ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Spotkanie ze sztuką Antoniego Rząsy

W czwartek, 10.06 uczniowie klas VII i VIII fakultetu literackiego i plastycznego wraz z p. Ewą Czerwieniec i p. Renatą Mrowcą mieli okazję  zwiedzić galerię Antoniego Rząsy w Zakopanem a w niej oprócz stałej ekspozycji zobaczyć najnowszą wystawę fotografii. 

W Galerii Antoniego Rząsy, na uczniów czekała  pani Magda Ciszewska-Rząsa, która  oprowadziła uczestników po wystawie zdjęć Jakuba Pajewskiego pt. “Tańcząc z drzewami”. Opowiedziała też przy okazji o sztuce fotografii. Po jakimś czasie uczniowie, nadal oprowadzani przez p. Ciszewską-Rząsę, przeszli zobaczyć stałą wystawę rzeźb Antoniego Rząsy. Później mieli jeszcze okazję odwiedzić pracownię rzeźbiarską p. Marcina Rząsy, syna Antoniego Rząsy. Na tym skończyła się ekspedycja.  Wycieczka trwała około dwóch godzin. 

Natalia Styrczula, kl. VII

Fot. Maria Bochnak, kl. VII i Ewa Czerwieniec

Z wizytą w Galerii Rząsy

Zdjęcie 1 z 22


Powiązane artykuły

Wieczór upiorów

27 października w Sali koncertowej ZPSA odbył się halloween przygotowany przez klasę 2 i 3 gimnazjum pod kierunkiem pani Karoliny Sikorskiej i pani Magdy Łukasik.

Czytaj więcej

Przyroda w obiektywie

6.04 od godziny 12:30 do 14:15 w Sali Koncertowej budynku PSM odbywały się warsztaty o fotografii przyrodniczej dla klas 5-8 prowadzone przez panią Bożenę Wajdę.

Czytaj więcej

Edukacyjna Octava

W środę, 17.11.2010, w naszej szkole odbył się koncert edukacyjny zespołu wokalnego Octava Ensemble z Krakowa. W jego skład wchodzą: Agnieszka Drabent (sopran), Anna Magiera (sopran), Małgorzata Langer-Król (mezzosopran), Łukasz Dulewicz (kontratenor), Zygmunt Magiera (kierownictwo […]

Czytaj więcej
Skip to content