ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Szymanowskie starcie

Do 9 marca w naszej szkole odbywał się pierwszy etap (eliminacje) konkursu wiedzy o życiu i twórczości Karola Szymanowskiego, w którym obowiązkowo brali udział uczniowie szóstej klasy oraz fakultet muzyczny z gimnazjum.

Konkurs został zorganizowany z okazji 135-tej rocznicy urodzin oraz 80-tej rocznicy śmierci Karola Szymanowskiego. Pierwszy etap obejmował część teoretyczną i został przeprowadzony przez nauczycieli Audycji Muzycznych lub Historii Muzyki. Podzielony był na dwie kategorie: uczniowie szkoły podstawowej POSA i PSM 1 st oraz uczniowie gimnazjum ZPSA . Eliminacje trwały 20 minut i odbywały się w czasie lekcji z przedmiotów wyżej wymienionych. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat życia i twórczości kompozytorów oraz propagowanie dziedzictwa narodowego. 13 marca zostaną ogłoszone wyniki, które oznajmią kto dostał się do drugiego etapu. Osobą odpowiedzialną za konkurs i jego przebieg jest Pani Sabina Zwijacz-Kozica. Na zwycięzców czekają nagrody i dyplomy oraz będą one miały podwyższony stopień z przedmiotu Audycje Muzyczne lub Historia Muzyki.

Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Nowy samorząd w pełnym składzie

20 października odbyło się pierwsze spotkanie nowego samorządu szkolnego. Przewodniczącą została Barbara Malik, wiceprzewodniczącą Liliana Florek, a sekretarzem Maks Rzepka.

Czytaj więcej

Gimnazjaliści w Krakowie. Fotografia, zabytki i Piazzola.

28 maja gimnazjaliści z naszej szkoły odwiedzili Kraków. W programie pobytu znalazła się wystawa fotografii Marka Powera, odwiedzenie Bazyliki św. Franciszka z Asyżu, Wawel i spektakl w Teatrze Słowackiego. W maju w Krakowie, jak co […]

Czytaj więcej

W świecie Bogdana Kiwaka widzianym Camerą Obscurą

Do naszej szkoły w piątkowe popołudnie (19.11.2010 r.) zawitał fotografik, Bagdan Kiwak, który zajmuje się nietypową formą fotografii, mianowicie robieniem zdjęć za pomocą Camery Obscura. Technika ta polega na tym, że w jakimś pudełku, lub […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content