ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Spotkaliśmy Piłsudskiego

11 listopada, w Dzień Niepodległości w Zakopanem zostało przygotowanych dla mieszkańców i turystów wiele atrakcji, a w jednej z nich miało szansę wystąpić kilkoro uczniów POSA.

O godzinie 16.00 na Placu Niepodległości odbył się happening patriotyczny pod tytułem „Piłsudski w Zakopanem, czyli wizyta Marszałka w Rzeczypospolitej Zakopiańskiej” przygotowany przez aktorów teatru OFF z Krakowa z udziałem kilkorga uczniów POSA. Było to pięcioro gimnazjalistów z II klasy gimnazjum – Alicja Sabatowicz, Ewa Utracka, Zuzanna Zarycka, Bartłomiej Król i Nicola Harasimowicz. Uczniowie pełnili rolę statystów – dziewczyny przechadzały się w strojach z epoki po placu, a chłopcy wcielili się w gazeciarzy i roznosili gazetę (specjalne wydanie Gazety Krakowskiej). Występ zakończył się bardzo głośnym wystrzałem z armaty, co było dodatkową atrakcją dla publiczności.

Dla gimnazjalistów było to bardzo ciekawą przygodą oraz okazją do podglądnięcia jak wygląda praca aktorów i mimo nieciekawej pogody i zimna wszyscy dobrze się bawili.

Ewa Utracka, kl. II/g


Powiązane artykuły

Światło, kamera i akcja!

24 lutego, klasa siódma z fakultetu literackiego pojechała wraz z ich nauczycielką od dziennikarstwa i scenariuszy, Ewą Czerwieniec do Warszawskiej Szkoły Filmowej na warsztaty filmowe.

Czytaj więcej

„Żyli wśród nas”

25 listopada na koncert do Nowego Targu, wyjechała szkolna grupa wokalna,fakultetu muzycznego. Koncert był częścią kolejnego już spotkania „Żyli wśród nas – odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala” organizowanego w Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej.

Czytaj więcej

Młodzi artyści

W poniedziałek 14 marca, w naszej szkole odbyła się audycja instrumentów strunowych. O godzinie 17.00 w sali koncertowej ZPSA zgromadzili się uczniowie w różnych kategoriach wiekowych. Artyści zaprezentowali nam po jednym z utworów, które przygotowali […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content