ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Święto siostrzanej szkoły

25 listopada o godzinie 17.00 w hotelu Belweder odbyło się 75 lecie Państwowej szkoły Muzycznej w Zakopanem. Na tym znaczącym wydarzeniu zebrali się nie tylko ci związani z PSM, ale też ważne osobistości Zakopanego. Szkoła Muzyczna jest częścią Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, do którego należy także młodsza o 45 lat Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna.

Słowo wprowadzające w święto wygłosili  pani Dyrektor Zofii Ziach, a także pan Cezary Wagner. Podczas koncertu uczniowie z PSM, ale także z POSA zaprezentowali swoje zdolności. Były występy solowe oraz  mogliśmy usłyszeć  chór prowadzony przez panią Mirosławę Lubowicz i  orkiestrę smyczkową, którą przygotował pan Cezary Wagner. Na uroczystości obecna była telewizja Tygodnika Podhalańskiego i niektórzy uczniowie udzielali nawet wywiadów.

tekst i fot. Barbara Kowalska, kl. VIII

 


Powiązane artykuły

Nauczyciele też wagarują

20.03.15 klasy I i II gimnazjum wybrały się na wagary. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wybrały się na baseny do Białki razem z … wychowawcami.

Czytaj więcej

Liryczna POSA 2020 – ogłoszenie wyników

Zapraszamy na ogłoszenie wyników Lirycznej POSY on-line. Wydarzenie zaplanowane jest w środę (24.06) o godz. 19.30.

Czytaj więcej

Najmłodsi dla Świętego Mikołaja

6 grudnia 2021 roku w odbył się Koncert Mikołajkowy. Wzięły w nim udział klasy od I do III. Uczniowie prezentowali swoje talenty muzyczne przed Św. Mikołajem.

Czytaj więcej
Skip to content