ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Tajemnicze czarne pudełko

Na pierwszym piętrze szkolnego budynku, Samorząd, na parapecie przed schodami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego POSA postawili czarne pudełko, do którego uczniowie naszej szkoły mogą wrzucać swoje prośby do Samorządu.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się w naszej szkole 9 października. Ostatecznie  jako przewodniczącą wybrano Hannę Brzosko z klasy 8, jako zastępcę przewodniczącego Jana Kowalskiego z klasy 9, jako sekretarza Lidię Król z klasy 6, a jako członkowie do rady  weszli: Karol Pietrzyk z klasy 8, Amelia Harasimowicz z klasy 5 oraz Maksymilian Bienias z klasy 4. Najbliższymi planami Samorządu jest, między innymi, wprowadzenie „dni tematycznych”, co oznacza, żę  każda klasa będzie podlegać jakiemuś tematowi w wybranym dniu. Jednym z takich dni będzie np. dzień kolorów. Kolejnym pomysłem jest „szczęśliwy numerek”. Akcja polega na tym, że danego dnia osoba posiadająca wylosowany numerek w dzienniku będzie zwolniona z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych. Inne plany to turnieje sportowe oraz andrzejki szkolne. To są tylko niektóre propozycje naszego samorządu, a pierwsze rzeczy już są realizowane.

Hanna Brzosko


Powiązane artykuły

Rysunek i malarstwo w szkolnej galerii

Obecnie w naszej galerii szkolnej  możemy podziwiać wystawę semestralną rysunku i malarstwa prac klas gimnazjalnych przygotowanych pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy. Wśród prac widać zróżnicowanie tematyczne: portrety, martwa natura, jest też zbiór najlepszych szkiców. Prace […]

Czytaj więcej

Iglaki w zeszytach

16.06.15 klasa pierwsza gimnazjum w ramach lekcji biologii wzięła udział w zajęciach praktycznych. Tematem tych zajęć były Drzewa iglaste. Celem lekcji było nauczenie się rozpoznawania danych gatunków drzew. Każdy z uczniów miał przynieść gałązki wybranych […]

Czytaj więcej

Zdjęcia na podium

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2018/2019 nasza szkoła wzięła udział w dwóch konkursach fotograficznych, w których zdobyliśmy miejsca na podium.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content