ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Tajemnice cienia

11 i 12 lutego odbyły się wspaniałe, pełne rozwijających wyobraźnię ćwiczeń warsztaty z artystami z Teatru Figur w Krakowie. Spotkali się z nami, by odsłonić tajemnice Teatru Cieni.

Odwiedzili nas: Dagmara Żabska i Piotr Idziak. Możliwość zetknięcia się z tajemnicami tej pełnej zawiłych ścieżek sztuki miały wszystkie klasy naszej szkoły.

Goście warsztaty rozpoczynali od krótkiej prezentacji opowiadającej o historii powstania teatru Cieni. Pokazali nam też różne techniki używane przy tworzeniu przedstawień w tym tajemniczym teatrze. W drugiej części warsztatów każdy z uczestników mógł spróbować sił jako twórca krótkiej etiudy teatralnej. Mogliśmy stosować różne techniki, między innymi poznaliśmy absolutnie magiczną zasadę stosowania filtrów polaryzacyjnych. Po twarzach wszystkich uczestników, można było zaobserwować zainteresowanie i zaangażowanie do pracy. Na koniec, każda grupa przedstawiała to, udało jej się stworzyć. Wszystkie prace robiły wrażenie, tym bardziej, że powstały w niedługim czasie. Najbardziej jednak popularna stała się praca pt. „Zapałka” paląca się „żywym” ogniem i „Statek”, który w rezultacie okazał się doniczką. Oba dzieła stworzone wyszły spod nożyczek grupy chłopców, w skład której wchodził Szymon Rzankowski i Dominik Nadymus z I/g, Antoni Żygadło z II/g oraz Piotrek Ponichtera z III/g. Wszystkim gratuluję!

Bart i red


Powiązane artykuły

Akademia Pana Kleksa

4 kwietnia w Teatrze Witkacego w Zakopanem odbyło się przedstawienie pt. „Akademia pan Kleksa”. Spektakl zobaczyli uczniowie z V i VI klasy naszej szkoły.

Czytaj więcej

Puls Pleneru 2016

Jak co roku, fakultet literacki z klasy IX podejmuje próbę przygotowywania telewizyjnych wiadomości plenerowych pt. „Puls Pleneru”. Oto, co powstało w tym roku w Jarosławcu:

Czytaj więcej

Nocne szaleństwo „Czarnych Jeźdźców”

14 maja, w sobotę o godzinie 20.30 w ogrodach DW Jurek, w ramach zakopiańskiej nocy muzeów odbyły się dwa koncerty zespołów naszej szkoły: orkiestry szkolnej pod batutą pana Cezarego Wagnera i grupy „Panna Zuzanna i […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content