ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Święto siostrzanej szkoły

25 listopada o godzinie 17.00 w hotelu Belweder odbyło się 75 lecie Państwowej szkoły Muzycznej w Zakopanem. Na tym znaczącym wydarzeniu zebrali się nie tylko ci związani z PSM, ale też ważne osobistości Zakopanego. Szkoła Muzyczna jest częścią Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, do którego należy także młodsza o 45 lat Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna.

Słowo wprowadzające w święto wygłosili  pani Dyrektor Zofii Ziach, a także pan Cezary Wagner. Podczas koncertu uczniowie z PSM, ale także z POSA zaprezentowali swoje zdolności. Były występy solowe oraz  mogliśmy usłyszeć  chór prowadzony przez panią Mirosławę Lubowicz i  orkiestrę smyczkową, którą przygotował pan Cezary Wagner. Na uroczystości obecna była telewizja Tygodnika Podhalańskiego i niektórzy uczniowie udzielali nawet wywiadów.

tekst i fot. Barbara Kowalska, kl. VIII

 


Powiązane artykuły

Jesień w muzyce

22 października, w sali koncertowej naszej szkoły odbył się „Koncert jesienny” w wykonaniu uczniów klasy fletu, klarnetu, akordeonu i gitary oraz szkolnego zespołu wokalnego. Koncert prowadziła pani Mirosława Lubowicz, która także była organizatorem koncertu.

Czytaj więcej

Literaci w stolicy

17 i 18 maja 2019 r. fakultet literacki z klasy VIII udał się do Warszawy, do Warszawskiej Szkoły Filmowej pod nadzorem pani Ewy Czerwieniec-Walczewskiej.

Czytaj więcej

Po plenerze – relacje i wspomnienia

We wrześniu, klasy od II-IX Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej pojechały na dwutygodniowy plener artystyczny do Rowów. Organizatorem wyjazdu była Rada Rodziców oraz Nauczyciele i Dyrekcja szkoły. Przed nami wernisaż poplenerowy, na którym zobaczymy efekty pracy […]

Czytaj więcej
Skip to content