ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Świat widziany przez „otworki”

W piątek 2 marca odbyły się warsztaty fotograficzne dla klasy IV. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy zgodnie z numerami w dzienniku. Na zajęciach pan Bogdan Kiwak pokazywał im jak robić zdjęcia jednorazowym aparatem, czyli na czym polega fotografia otworkowa. Przebiegało to następująco: cała grupa wyszła na świeże powietrze, gdzie szukali ciekawych obiektów do sfotografowania. Aparaty zrobione były z puszek i pudełek z małymi dziurkami. Aby zrobić zdjęcie trzeba było szybko odkleić folię przyklejoną do nich i poczekać 5,6 sekund. Następnie z pomocą pana uczniowie wywoływali zrobione wcześniej fotografie.

Pomimo tego, iż nie każdemu udało się stworzyć ładny i wyraźny obraz, wszyscy byli bardzo zadowoleni z zajęć i wiadomości, jakie przekazał im pan Bogdan.

Wcześniej w podobnych zajęciach brali udział uczniowie klas VI i V. W miniony piątek tajniki fotografii otworkowej poznawali trzecioklasiści.

Zuzanna Zarycka, kl. II/g


Powiązane artykuły

Kaligramy i nie tylko

W hallu szkoły muzycznej możemy oglądać wystawę prac uczniów naszej szkoły z fakultety plastycznego.

Czytaj więcej

Junior reporter: Ferie na nartach z przyjaciółmi

Wszyscy uczniowie powoli o zimowych feriach zapominają wciągając się coraz bardziej w wir nauki. Młodzi reporterzy z klasy II przypominają o nich swoimi relacjami.

Czytaj więcej

„Merry Christmas Everyone!”

W piątek, 19.12.2014 r. na sali koncertowej w szkole muzycznej odbyło się spotkanie wigilijne uczniów, nauczycieli i rodziców, przygotowane przez panią Lilianę Florek z klasą drugą gimnazjum. Tegoroczne spotkanie wigilijne, nieco różniło się od tych, […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content