ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Święto siostrzanej szkoły

25 listopada o godzinie 17.00 w hotelu Belweder odbyło się 75 lecie Państwowej szkoły Muzycznej w Zakopanem. Na tym znaczącym wydarzeniu zebrali się nie tylko ci związani z PSM, ale też ważne osobistości Zakopanego. Szkoła Muzyczna jest częścią Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, do którego należy także młodsza o 45 lat Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna.

Słowo wprowadzające w święto wygłosili  pani Dyrektor Zofii Ziach, a także pan Cezary Wagner. Podczas koncertu uczniowie z PSM, ale także z POSA zaprezentowali swoje zdolności. Były występy solowe oraz  mogliśmy usłyszeć  chór prowadzony przez panią Mirosławę Lubowicz i  orkiestrę smyczkową, którą przygotował pan Cezary Wagner. Na uroczystości obecna była telewizja Tygodnika Podhalańskiego i niektórzy uczniowie udzielali nawet wywiadów.

tekst i fot. Barbara Kowalska, kl. VIII

 


Powiązane artykuły

Warsztaty fotograficzne – kolejna odsłona

W piątek, 7 stycznia odbyły się kolejne warsztaty fotografii otworkowej. Tym razem wzięli w nich udział uczniowie z klasy V i gimnazjaliści z fakultetu plastycznego z klasy II. Prezentujemy galerię zdjęć – efektów pracy naszych […]

Czytaj więcej

Koncertowe Mikołajki

W piątek, 5 grudnia 2014 r w sali koncertowej POSA odbył się koncert mikołajkowy pierwszoklasistów. Uczniowie mogli po raz pierwszy zaprezentować przed tak dużą publicznością swoje umiejętności zdobyte w szkole przez cztery miesiące. Spotkanie to […]

Czytaj więcej

Recital-pożegnanie

25 maja 2017 roku o godzinie 9.30 w sali koncertowej, odbył się recital – czyli popis końcowy uczniów klasy 3 gimnazjum fakultetu muzycznego.

Czytaj więcej
Skip to content