ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Street art i fotografia

26 listopada w Teatrze Witkacego odbyła się prezentacji festiwalu „Karpaty Offer’’. Celem tego projektu było przedstawienie zakopiańskiej publiczności idei festiwalu a w szczególności Street Artu, czyli malowania artystycznego spreyami oraz zdjęć pana Bogdana Kiwaka fotografika specjalizującego się w robieniu zdjęć camerą obscurą. Warto wspomnieć, że pan Bogdan Kiwak w tym roku szkolnym uczy w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej fotografii.

Festiwal Karpaty Offer, jak informują organizatorzy “skupia się na fenomenie kultury karpackiej, u podstaw której leży różnorodność, przemieszanie, nawarstwienie i mobilność”. Do Zakopanego przyjechali Mors & Styles – dwaj polscy profesjonaliści robiący artystyczne graffiti. W teatrze przy wejściu do głównej sali, namalowali Witkacego. Natomiast pan Bogdan przedstawił swoje i swoich znajomych prace artystyczne. Wieczorem odbyło się malowanie światłem przy użyciu ognia. Następnie odbył się koncert Karpackiej Muzyki Improwizowanej – Siergieja Marczuka (UA), Michała Smetanki (SK), Janka Kubeka i Marka Styczyńskiego (PL).

Jędrzej Owczarz, kl. VIPowiązane artykuły

Jak ryby w wodzie. Cztery złota

Cztery złote medale zdobyły uczennice naszej szkoły podczas międzyszkolnych zawodów pływackich, które odbyły się 18 i 19 listopada w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu.

Czytaj więcej

Światło, kamera i akcja!

24 lutego, klasa siódma z fakultetu literackiego pojechała wraz z ich nauczycielką od dziennikarstwa i scenariuszy, Ewą Czerwieniec do Warszawskiej Szkoły Filmowej na warsztaty filmowe.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content