ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Tajemnice cienia

11 i 12 lutego odbyły się wspaniałe, pełne rozwijających wyobraźnię ćwiczeń warsztaty z artystami z Teatru Figur w Krakowie. Spotkali się z nami, by odsłonić tajemnice Teatru Cieni.

Odwiedzili nas: Dagmara Żabska i Piotr Idziak. Możliwość zetknięcia się z tajemnicami tej pełnej zawiłych ścieżek sztuki miały wszystkie klasy naszej szkoły.

Goście warsztaty rozpoczynali od krótkiej prezentacji opowiadającej o historii powstania teatru Cieni. Pokazali nam też różne techniki używane przy tworzeniu przedstawień w tym tajemniczym teatrze. W drugiej części warsztatów każdy z uczestników mógł spróbować sił jako twórca krótkiej etiudy teatralnej. Mogliśmy stosować różne techniki, między innymi poznaliśmy absolutnie magiczną zasadę stosowania filtrów polaryzacyjnych. Po twarzach wszystkich uczestników, można było zaobserwować zainteresowanie i zaangażowanie do pracy. Na koniec, każda grupa przedstawiała to, udało jej się stworzyć. Wszystkie prace robiły wrażenie, tym bardziej, że powstały w niedługim czasie. Najbardziej jednak popularna stała się praca pt. „Zapałka” paląca się „żywym” ogniem i „Statek”, który w rezultacie okazał się doniczką. Oba dzieła stworzone wyszły spod nożyczek grupy chłopców, w skład której wchodził Szymon Rzankowski i Dominik Nadymus z I/g, Antoni Żygadło z II/g oraz Piotrek Ponichtera z III/g. Wszystkim gratuluję!

Bart i red


Powiązane artykuły

POGŁOS PLENERU. Literacka eksploracja.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień siódmy i ósmy W weekend odbywały się warsztaty ebru, tureckiej techniki malowania na wodzie. Warsztaty prowadziła pani Marta Puchłowska. Wykonane przez nas prace przenosiliśmy do drugiego budynku, aby tam wyschły.  […]

Czytaj więcej

Tajemnice Wieliczki

3 kwietnia 2017 klasy 1-3 udały się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki z wychowawczyniami: p. Katarzyną Rogowską, p. Anną Maciejewską oraz p. Justyną Jasiorkowską.

Czytaj więcej

Śnieżne dwa tygodnie!

14 lutego, w Zakopanem rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają do 2 marca. Zaraz po nich, uczniowie będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności narciarskie na szkolnych zawodach narciarskich, które odbędą się 4 marca na stoku […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content