ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sukcesy Bartka na konkursach plastycznych

05.11.2010r. w budynku szkoły TTA będącym też siedzibą świetlicy „Promyczkowo” odbyło się wręczenie nagród w konkursie na pracę rysunkową w I Przeglądzie Twórczości Plastycznej Zakopiańskich Gimnazjów. W plebiscycie udział wzięło wielu młodych artystów. W ich gronie znaleźli się także uczniowie naszej szkoły a wśród nich Bartłomiej Król Józaga, który za swoją wyróżniającą się pracę został nagrodzony. Jury przeglądu wyróżniło cztery osoby, nie przyznając im konkretnych miejsc.

To nie jedyny sukces Bartka. Zaistniał w dziedzinie plastycznej również w innym konkursie – konkursie na plakat promujący Europejski Fundusz Społeczny, który na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zorganizował krajowy ośrodek EFS. Na ogólnopolską skalę Bartek zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Konkurs ten bowiem kierowany był zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zadanie polegało, na wykonaniu plakatu, który ciekawie i nadzwyczajnie przedstawi wpływ Unii Europejskiej i środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na poprawę warunków życia Polaków. W rezultacie na konkurs wpłynęło 566 prac. Jury składało się z m.in. przedstawicieli ASP z Warszawy i Krakowa, Urzędów Marszałkowskich, Krajowego ośrodka EFS, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. W kategorii, w której uczestniczył Bartek I miejsce zajęła Karolina Saganiak z Krakowa, II miejsce-Dominika Borys z Białegostoku i III miejsce-Bartłomiej Król Józaga-Zakopane.

To fantastycznie, gdy uczniowie naszej szkoły tak wysoko podnoszą poprzeczkę i reprezentują ją w najrozmaitszych konkursach. Bartkowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Natalia Dziurny, kl. III/g


Powiązane artykuły

Najmłodsi z Drugiej w Glorii

13 – 14 stycznia w szkole podstawowej nr. 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem odbył się konkurs jasełek „Gloria” 2016, podczas którego uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce.

Czytaj więcej

Trzeci odcinek PULSU PLENERU

Już za tydzień spotkamy się na poplenerowym wernisażu i będzie okazja przyjrzeć się temu, co robiliśmy nad morzem przez pierwsze dwa tygodnie września. Tymczasem prezentujemy trzeci odcinek „Pulsu Pleneru” zrealizowanego przez literatów z IX klasy.

Czytaj więcej

Koncertowe spotkanie z Mikołajem

W piątek 06. 12. 2013 r w auli Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odbył się Mikołajkowy koncert pierwszoklasistów.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content