ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Światło, kamera i akcja!

24 lutego, klasa siódma z fakultetu literackiego pojechała wraz z ich nauczycielką od dziennikarstwa i scenariuszy, Ewą Czerwieniec do Warszawskiej Szkoły Filmowej na warsztaty filmowe.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film ,,Gadające głowy” Krzysztofa Kieślowskiego, który potem omawiali na zasadzie pytań: Jaki był temat filmu i jak został nakręcony? Siódmoklasiści mieli za zadanie przygotowanie własnego filmu wzorując się na obejrzanym dokumencie. Zaczęli od ułożenia trzech pytań na wybrany przez siebie temat. Pracowali podzieleni w grupach. Nagrywali się wzajemnie kiedy odpowiadała na wymyślone przez siebie pytania. W czasie pracy, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia mnóstwa najróżniejszych sprzętów do nagrywania filmów oraz nauczenia się obsługiwania kamery, pracy ze światłem itp. Na koniec uczyli się montażu, w wyniku czego ich filmy zostały zmontowane. Wspólnie z prowadzącym warsztaty, Piotrem Gorszczyńskim omówili i podsumowali efekty swojej pracy.

Po całym dniu warsztatów siódmoklasiści poszli jeszcze do Teatru Polskiego na sztukę Aleksandra Fredry „Mąż i żona”. Do Zakopanego powrócili następnego dnia o godz. 7.00.

Julia Kachnic


Powiązane artykuły

Powrót z Pleneru – Puls Pleneru

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy IX zajmowała się przygotowywaniem telewizyjnych wiadomości plenerowych „Puls Pleneru” .  Zapraszamy do oglądania – dzięki […]

Czytaj więcej

Pan Tadeusz w Warszawie

12 marca osiem dziewczyn z klasy 2 gim, tworzących część klasowej grupy teatralnej, wybrało się do Warszawy na galę, podczas której zostały ogłoszone wyniki III Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych Iteatr 2016 organizowanego przez Telewizję Polską. […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content