ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Świąteczny koncert

20 grudnia 2010 roku o godzinie 18.00 rozpoczął się w naszej szkole koncert świąteczny. Był on zorganizowany przez panią Mirosławę Lubowicz, która akompaniowała na fortepianie śpiewającym uczniom, czyli młodzieży z gimnazjum POSA, absolwentom szkoły, młodzieży ze szkoły popołudniowej, a także uczniom podstawówki POSA. Dzieci śpiewały kolędy napisane przez pana Macieja Pinkwarta i kiedyś pracującącą w naszej szkole, nauczycielkę literatury, panią Justynę Kowalik, do muzyki napisanej przez pana Stanisława Lubowicza. Młodym śpiewakom akompaniowali również uczniowie i nauczyciele grający na skrzypcach i wiolonczelistka.

Na scenie panowała bardzo radosna atmosfera, ponieważ uczniowie bawili się śpiewem, trochę tańczyli i wprowadzali prawdziwy świąteczny nastrój. W połowie koncertu zrobiło się nawet rodzinnie, ponieważ na scenie śpiewała Weronika Lubowicz, której akompaniowali rodzice. Jako wokalistki występowały również Marcelina Budz, powoli rodząca się gwiazda szkoły z fakultetu muzycznego i Agnieszka Przekupień, 20 letnia studentka filologii polskiej, posiadająca przepiękny głos, absolwentka naszej szkoły. Pod koniec koncertu na scenę weszli wszyscy uczestnicy dotąd występujący i wspólnie zaśpiewali ostatnią kolędę. Na koniec rozdawane były słodycze i opłatki, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele mogli składać sobie życzenia. Krótki, bo godzinny występ był „prezentem świątecznym” i ” życzeniami ” zarazem.

Aleksandra Chrobak kl.III/gPowiązane artykuły

Audycja skrzypcowa

23 lutego na szkolnej scenie zaprezentowali się skrzypkowie z klasy VII i VIII z naszej szkoły. 

Czytaj więcej

Pierwszaki dla mam

26 maja nasi najmłodsi uczniowie zrobili swoim mamom niespodziankę. Przygotowali koncert, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content