ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Święto Nauki

W dniach 7-8 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem odbył Festiwal Nauki, w którym udział wzięło dwóch uczniów naszej szkoły – Andrzej Gut – Mostowy i Bronisław Gębik.

Wystawa ta miała na celu przybliżenie młodzieży zjawisk fizycznych, które otaczają nas na co dzień i nie tylko. Na festiwalu można było zobaczyć między innymi: silnik odrzutowy zrobiony przy pomocy denaturatu, ciecz nienewtonowską i poduszkowiec zrobiony przy pomocy odkurzacza. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali transformator tesli, który wytwarzał wyładowania elektryczne przypominające błyskawice oraz nagrzewnice indukcyjną rozgrzewającą metal do czerwoności. W tym roku imprezę wsparła również zakopiańska policja, która przyniosła ze sobą „alkogogle” i maszynę symulującą zderzenie samochodu z kamienną ścianą.

tekst i fot. Marfi


Powiązane artykuły

Światło, kamera i akcja!

24 lutego, klasa siódma z fakultetu literackiego pojechała wraz z ich nauczycielką od dziennikarstwa i scenariuszy, Ewą Czerwieniec do Warszawskiej Szkoły Filmowej na warsztaty filmowe.

Czytaj więcej

“Noworoczne” niespodzianki

Rok szkolny w naszej szkole rozpoczął się niespodziankami. Do grona pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele. Pojawiła się pani od fizyki, Irena Łukaszczyk, która przyszła do naszej szkoły w zastępstwie za panią Barbarę Łętowską-Hyłę, obecnie przebywającą na […]

Czytaj więcej

Jak Freddie Mercury. Konkurs piosenki obcojęzycznej w POSA

W środę, 7 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs „POSA Musik Show” mający na celu wyłonić najlepszych piosenkarzy śpiewających w obcych językach w klasach od 1 do 6 szkoły podstawowej. Wielkie muzyczne spotkanie rozgrzało […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content