ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Spotkaliśmy Piłsudskiego

11 listopada, w Dzień Niepodległości w Zakopanem zostało przygotowanych dla mieszkańców i turystów wiele atrakcji, a w jednej z nich miało szansę wystąpić kilkoro uczniów POSA.

O godzinie 16.00 na Placu Niepodległości odbył się happening patriotyczny pod tytułem „Piłsudski w Zakopanem, czyli wizyta Marszałka w Rzeczypospolitej Zakopiańskiej” przygotowany przez aktorów teatru OFF z Krakowa z udziałem kilkorga uczniów POSA. Było to pięcioro gimnazjalistów z II klasy gimnazjum – Alicja Sabatowicz, Ewa Utracka, Zuzanna Zarycka, Bartłomiej Król i Nicola Harasimowicz. Uczniowie pełnili rolę statystów – dziewczyny przechadzały się w strojach z epoki po placu, a chłopcy wcielili się w gazeciarzy i roznosili gazetę (specjalne wydanie Gazety Krakowskiej). Występ zakończył się bardzo głośnym wystrzałem z armaty, co było dodatkową atrakcją dla publiczności.

Dla gimnazjalistów było to bardzo ciekawą przygodą oraz okazją do podglądnięcia jak wygląda praca aktorów i mimo nieciekawej pogody i zimna wszyscy dobrze się bawili.

Ewa Utracka, kl. II/g


Powiązane artykuły

Ojczyzna i wolność

9 listopada 2018 r. nasza szkoła zorganizowała uroczystość z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie i nauczyciele POSA wraz z uczniami i nauczycielami z Gimnazjum nr 2 spotkali się w sali gimnastycznej. Uroczystość […]

Czytaj więcej

POWRÓT Z PLENERU ARTYSTYCZNEGO W DŹWIRZYNIE

Przyjazd uczniów z pleneru w Dźwirzynie do Zakopanego planowany jest o godzinie 8.00 w sobotę, 17.09. 2011 roku (wyjazd z Dźwirzyna o godz. 17.00 w piątek, 16.09.2011)

Czytaj więcej

Gala odwrócona o 180 stopni

Rok 2011 zapowiada się być jednym z bardziej rewolucyjnych dla naszej szkoły. Dotarłam do najświeższych informacji na temat tegorocznej Gali Poezji czyli naszego szkolnego konkursu poetyckiego. Otóż na tegoroczne szkolne święto poezji padło światło zaskakującej […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content