasta bawarskie.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content