ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Szymanowskie starcie

Do 9 marca w naszej szkole odbywał się pierwszy etap (eliminacje) konkursu wiedzy o życiu i twórczości Karola Szymanowskiego, w którym obowiązkowo brali udział uczniowie szóstej klasy oraz fakultet muzyczny z gimnazjum.

Konkurs został zorganizowany z okazji 135-tej rocznicy urodzin oraz 80-tej rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego. Pierwszy etap obejmował część teoretyczną i został przeprowadzony przez nauczycieli Audycji Muzycznych lub Historii Muzyki. Podzielony był na dwie kategorie: uczniowie szkoły podstawowej POSA i PSM 1 st oraz uczniowie gimnazjum ZPSA . Eliminacje trwały 20 minut i odbywały się w czasie lekcji z przedmiotów wyżej wymienionych. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat życia i twórczości kompozytorów oraz propagowanie dziedzictwa narodowego. 13 marca zostaną ogłoszone wyniki, które oznajmią kto dostał się do drugiego etapu. Osobą odpowiedzialną za konkurs i jego przebieg jest Pani Sabina Zwijacz-Kozica. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy oraz będą one miały podwyższony stopień z przedmiotu Audycje Muzyczne lub Historia Muzyki.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Zajęcia w TPN – w deszczu, ale z humorem

19.06.15 klasa IV spędziła kilka godzin na zajęciach edukacyjnych w TPN. Podczas wędrówki po Dolinie Białego dowiedzieliśmy się dlaczego zakłada się parki narodowe.

Czytaj więcej

Misjonarz Lake w murach naszej szkoły

W listopadzie naszą szkołę odwiedził indonezyjski misjonarz Franciszek Lake (co po indonezyjsku oznacza „krok”). Spotkał się z pierwszą i drugą klasą podstawówki. Franciszek Lake ma 36 lat. Do Polski dostał się przez losowanie. Przed misją […]

Czytaj więcej

Złote Jantary. Zapraszamy na przegląd filmowy

W piątek, 14 grudnia, o godz. 16.30 zapraszamy na filmowe popołudnie do sali kinowej w Gimnazjum nr 1. Będzie to sentymentalne spotkanie z filmami, które nakręcili uczniowie naszej szkoły na plenerach w Jantarze. Zobaczymy materiały […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content