ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Szymanowskie starcie

Do 9 marca w naszej szkole odbywał się pierwszy etap (eliminacje) konkursu wiedzy o życiu i twórczości Karola Szymanowskiego, w którym obowiązkowo brali udział uczniowie szóstej klasy oraz fakultet muzyczny z gimnazjum.

Konkurs został zorganizowany z okazji 135-tej rocznicy urodzin oraz 80-tej rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego. Pierwszy etap obejmował część teoretyczną i został przeprowadzony przez nauczycieli Audycji Muzycznych lub Historii Muzyki. Podzielony był na dwie kategorie: uczniowie szkoły podstawowej POSA i PSM 1 st oraz uczniowie gimnazjum ZPSA . Eliminacje trwały 20 minut i odbywały się w czasie lekcji z przedmiotów wyżej wymienionych. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat życia i twórczości kompozytorów oraz propagowanie dziedzictwa narodowego. 13 marca zostaną ogłoszone wyniki, które oznajmią kto dostał się do drugiego etapu. Osobą odpowiedzialną za konkurs i jego przebieg jest Pani Sabina Zwijacz-Kozica. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy oraz będą one miały podwyższony stopień z przedmiotu Audycje Muzyczne lub Historia Muzyki.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Junior reporter: Klasa II i III wspominają plener w Sianożętach

Już 19 października spotkamy się na poplenerowym spotkaniu. Zanim pochwalimy się naszą pracą, garść wspomnień naszych najmłodszych.

Czytaj więcej

Zdjęcia na podium

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w dwóch konkursach fotograficznych, w których zdobyliśmy miejsca na podium.

Czytaj więcej

Bo Ziemia jest najważniejsza

Nasza planeta i jej stan powinny być dla nas priorytetem. Właśnie dlatego obchodzony jest tzw. Dzień Ziemi, w ramach którego zorganizowany został w naszej szkole Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny, w którym zwyciężyli Maria Michniewska, Szymon Marchewka, […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content