ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Święto Nauki

W dniach 7-8 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem odbył Festiwal Nauki, w którym udział wzięło dwóch uczniów naszej szkoły – Andrzej Gut – Mostowy i Bronisław Gębik.

Wystawa ta miała na celu przybliżenie młodzieży zjawisk fizycznych, które otaczają nas na co dzień i nie tylko. Na festiwalu można było zobaczyć między innymi: silnik odrzutowy zrobiony przy pomocy denaturatu, ciecz nienewtonowską i poduszkowiec zrobiony przy pomocy odkurzacza. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali transformator tesli, który wytwarzał wyładowania elektryczne przypominające błyskawice oraz nagrzewnice indukcyjną rozgrzewającą metal do czerwoności. W tym roku imprezę wsparła również zakopiańska policja, która przyniosła ze sobą „alkogogle” i maszynę symulującą zderzenie samochodu z kamienną ścianą.

tekst i fot. Marfi


Powiązane artykuły

Powrót z pleneru – ART FM

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy VIII zajmowała się przygotowywaniem audycji radiowej ART . Zapraszamy do lektury, dzięki której będzie można […]

Czytaj więcej

Poplenerowa wystawa- analogii jeszcze nie koniec

We wtorek, 21 października o godzinie 17:00 w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji odbył się, jak co roku, poplenerowy wernisaż, prezentujący efekt pracy uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej podczas dwutygodniowego pleneru wrześniowego.

Czytaj więcej

Samo rządzimy się!

Znamy już skład samorządu szkolnego. Po głosowaniu, które odbyło się 16 października zakwalifikowali się: Marysia Majcher (34 głosy), Hania Zięba (36 głosów), Franciszek Kudasik (19 głosów), Zosia Stankiewicz ( 36 głosów), Maria Michniewska (32 głosy), […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content