ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Światło, kamera i akcja!

24 lutego, klasa siódma z fakultetu literackiego pojechała wraz z ich nauczycielką od dziennikarstwa i scenariuszy, Ewą Czerwieniec do Warszawskiej Szkoły Filmowej na warsztaty filmowe.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film ,,Gadające głowy” Krzysztofa Kieślowskiego, który potem omawiali na zasadzie pytań: Jaki był temat filmu i jak został nakręcony? Siódmoklasiści mieli za zadanie przygotowanie własnego filmu wzorując się na obejrzanym dokumencie. Zaczęli od ułożenia trzech pytań na wybrany przez siebie temat. Pracowali podzieleni w grupach. Nagrywali się wzajemnie kiedy odpowiadała na wymyślone przez siebie pytania. W czasie pracy, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia mnóstwa najróżniejszych sprzętów do nagrywania filmów oraz nauczenia się obsługiwania kamery, pracy ze światłem itp. Na koniec uczyli się montażu, w wyniku czego ich filmy zostały zmontowane. Wspólnie z prowadzącym warsztaty, Piotrem Gorszczyńskim omówili i podsumowali efekty swojej pracy.

Po całym dniu warsztatów siódmoklasiści poszli jeszcze do Teatru Polskiego na sztukę Aleksandra Fredry „Mąż i żona”. Do Zakopanego powrócili następnego dnia o godz. 7.00.

Julia Kachnic


Powiązane artykuły

Let’s sing!

3 marca odbędzie się Posa Music Show, czyli szkolny konkurs piosenki angielskiej. Uczniowie mogą zgłaszać swój udział do organizatorek zabawy pani Karoliny Sikorskiej i Magdaleny Łukasik.

Czytaj więcej

Rzeźby ze szczątków samolotu

4 listopada o godzinie 9:00 w auli naszej szkoły odbył się wykład dla całego gimnazjum Pani Małgorzaty Kręcka-Rozenkranz – polskiej rzeźbiarki i pedagoga na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, która podzieliła się swoimi wrażeniami z […]

Czytaj więcej

Konkurs szkolnych poetów – czas zgłosić swoje prace

Do 4 marca nauczyciele literatury (pan Maciej Pinkwart i pan Bartłomiej Piotrowski) przyjmują wiersze, które można zgłaszać do corocznego szkolnego konkursu poetyckiego. Poniżej regulamin konkursu. KONKURS POETYCKI PAŃSTWOWA OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA ARTYSTYCZNA W ZAKOPANEM REGULAMIN – […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content