ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Świąteczny koncert

20 grudnia 2010 roku o godzinie 18.00 rozpoczął się w naszej szkole koncert świąteczny. Był on zorganizowany przez panią Mirosławę Lubowicz, która akompaniowała na fortepianie śpiewającym uczniom, czyli młodzieży z gimnazjum POSA, absolwentom szkoły, młodzieży ze szkoły popołudniowej, a także uczniom podstawówki POSA. Dzieci śpiewały kolędy napisane przez pana Macieja Pinkwarta i kiedyś pracującącą w naszej szkole, nauczycielkę literatury, panią Justynę Kowalik, do muzyki napisanej przez pana Stanisława Lubowicza. Młodym śpiewakom akompaniowali również uczniowie i nauczyciele grający na skrzypcach i wiolonczelistka.

Na scenie panowała bardzo radosna atmosfera, ponieważ uczniowie bawili się śpiewem, trochę tańczyli i wprowadzali prawdziwy świąteczny nastrój. W połowie koncertu zrobiło się nawet rodzinnie, ponieważ na scenie śpiewała Weronika Lubowicz, której akompaniowali rodzice. Jako wokalistki występowały również Marcelina Budz, powoli rodząca się gwiazda szkoły z fakultetu muzycznego i Agnieszka Przekupień, 20 letnia studentka filologii polskiej, posiadająca przepiękny głos, absolwentka naszej szkoły. Pod koniec koncertu na scenę weszli wszyscy uczestnicy dotąd występujący i wspólnie zaśpiewali ostatnią kolędę. Na koniec rozdawane były słodycze i opłatki, dzięki czemu uczniowie i nauczyciele mogli składać sobie życzenia. Krótki, bo godzinny występ był „prezentem świątecznym” i ” życzeniami ” zarazem.

Aleksandra Chrobak kl.III/gPowiązane artykuły

Ćwierć wieku za nami

29 maja 2017 roku w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem o godzinie 17.00 odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów naszej szkoły połączony z koncertem.

Czytaj więcej

Barabaszowy koncert

28.11.2018 r.w budynku Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara odbył się koncert orkiestry smyczkowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, pod kierownictwem pana Cezarego Wagnera poświęcony Stanisławowi Barabaszowi.

Czytaj więcej

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa IV.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa IV:

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content