ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Street art i fotografia

26 listopada w Teatrze Witkacego odbyła się prezentacji festiwalu „Karpaty Offer’’. Celem tego projektu było przedstawienie zakopiańskiej publiczności idei festiwalu a w szczególności Street Artu, czyli malowania artystycznego spreyami oraz zdjęć pana Bogdana Kiwaka fotografika specjalizującego się w robieniu zdjęć camerą obscurą. Warto wspomnieć, że pan Bogdan Kiwak w tym roku szkolnym uczy w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej fotografii.

Festiwal Karpaty Offer, jak informują organizatorzy “skupia się na fenomenie kultury karpackiej, u podstaw której leży różnorodność, przemieszanie, nawarstwienie i mobilność”. Do Zakopanego przyjechali Mors & Styles – dwaj polscy profesjonaliści robiący artystyczne graffiti. W teatrze przy wejściu do głównej sali, namalowali Witkacego. Natomiast pan Bogdan przedstawił swoje i swoich znajomych prace artystyczne. Wieczorem odbyło się malowanie światłem przy użyciu ognia. Następnie odbył się koncert Karpackiej Muzyki Improwizowanej – Siergieja Marczuka (UA), Michała Smetanki (SK), Janka Kubeka i Marka Styczyńskiego (PL).

Jędrzej Owczarz, kl. VIPowiązane artykuły

Koncert fletowy po raz XV

12 listopada 2013 r. we wtorek, w auli naszej szkoły, odbył się Koncert Fletowy, inaugurujący XV Ogólnopolskie Warsztaty Fletowe w Zakopanem. Był to koncert w wykonaniu dr hab. Elżbiety Woleńskiej, która jest wykładowcą Akademii Muzycznej […]

Czytaj więcej

Przyroda w obiektywie nagrodzona

Ewelina Szymusiak z klasy 2 gimnazjum zajęła 1 miejsce w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”,w którym udział wzięli uczniowie z klas gimnazjalnych POSA w Zakopanem.

Czytaj więcej

Fotki z zawodów

Do Zakopanego zawitała wiosna, ale jeszcze niektórzy z nas wspominają zawody narciarskie, które odbyły się dla uczniów naszej szkoły w lutym.  Swoją galerię zdjęć dostarczyli nam właśnie Państwo Motykowie. Zapraszamy do oglądania. (red)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content