ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sukcesy Bartka na konkursach plastycznych

05.11.2010r. w budynku szkoły TTA będącym też siedzibą świetlicy „Promyczkowo” odbyło się wręczenie nagród w konkursie na pracę rysunkową w I Przeglądzie Twórczości Plastycznej Zakopiańskich Gimnazjów. W plebiscycie udział wzięło wielu młodych artystów. W ich gronie znaleźli się także uczniowie naszej szkoły a wśród nich Bartłomiej Król Józaga, który za swoją wyróżniającą się pracę został nagrodzony. Jury przeglądu wyróżniło cztery osoby, nie przyznając im konkretnych miejsc.

To nie jedyny sukces Bartka. Zaistniał w dziedzinie plastycznej również w innym konkursie – konkursie na plakat promujący Europejski Fundusz Społeczny, który na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zorganizował krajowy ośrodek EFS. Na ogólnopolską skalę Bartek zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Konkurs ten bowiem kierowany był zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadanie polegało, na wykonaniu plakatu, który ciekawie i nadzwyczajnie przedstawi wpływ Unii Europejskiej i środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na poprawę warunków życia Polaków. W rezultacie na konkurs wpłynęło 566 prac. Jury składało się z m.in. przedstawicieli ASP z Warszawy i Krakowa, Urzędów Marszałkowskich, Krajowego ośrodka EFS, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W kategorii, w której uczestniczył Bartek I miejsce zajęła Karolina Saganiak z Krakowa, II miejsce-Dominika Borys z Białegostoku i III miejsce-Bartłomiej Król Józaga-Zakopane.

To fantastycznie, gdy uczniowie naszej szkoły tak wysoko podnoszą poprzeczkę i reprezentują ją w najrozmaitszych konkursach. Bartkowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Natalia Dziurny, kl. III/g


Powiązane artykuły

Świąteczne życzenia z intencją od klasy piątej

Drodzy mieszkańcy Zakopanego, Życzę Wam lepszych polityków, dużo terenów zielonych a przede wszystkim wyeliminowania smogu. Oliwka

Czytaj więcej

Wykaz podręczników do zakupienia w klasach na rok szkolny 2022/2023

  WYKAZ-PODRECZNIKOW-DO-ZAKUPIENIA-W-POSZCZEGOLNYCH-KLASACH-POSA-NA-ROK-SZKOLNY-2022(2)

Czytaj więcej

Epidemie krążą po szkole

Naszą szkołę opętała ostatnio epidemia. Wielu uczniów oraz nauczycieli choruje. W większości są to przeziębienia, jednak nieobecności uczniów oraz nauczycieli opóźniają realizację programu. Wszystko zaczęło się po plenerze, a właściwie już na plenerze. Krążą plotki, […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content