ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Spotkaliśmy Piłsudskiego

11 listopada, w Dzień Niepodległości w Zakopanem zostało przygotowanych dla mieszkańców i turystów wiele atrakcji, a w jednej z nich miało szansę wystąpić kilkoro uczniów POSA.

O godzinie 16.00 na Placu Niepodległości odbył się happening patriotyczny pod tytułem „Piłsudski w Zakopanem, czyli wizyta Marszałka w Rzeczypospolitej Zakopiańskiej” przygotowany przez aktorów teatru OFF z Krakowa z udziałem kilkorga uczniów POSA. Było to pięcioro gimnazjalistów z II klasy gimnazjum – Alicja Sabatowicz, Ewa Utracka, Zuzanna Zarycka, Bartłomiej Król i Nicola Harasimowicz. Uczniowie pełnili rolę statystów – dziewczyny przechadzały się w strojach z epoki po placu, a chłopcy wcielili się w gazeciarzy i roznosili gazetę (specjalne wydanie Gazety Krakowskiej). Występ zakończył się bardzo głośnym wystrzałem z armaty, co było dodatkową atrakcją dla publiczności.

Dla gimnazjalistów było to bardzo ciekawą przygodą oraz okazją do podglądnięcia jak wygląda praca aktorów i mimo nieciekawej pogody i zimna wszyscy dobrze się bawili.

Ewa Utracka, kl. II/g


Powiązane artykuły

Długo oczekiwane rozdanie nagród

14 października w godzinach lekcyjnych w sali koncertowej naszej szkoły odbyło się rozdanie nagród za literacki konkurs szkolny “Liryczna POSA”. Odebrali je laureaci z konkursu zeszłorocznego. Gala nie mogła się odbyć we właściwym czasie  ze […]

Czytaj więcej

Te stoły jednak nie takie płaskie

Od 18 do 20 maja odbywał się plener klas 4-6 podstawówki w Górach Stołowych (Sudety).

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content