ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sukcesy Bartka na konkursach plastycznych

05.11.2010r. w budynku szkoły TTA będącym też siedzibą świetlicy „Promyczkowo” odbyło się wręczenie nagród w konkursie na pracę rysunkową w I Przeglądzie Twórczości Plastycznej Zakopiańskich Gimnazjów. W plebiscycie udział wzięło wielu młodych artystów. W ich gronie znaleźli się także uczniowie naszej szkoły a wśród nich Bartłomiej Król Józaga, który za swoją wyróżniającą się pracę został nagrodzony. Jury przeglądu wyróżniło cztery osoby, nie przyznając im konkretnych miejsc.

To nie jedyny sukces Bartka. Zaistniał w dziedzinie plastycznej również w innym konkursie – konkursie na plakat promujący Europejski Fundusz Społeczny, który na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zorganizował krajowy ośrodek EFS. Na ogólnopolską skalę Bartek zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Konkurs ten bowiem kierowany był zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadanie polegało, na wykonaniu plakatu, który ciekawie i nadzwyczajnie przedstawi wpływ Unii Europejskiej i środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na poprawę warunków życia Polaków. W rezultacie na konkurs wpłynęło 566 prac. Jury składało się z m.in. przedstawicieli ASP z Warszawy i Krakowa, Urzędów Marszałkowskich, Krajowego ośrodka EFS, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W kategorii, w której uczestniczył Bartek I miejsce zajęła Karolina Saganiak z Krakowa, II miejsce-Dominika Borys z Białegostoku i III miejsce-Bartłomiej Król Józaga-Zakopane.

To fantastycznie, gdy uczniowie naszej szkoły tak wysoko podnoszą poprzeczkę i reprezentują ją w najrozmaitszych konkursach. Bartkowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Natalia Dziurny, kl. III/g


Powiązane artykuły

Nowe talenty

W szkolnej galerii w korytarzu szkoły muzycznej pojawiła się nowa wystawa. Prace zostały wykonane w pierwszym semestrze tego roku szkolnego przez uczniów  klasy V oraz VI. Powstały one pod kierunkiem Pani Lidii Rosińskiej. tekst i […]

Czytaj więcej

Sukcesy literatów na „Lipie”

Wśród laureatów tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Lipa” znalazło się wielu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Nasi uczniowie od lat biorą udział w tym konkursie i zawsze odnoszą spore sukcesy. Można więc powiedzieć, że jest to […]

Czytaj więcej

Pierwszaki na scenie

6 grudnia, podczas Koncertu Mikołajkowego uczniowie klasy 1 naszej szkoły po raz pierwszy w swojej karierze szkolnej stanęli na scenie i zaprezentowali swoje umiejętności, po trzech miesiącach nauki gry na instrumentach.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content