ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Świat widziany przez „otworki”

W piątek 2 marca odbyły się warsztaty fotograficzne dla klasy IV. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy zgodnie z numerami w dzienniku. Na zajęciach pan Bogdan Kiwak pokazywał im jak robić zdjęcia jednorazowym aparatem, czyli na czym polega fotografia otworkowa. Przebiegało to następująco: cała grupa wyszła na świeże powietrze, gdzie szukali ciekawych obiektów do sfotografowania. Aparaty zrobione były z puszek i pudełek z małymi dziurkami. Aby zrobić zdjęcie trzeba było szybko odkleić folię przyklejoną do nich i poczekać 5,6 sekund. Następnie z pomocą pana uczniowie wywoływali zrobione wcześniej fotografie.

Pomimo tego, iż nie każdemu udało się stworzyć ładny i wyraźny obraz, wszyscy byli bardzo zadowoleni z zajęć i wiadomości, jakie przekazał im pan Bogdan.

Wcześniej w podobnych zajęciach brali udział uczniowie klas VI i V. W miniony piątek tajniki fotografii otworkowej poznawali trzecioklasiści.

Zuzanna Zarycka, kl. II/g


Powiązane artykuły

Szkolne upiory! Halloween!

29 października 2014 r u nas w szkole będziemy świętować nietypowe, straszne święto – Halloween.

Czytaj więcej

Dęciaki na scenie

W czwartek, 10 kwietnia odbyła się Audycja Wiosenna w wykonaniu sekcji instrumentów dętych w auli naszej szkoły. Wystąpili uczniowie POSA oraz szkoły muzycznej. Koncert poprowadził Piotr Bednarczyk, który również przygotował uczniów grających na trąbce. Pan […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content