ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Spotkanie ze sztuką Antoniego Rząsy

W czwartek, 10.06 uczniowie klas VII i VIII fakultetu literackiego i plastycznego wraz z p. Ewą Czerwieniec i p. Renatą Mrowcą mieli okazję  zwiedzić galerię Antoniego Rząsy w Zakopanem a w niej oprócz stałej ekspozycji zobaczyć najnowszą wystawę fotografii. 

W Galerii Antoniego Rząsy, na uczniów czekała  pani Magda Ciszewska-Rząsa, która  oprowadziła uczestników po wystawie zdjęć Jakuba Pajewskiego pt. “Tańcząc z drzewami”. Opowiedziała też przy okazji o sztuce fotografii. Po jakimś czasie uczniowie, nadal oprowadzani przez p. Ciszewską-Rząsę, przeszli zobaczyć stałą wystawę rzeźb Antoniego Rząsy. Później mieli jeszcze okazję odwiedzić pracownię rzeźbiarską p. Marcina Rząsy, syna Antoniego Rząsy. Na tym skończyła się ekspedycja.  Wycieczka trwała około dwóch godzin. 

Natalia Styrczula, kl. VII

Fot. Maria Bochnak, kl. VII i Ewa Czerwieniec

Z wizytą w Galerii Rząsy

Zdjęcie 1 z 22


Powiązane artykuły

Dęciaki na scenie

W czwartek, 10 kwietnia odbyła się Audycja Wiosenna w wykonaniu sekcji instrumentów dętych w auli naszej szkoły. Wystąpili uczniowie POSA oraz szkoły muzycznej. Koncert poprowadził Piotr Bednarczyk, który również przygotował uczniów grających na trąbce. Pan […]

Czytaj więcej

„Klimatyczna” zaprosiła uczniów POSA

W sobotę 30.1.2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbył się przedostatni koncert Festiwalu Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych  – „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził”, w którym nasi uczniowie również brali udział.

Czytaj więcej

Biegnij z Żabą

Mimo wycieczek, które się ostatnio odbyły nasi szkolni sportowcy nie pozwolili sobie na odpoczynek. Uczniowie chętnie zaczynają poranek od małej rozgrzewki. W słońce czy w deszcz, od poniedziałku do piątku wraz z panem Żabą biegamy […]

Czytaj więcej
Skip to content