ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Sztuka Nauki – rozmowa z panią Pauliną Zimak

W tym roku do bram naszej szkoły zawitały dwie nowe nauczycielki. Jedną z nich jest profesor Paulina Zimak

nauczycielka chemii w klasach gimnazjalnych. Pani Paulina jest z nami niespełna miesiąc, więc możliwe, że nie każdy zdołał ją poznać.

Jakie wrażenia wywarła na Pani nasza szkoła, i jej uczniowie?

-Jest to szkoła artystyczna, co bardzo mnie cieszy ponieważ, wasze zainteresowania pozwolą nam połączyć naukę ze sztuką. Uważam że chemia wymaga kreatywnego myślenia, a wy takowe na pewno posiadacie. Ponadto bardzo dobrze mi się z wami pracuje, jesteście chętni do współpracy, otwarci i mam nadzieję, że tak pozostanie.

Dlaczego została pani właśnie nauczycielką ?

-Ponieważ na 18 urodziny dostałam tablicę szkolną od znajomych:) A tak naprawdę odkąd pamiętam zawsze fascynowała mnie praca nauczycielki, mam z tego ogromną satysfakcję i cieszę się niezwykle z tego co robię.

– Co jest Pani życiowym hobby (oprócz chemii)?

– Uwielbiam wycieczki górskie, poznawanie przyrody. Oprócz tego, tak jak każdy: dobry film, książka, jazda na rowerze.

Połączenie nauki ze sztuką, brzmi ciekawie?

– I jest ciekawe. Wszystko zaczęło się od mojej pani profesor, którą poznałam na studiach, miała duszę humanisty. Zawsze nam powtarzała, że bardzo ważne jest łączenie sztuki z nauką, ponieważ pozwala to lepiej zrozumieć to, czego w danym momencie się uczymy.

– Jaką rade może Pani dać uczniom, jak uczyć się chemii?

– Uczyć się dobrze to nie lada sztuka. Najważniejsze jest: dobre podejście i motywacja. Jeżeli podchodzimy do nauki z optymistycznej strony o wiele łatwiej nam będzie się czegoś nauczyć. A co najważniejsze uczmy się logicznie, a nie na pamięć

Rozmawiała Elżbieta Trzaskoś, kl. IX


Powiązane artykuły

Filmowo dla placu zabaw

Pod koniec kwietnia w naszej szkole był nagrywany spot reklamujący Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Artystyczną. Filmik został wysłany na konkurs organizowany przez firmę „NIVEA”. Do wygrania jest plac zabaw dla szkoły.

Czytaj więcej

Zdjęcia na podium

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w dwóch konkursach fotograficznych, w których zdobyliśmy miejsca na podium.

Czytaj więcej

Pierwszaki dla mam

26 maja nasi najmłodsi uczniowie zrobili swoim mamom niespodziankę. Przygotowali koncert, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności gry na instrumentach.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content