ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Tajemnice cienia

11 i 12 lutego odbyły się wspaniałe, pełne rozwijających wyobraźnię ćwiczeń warsztaty z artystami z Teatru Figur w Krakowie. Spotkali się z nami, by odsłonić tajemnice Teatru Cieni.

Odwiedzili nas: Dagmara Żabska i Piotr Idziak. Możliwość zetknięcia się z tajemnicami tej pełnej zawiłych ścieżek sztuki miały wszystkie klasy naszej szkoły.

Goście warsztaty rozpoczynali od krótkiej prezentacji opowiadającej o historii powstania teatru Cieni. Pokazali nam też różne techniki używane przy tworzeniu przedstawień w tym tajemniczym teatrze. W drugiej części warsztatów każdy z uczestników mógł spróbować sił jako twórca krótkiej etiudy teatralnej. Mogliśmy stosować różne techniki, między innymi poznaliśmy absolutnie magiczną zasadę stosowania filtrów polaryzacyjnych. Po twarzach wszystkich uczestników, można było zaobserwować zainteresowanie i zaangażowanie do pracy. Na koniec, każda grupa przedstawiała to, udało jej się stworzyć. Wszystkie prace robiły wrażenie, tym bardziej, że powstały w niedługim czasie. Najbardziej jednak popularna stała się praca pt. „Zapałka” paląca się „żywym” ogniem i „Statek”, który w rezultacie okazał się doniczką. Oba dzieła stworzone wyszły spod nożyczek grupy chłopców, w skład której wchodził Szymon Rzankowski i Dominik Nadymus z I/g, Antoni Żygadło z II/g oraz Piotrek Ponichtera z III/g. Wszystkim gratuluję!

Bart i red


Powiązane artykuły

Rzeźba w drewnie robi wrażenie

W czwartek 15 listopada klasa VII podczas lekcji wychowawczej odwiedziła Miejską Galerię Sztuki w Zakopanem. Uczniowie zwiedzili wystawę „Rzeźba w drewnie w twórczości polskich artystów 1918-2018”.

Czytaj więcej

Zapraszamy na slam poetycki

Zapraszamy wszystkich  na finał warsztatów slamu poetyckiego, który odbędzie się w piątek, 5 grudnia o godz. 16 w Dworcu Tatrzańskim przy ul. Krupówki 12. Wezmą w nich udział gimnazjaliści z POSA oraz  uczniowie z Zespołu […]

Czytaj więcej

Chopineria

8 marca kilkanaście osób z naszej szkoły wybrało się na uroczysty koncert “Chopineria” do Opery Krakowskiej. Koncert odbył się z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Na koncert dojechaliśmy z bardzo pozytywnymi humorami. Zasiedliśmy aż […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content