ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Świat widziany przez „otworki”

W piątek 2 marca odbyły się warsztaty fotograficzne dla klasy IV. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy zgodnie z numerami w dzienniku. Na zajęciach pan Bogdan Kiwak pokazywał im jak robić zdjęcia jednorazowym aparatem, czyli na czym polega fotografia otworkowa. Przebiegało to następująco: cała grupa wyszła na świeże powietrze, gdzie szukali ciekawych obiektów do sfotografowania. Aparaty zrobione były z puszek i pudełek z małymi dziurkami. Aby zrobić zdjęcie trzeba było szybko odkleić folię przyklejoną do nich i poczekać 5,6 sekund. Następnie z pomocą pana uczniowie wywoływali zrobione wcześniej fotografie.

Pomimo tego, iż nie każdemu udało się stworzyć ładny i wyraźny obraz, wszyscy byli bardzo zadowoleni z zajęć i wiadomości, jakie przekazał im pan Bogdan.

Wcześniej w podobnych zajęciach brali udział uczniowie klas VI i V. W miniony piątek tajniki fotografii otworkowej poznawali trzecioklasiści.

Zuzanna Zarycka, kl. II/g


Powiązane artykuły

Plenerowe wariacje – wernisaż już wkrótce

Tegoroczny wrześniowy plener artystyczny możemy uważać za zakończony. W sobotę, 13 września cała POSA bezpiecznie powróciła z Sianożęt do Zakopanego. Pod koniec października spotkamy się na poplenerowym wernisażu.

Czytaj więcej

Śnieżka i Kopciuszek na scenie

31 maja najmłodsi uczniowie z klasy I i III zaprezentowali przedstawienia teatralne przygotowane podczas zajęć teatralnych z panią Katarzyną Pietrzyk. Spektakle pokazane zostały w „Jasnym Pałacu” w Zakopanem.

Czytaj więcej

Zwycięski projekt Zosi Ziobrowskiej

16 marca nasi uczniowie spotkają się na stoku narciarskim, by rywalizować w sportach zimowych a tymczasem rozstrzygnięty został konkurs na projekt przypinki, która będzie pamiątką tegorocznych zawodów. Zwyciężczynią konkursu została Zofia Ziobrowska z kl. VIII.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content