ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Tatrzańskie przygody

8 kwietnia rozpoczął się cykl wycieczek z wiedzy o regionie. Każda z klas gimnazjalnych uda się na dwie takie wycieczki i każdy z uczniów będzie musiał napisać sprawozdanie z jednej z nich aby otrzymać ocenę końcową z tego przedmiotu. Jako pierwsi na wycieczkę po okolicach Zakopanego udali się uczniowie klasy 2 gimnazjum, wraz ze swoim wychowawcą – Panią Barbarą Łętowską Hyłą i Panem Maciejem Pinkwartem.

W piątek, 8 kwietnia gimnazjaliści zebrali się pod szkołą o godzinie 8 rano i pojechali busem w kierunku Zębu. Przejeżdżali przez Poronin i Suche, a podczas jazdy Pan Pinkwart opowiadał o tych miejscowościach. W Zębie wysiedli z busa, aby podziwiać Tatry i dowiedzieć się co nie co o ich topografii. Musieli jednak wytężyć swoją wyobraźnię , ponieważ z powodu mgły nie wiele było widać. Również przez pogodę musieli nieco zmienić trasę swojej wycieczki. Zamiast jechać do Doliny Kościeliskiej przez Dzianisz, przejechali przez Bachledówkę i Czerwienne, gdzie zatrzymali się aby obejrzeć kościół Paulinów i znajdujący się obok niego cmentarz. Stamtąd ich droga wiodła już prosto do Doliny Kościeliskiej. Tam wybrali się na ponad dwugodzinny spacer, podczas którego dowiedzieli się wielu rzeczy dotyczących samej doliny jaki i Tatr. Po tym spacerze wrócili do szkoły i już po godzinie 12 mogli udać się do domów.

teskt i fot. Ola Banak


Powiązane artykuły

Mistrzowie slamu 2015

Bronek Gębik został zwycięzcą tegorocznego slamu poetyckiego. Jak co roku w naszej szkole odbyły się warsztaty poetyckie zakończone turniejem słowa mówionego.

Czytaj więcej

Karolcia w krakowskim tramwaju

8 listopada klasy II i III z naszej szkoły odwiedziły Kraków.

Czytaj więcej

Następcy Witkacego?

Klasa IV wraz z wychowawczynią, panią Agnieszką Warek-Leks zajęła się tym razem sztuką. Uczniowie odwiedzili Galerię Sztuki w willi Oksza, gdzie zobaczyli wystawę portretów i fotografii autorstwa St. I. Witkiewicza i zapoznali się z zasadami […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content