ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Superbohaterowie w POSA

W środę 28 maja 2014 r. w auli naszej szkoły odbyły się TOPIKI – wybór najpopularniejszego ucznia naszej szkoły, który tradycyjnie odbywa się każdego roku. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach klasowych: od I-III, OD IV-VI i osobno gimnazjum. Zwycięzcami tegorocznych Topików zostali: Marysia Majcher, Kuba Sichelski oraz Bronek Gębik. Organizatorem Topików była III gimnazjum. Tematem zabawy w tym roku było ,,Superbohaterowie i ich wrogowie”.

Uroczystość prowadziły były Aleksandra Birecka oraz Zuzanna Galewicz.

Topiki rozpoczęły się przed Białym Domem, na placu zabaw, gdzie zorganizowany został konkurs na najlepiej przebraną klasę. W jury znajdowała się p. Magda Łukasik- nauczycielka języka angielskiego, p. Anna Maciejewska- wychowawczyni klasy II oraz p. Katarzyna Rogowska- wychowawczyni klasy I.

W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 1, w kategorii 4-6 wygrała klasa 4, a w kategorii gimnazjum – klasa 3.

Po konkursie wszyscy udali się do szkoły muzycznej, do sali koncertowej, gdzie rozpoczęły się prezentacje poszczególnych klas promujące swoich kandydatów. Okazało się, że w tym roku wszyscy, z wyjątkiem dwóch klas: 3 i 6, nakręcili krótkie filmy, które miały zachęcić do głosowania na Topika z danej klasy.

Trzy kategorie, na które zostali podzieleni uczniowie otrzymały swoje nazwy. Klasy 1-3 – Spidermany, klasy 4-6 – Batmany  i klasy gimnazjum – Supermany. Zmieniono też regulamin głosowania. Żaden uczeń nie mógł głosować na kandydata z własnej klasy.

Po dokładnym zliczeniu głosów, w pierwszej kategorii wygrała klasa I, w której Topikiem była Marysia Majcher, w drugiej kategorii wygrał Jakub Sichelski, reprezentując klasę VI, a w ostatniej kategorii zwyciężyła klasa I gimnazjum z Topikiem, Bronkiem Gębikiem. W nagrodę uczniowie otrzymali statuetki superbohaterów oraz pieniądze dla klasy, które uczniowie mogą przeznaczyć na wycieczkę lub pójście do kina. Fundatorem nagród jest Rada Rodziców POSA.

Emilka


Powiązane artykuły

Filmy animowane naszych najmłodszych

Przedstawiamy poniżej filmy animowane powstałe podczas warsztatów animacji poklatkowej prowadzonych przez Tomasza Solicha i Agnieszkę Kaperniak w czasie pleneru artystycznego we wrześniu 2014 r.

Czytaj więcej

Klasa V z najlepszą piosenką klasową

 Klasa V zwyciężyła w 10. edycji konkursu Minutowa Piosenka Klasowa 2021 organizowanego przez www.akcjalabirynt.pl.

Czytaj więcej

Najmłodsi z Drugiej w Glorii

13 – 14 stycznia w szkole podstawowej nr. 3 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem odbył się konkurs jasełek „Gloria” 2016, podczas którego uczniowie naszej szkoły zajęli trzecie miejsce.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content