ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Szalony Ludwik wita POSĘ!

W dniach 26-30 maja odbył się plener zagraniczny gimnazjalistów, podczas którego nasi uczniowie zwiedzili najważniejsze miasta bawarskie.


Dwudziestu czterech uczniów wraz z dziewięcioma nauczycielami i przewodnikiem rozpoczęło plener od zwiedzania magicznej Pragi. Zobaczenie Starówki, Zegaru Orloj, Złotej uliczki, czy Mostu Karola zrobiło na nich wielkie wrażenie. Wieczorem grupa udała się na spektakl „The Best of Image”, w czarnym teatrze praskim.

Kolejny dzień pleneru toczył się w niemieckim Bambergu, gdzie podzielona na grupy wycieczka zwiedzała najważniejsze zabytki Bambergu, takie jak Stary Ratusz, czy Plac Katedralny wraz z Cesarską Katedrą oraz podziwiała piękne rybackie domki nad rzeką Regnitz. W Bambergu, uczniowie mieli czas wolny, podczas którego mogli spróbować tradycyjnych przysmaków bawarskich oraz poznać lepiej to miasto.

Trzeciego dnia, uczniowie zwiedzali drugie już niemieckie miasto – Ratyzbonę. Niestety, nieustający deszcz spowodował, że większość z nich zmokła i zmarzła. Po południu gimnazjaliści udali się do stolicy Bawarii – Monachium, gdzie odwiedzili Pinakotekę Współczesności, zobaczyli Allianz Arenę- stadion jednego z najlepszych klubów piłkarskich świata- Bayernu Monachium oraz zwiedzili wystawę BMW, co pierwotnie nie było planowane. Grupa udała się na spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczyła katedrę, ratusz oraz miała czas wolny.

Przedostatni dzień był wędrówką po zamkach szalonego króla Ludwika II. Zamek Hochenschwangau i Neuschwanstein oraz pałac Linderhof w górach zrobiły bajeczne wrażenie na grupie, która udała się również na most, z którego rozpościerał się wspaniały widok na zamki. Po długim zwiedzaniu, uczniowie udali się do Salzburga, gdzie po wykwaterowaniu i kolacji mieli udać się na koncert mozartowski. Niestety, z powodu pomyłki biura podróży, gimnazjaliści nie poszli tego dnia na zaplanowany wcześniej koncert, lecz udali się na spacer po mieście. Następnego dnia kontynuowali spacerowanie po Salzburgu. Udało się zobaczyć tamtejszą piękną katedrę i odwiedzić dom, w którym urodził się Mozart.

W związku z wspomnianym nieporozumieniem, plener przedłużył się, a do programu dołączono odwiedzenie stolicy Austrii – Wiednia. Tam właśnie udało się wysłuchać mozartowskiego koncertu. W programie wieczoru, oprócz utworów Wolfganga Amadeusza Mozarta, były też kompozycje Johanna Straussa. W piątek, o 4.30 nad ranem, wycieczka powróciła do Zakopanego.

Tegoroczny plener zagraniczny, pomimo kilku pomyłek i nieidealnej pogody możemy uznać za udany.

Natalia

fot. Natalia PaluchPowiązane artykuły

Badmintonowe artystki

23 listopada dwie uczennice gimnazjum: Aleksandra Banak i Klaudia Wiśniowska zajęły 9 miejsce w wojewódzkich zawodach badmintona.

Czytaj więcej

Wirtualny Kiermasz Książki

W każdym roku szkolnym organizujemy w szkole kiermasz książki. W ten sposób promujemy czytelnictwo wśród naszych uczniów. W tym roku zorganizowanie takiej akcji w szkole,  na razie jest niemożliwe. Zachęcamy więc do zainteresowania się akcją […]

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień piąty. Wczoraj była sobota. Wszyscy uczniowie na plenerze myśleli, że dzisiaj jest wolne. Niestety, nasze oczekiwania spełzły na niczym, gdy po śniadaniu nauczyciele podeszli do nas z uśmieszkami pod nosem […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content