ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Spotkanie z lekarzem dusz

7 marca 2011roku rozpoczęły się warsztaty pantomimiczne. Warsztaty prowadził pan Tadeusz Dylawerski, który na co dzień jest aktorem w teatrze. Zajęcia odbyły się w budynku Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. W zajęciach uczestniczyły klasy podstawówki od drugiej, do szóstej. Na warsztatach dzieci uczyły się sztuki pantomimy. Warsztaty odbywały się od poniedziałku (7.03.) do środy (9.03). Uczniowie warsztaty określili wieloma słowami, oczywiście każde było pozytywne.

Katarzyna Gąsienica, kl. V

(…) Na tych warsztatach uczniowie uczyli się pokazywać sytuacje i historyjki bez przedmiotów i bez rozmowy. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni warsztatami które prowadził pan Tadeusz Dylawerski. Dzieci mówiły, że mają nadzieję, że warsztaty jeszcze kiedyś się odbędą.

Olga Gębik, kl. V

(…) Polegały one na tym, by pokazać bez głosu, tylko ruchami swoje zainteresowania. Miałam okazję porozmawiać z uczniami klasy V. Wszystkie dzieci chwaliły warsztaty, były nieszczęśliwe, że warsztaty się skończyły, dlatego poprosiły panią Ewę Czerwieniec o to, by pan, który prowadził warsztaty przyjechał jeszcze raz i nauczył nas więcej o pantomimie.

Dagmara Jarzyńska, kl. V

(…) Pan Tadeusz był lekarzem dusz. Bardzo podobały mi się te warsztaty: były śmieszne lecz trudne. Robiliśmy etiudki, które polegały na tym, że mieliśmy pokazywać to, co lubimy robić. Ja pokazywałam skoki narciarskie ze świnką morską do muzyki i w dodatku bez wydawania żadnych odgłosów. Najbardziej podobał mi się występ Daniela z 3 klasy. Zwycięzcami byłam ja i Daniel.

Warsztaty były świetne.

Klaudia Wiśniowska, kl. II

(…) bardzo mi się podobało, bo widać było, że to pasja pana Tadeusza .To było bardzo fajne uczucie, że mogę pokazać coś, co czuję i w dodatku bez wydawania dźwięku. Ja pokazywałam życie z moim psem, Daniel z 3 kl pokazywał jak je pączki przed telewizorem a później pokazywaliśmy to z muzyką a na koniec robiliśmy falę głosową.

Marysia Michniewska, kl. II

(…) Były to bardzo ciekawe zajęcia rozwijające gestykulację , myślenie i przy tym była to też niezła zabawa.

Szymon Kaczor, kl. V

(…) Najtrudniejsze było to, że trzeba było stać w miejscu i pokazywać to, co się lubi. Ja pokazałam, że bardzo lubię koty, udawałam że bawię się z moim kotem piłeczką. Bardzo mi się podobało to, że na drugiej lekcji pokazywaliśmy to z muzyką, było bardzo śmiesznie. I jeszcze mi się podobało to że na drugiej lekcji graliśmy w kalambury.

Małgosia Orawiec, kl. II

(…) Prowadził je miły i zabawny pan Tadeusz Dylawerski. Warsztaty polegały na tym, żeby się przedstawić. Oczywiście wyglądało to tak: wychodzisz na środek i mówisz: „Jestem … i lubię:…” i pokazujesz, co lubisz lub czym się interesujesz. Było bardzo śmiesznie. Mieliśmy te warsztaty dwa razy w tygodniu,więc za pierwszym razem wymyślaliśmy jak pokazać nasze zainteresowania a za drugim razem pan puszczał nam muzykę klasyczną (różne melodie) a my musieliśmy się do niej dopasować.

Bardzo polecam warsztaty pantomimiczne i mam nadzieję, że w naszej szkole jeszcze nie raz się odbędą.

Krzysztof Bienias, kl. VPowiązane artykuły

Wspólne muzykowanie

Dnia 22 maja, w auli Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odbył się coroczny konkurs muzyczny ,,Wspólne muzykowanie”. Konkurs był podzielony na trzy kategorie: duety, tria, kwartety i większe zespoły. Konkurs poprowadził p. Jan Siaśkiewicz, a każdy […]

Czytaj więcej

Zwycięski projekt Zosi Ziobrowskiej

16 marca nasi uczniowie spotkają się na stoku narciarskim, by rywalizować w sportach zimowych a tymczasem rozstrzygnięty został konkurs na projekt przypinki, która będzie pamiątką tegorocznych zawodów. Zwyciężczynią konkursu została Zofia Ziobrowska z kl. VIII.

Czytaj więcej

Posa Music Show 2022

W kategorii klas I-III miejsce I – Małgorzata Stachowicz, miejsce II- Hania Kubicka, a III – Aleksandra oraz Małgosia Stachowicz, które wystąpiły w duecie. Wyróżnienie otrzymały Helena Zięba-Drzymalska i Kalina Sawik. W kategorii klas IV-VI […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content