ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Tajemnica poplenerowa

27.10.2017 r. w budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji odbyła się wystawa i pokaz poplenerowy prezentujące dorobek uczniów naszej szkoły przywieziony z dwutygodniowego, wrześniowego pleneru, który odbył się w tym roku w Poddąbiu, nad polskim morzem. Tegorocznym hasłem pleneru była ,,tajemnica”. Uczniowie ze wszystkich klas mieli różne zajęcia oparte na tym temacie.

Na początku podsumowującego nadmorskie działania pokazu literaci z klasy VII i IX przedstawiali swoją grę komputerową pt. „Tajemnice Olimpu”, która powstała przy pomocy pana Macieja Maciejewskiego prowadzącego podczas pleneru warsztaty literackie. Uczniowie opisywali na czym polega ich gra. Każdy z odwiedzających wystawę mógł również sam zagrać w tę grę, udostępnioną na komputerze w ramach prezentowanej ekspozycji.

Klasy IV, V, VI przedstawiły efekty swojej pracy na warsztatach tanecznych prowadzonych przez panią Adriannę Chojnacką. Ciekawostką jest to, że klasa VI używała podczas swojego występu piasku. Fakultet muzyczny oraz uczniowie klas V i VI zaprezentowały różne utwory muzyczne, które były wynikiem warsztatów muzycznych prowadzonych przez pana Kubę Hubickiego. Klasa V (grupa I) zaprezentowała utwór z soundtracku z filmu „Piraci z Karaibów”. Klasa V (grupa II) przedstawiła utwór przez siebie skomponowany. Podobnie grupa I z klasy VI. Uczennice z klasy VI: Paulina Rzepka, Ola Bulas oraz Martyna Bystrowska zaśpiewały swoją własną piosenkę. Akompaniowała im na gitarze uczennica również z klasy VI, Maja Paluch.

Fakultet muzyczny prezentował trzy utwory: Clean Bandit – „Symphony”, Imagine Dragons – „Believer” oraz z musicalu „La La Land”, „Someone In The Crowd”. Pierwszy oraz ostatni utwór śpiewała uczennica z klasy VIII Zosia Jakubiak.

Pod koniec pokazu przedstawiono „Puls po Pulsie”, plenerowe wiadomości telewizyjne przygotowane przez uczennice fakultetu literackiego z klasy IX.

Wszystkie prace plastyczne najmłodszych uczniów i gimnazjalistów, przygotowane pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy i pani Jadwigi Rogowiec oraz podczas warsztatów z witrażu i warsztatów fotograficznych zobaczyć można było w części wystawowej na korytarzach budynku ZCE. Były tam także prace literatów z kl. VII i VIII wykonane pod kierunkiem pani Ewy Czerwieniec: plenerowa gazeta „Echo Pleneru” i plenerowe audycje radiowe ART FM.

Na wystawie prezentowali się również najmłodsi z klasy II, pracujący pod kierownictwem pani Katarzyny Rogowskiej. Zobaczyć można było ich prace plastyczne, mini książeczki i krótki filmik.

Julia Kachnic


Powiązane artykuły

Muzyczna rozgrzewka, Żywiec wytypowany

28 marca br. w poniedziałek o godzinie 16.00 w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna skrzypiec, wiolonczeli i akordeonu. Na audycji pojawiło się wielu wykonawców zarówno z POSA jak i ZSM. Wśród nich, jako przedstawicielka […]

Czytaj więcej

Akademia Pana Kleksa

4 kwietnia w Teatrze Witkacego w Zakopanem odbyło się przedstawienie pt. „Akademia pan Kleksa”. Spektakl zobaczyli uczniowie z V i VI klasy naszej szkoły.

Czytaj więcej

Zdolni recytatorzy

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem Pani Agnieszki Warek-Leks wzięli udział w dwóch konkursach recytatorskich. Wrócili jako laureaci jednego pierwszego, dwóch drugich miejsc i wyróżnienia.

Czytaj więcej
Skip to content