ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Światło, kamera i akcja!

24 lutego, klasa siódma z fakultetu literackiego pojechała wraz z ich nauczycielką od dziennikarstwa i scenariuszy, Ewą Czerwieniec do Warszawskiej Szkoły Filmowej na warsztaty filmowe.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film ,,Gadające głowy” Krzysztofa Kieślowskiego, który potem omawiali na zasadzie pytań: Jaki był temat filmu i jak został nakręcony? Siódmoklasiści mieli za zadanie przygotowanie własnego filmu wzorując się na obejrzanym dokumencie. Zaczęli od ułożenia trzech pytań na wybrany przez siebie temat. Pracowali podzieleni w grupach. Nagrywali się wzajemnie kiedy odpowiadała na wymyślone przez siebie pytania. W czasie pracy, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia mnóstwa najróżniejszych sprzętów do nagrywania filmów oraz nauczenia się obsługiwania kamery, pracy ze światłem itp. Na koniec uczyli się montażu, w wyniku czego ich filmy zostały zmontowane. Wspólnie z prowadzącym warsztaty, Piotrem Gorszczyńskim omówili i podsumowali efekty swojej pracy.

Po całym dniu warsztatów siódmoklasiści poszli jeszcze do Teatru Polskiego na sztukę Aleksandra Fredry „Mąż i żona”. Do Zakopanego powrócili następnego dnia o godz. 7.00.

Julia Kachnic


Powiązane artykuły

Konkurs tańca „Ten – Tu – Tan”

20 maja odbył się w naszej szkole konkurs tańca „Ten – Tu – Tan”. Organizatorem konkursu byla pani Monika Koba. Wzięło w nim udział 14 uczestników w tańcu solo i w tańcu grupowym. Jako solistka […]

Czytaj więcej

POGŁOS PLENRU. Bliskie spotkania z Sianożętami.

Kronika pleneru artystycznego Sianożęty 2019 Dzień pierwszy W niedzielę 01.09.2019r. o godzinie 20:00 wyjechaliśmy sprzed szkoły dwoma autobusami. Klasy od 2 do 4 były w jednym, reszta w drugim. Wyruszyliśmy do celu, którym były Sianożęty […]

Czytaj więcej

„Klimatyczna” zaprosiła uczniów POSA

W sobotę 30.1.2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbył się przedostatni koncert Festiwalu Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych  – „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził”, w którym nasi uczniowie również brali udział.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content