ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Światło, kamera i akcja!

24 lutego, klasa siódma z fakultetu literackiego pojechała wraz z ich nauczycielką od dziennikarstwa i scenariuszy, Ewą Czerwieniec do Warszawskiej Szkoły Filmowej na warsztaty filmowe.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film ,,Gadające głowy” Krzysztofa Kieślowskiego, który potem omawiali na zasadzie pytań: Jaki był temat filmu i jak został nakręcony? Siódmoklasiści mieli za zadanie przygotowanie własnego filmu wzorując się na obejrzanym dokumencie. Zaczęli od ułożenia trzech pytań na wybrany przez siebie temat. Pracowali podzieleni w grupach. Nagrywali się wzajemnie kiedy odpowiadała na wymyślone przez siebie pytania. W czasie pracy, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia mnóstwa najróżniejszych sprzętów do nagrywania filmów oraz nauczenia się obsługiwania kamery, pracy ze światłem itp. Na koniec uczyli się montażu, w wyniku czego ich filmy zostały zmontowane. Wspólnie z prowadzącym warsztaty, Piotrem Gorszczyńskim omówili i podsumowali efekty swojej pracy.

Po całym dniu warsztatów siódmoklasiści poszli jeszcze do Teatru Polskiego na sztukę Aleksandra Fredry „Mąż i żona”. Do Zakopanego powrócili następnego dnia o godz. 7.00.

Julia Kachnic


Powiązane artykuły

Zapraszamy na wystawę poplenerową

26 października (środa) w Zakopiańskim Centrum Edukacji przy ulicy Kasprusie 35a w Zakopanem o godzinie 17:00 odbędzie się wystawa poplenerowa uczniów POSA prezentująca pracę z tegorocznego wyjazdu do Jarosławca. Tematem pleneru były emocje, dlatego większość […]

Czytaj więcej

Urzekające kraje Beneluxu

30 kwietnia 2014 roku uczniowie klas VII, VIII oraz IX Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem udali się na długo wyczekiwany plener zagraniczny do krajów Beneluxu.

Czytaj więcej

Nowy samorząd

W poniedziałek, 28.09.2020 r. poznaliśmy nowy skład samorządu szkolnego naszej szkoły, w którym znaleźli się: Lidia Stopka-Walkosz, Laura Wielopolska i Franciszek Zięba reprezentujący grupę starszą i  w młodszej grupie: Kamila Gut, Maja Krupa i Zosia […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content