ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Te stoły jednak nie takie płaskie

Od 18 do 20 maja odbywał się plener klas 4-6 podstawówki w Górach Stołowych (Sudety).

Ośrodek, w którym mieszkali uczniowie znajdował się zaś w Dusznikach-Zdrój i na pewno każdy, kto tam był, zapamięta go na długo.

W pierwszy dzień w planie wycieczki znalazła się Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Było tam dużo atrakcji min. podziemny spływ łodzią, przejazd kolejką czy choćby płukanie złota, ale to już za dodatkową opłatą. Pod wieczór przewodnik udzielił nam prelekcji na temat grawerowania szkła i każdy mógł zamówić sobie szklankę z dowolnymi wygrawerowanymi napisami.

Następnego dnia odwiedziliśmy chyba najbardziej wyczekiwaną przez uczniów atrakcję, mianowicie kaplicę czaszek w Czeremnej, która powstała w XVII.w z poukładanych ludzkich kości oraz czaszek. Robi to ogromne i nieco przerażajace wrażenie. Oczywiście nie mogło zabraknąć rysowania pod kierownictwem pana Jacka Hołego. Później próbowaliśmy wód mineralnych w pijalni w Kudowie Zdroju, a wieczorem zawitaliśmy do schroniska „Pod Mufflonem”, które znajdowało się blisko naszego ośrodka.

Ostatniego dnia wybraliśmy się w Góry Stołowe, a dokładniej na Szczeliniec Wielki. Szło się tam raz między wąskimi ścianami skał, a raz zupełnie na wolnym powietrzu. W drodze można było zobaczyć wiele przeciekawych, występujących tam form skalnych, które przybrały rozmaite kształty.

Jedna przypominała wielbłądami, a inna głowę żołnierza. Znajduje się tam również ogromna skala, którą można poruszać, nazwana „kołyską Emilki ”. Na prawdę było co podziwiać.

Po drodze odwiedziliśmy jeszcze ruchomą szopkę w Wambierzycach i najciekawsze jest to, że prawie wszystkie figurki w tej szopce się ruszają, a jest ich tam naprawdę dużo. Takich szopek było tam kilka. Przykładem jest „rzeź niewiniątek” czyli szopka przedstawiająca żołnierzy Heroda zabijających bezbronnych niemowlęcych chłopców. Wszystko było nakręcanie korbką. Wstąpiliśmy również do tutejszej bazyliki Nawiedzenia NMP, a potem niestety musieliśmy już wracać do domu.

Tradycyjnie w drodze powrotnej odwiedziliśmy McDonalda 🙂

Zuzia Śliwa ( kl.V)


Powiązane artykuły

„Dziękujemy” – powiedziały nam krakowskie niemowlaki

W grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie brali udział w wielu charytatywnych akcjach, by pomóc Tym, którym w życiu powodzi się gorzej. Zbiórki darów organizowane były w naszej szkole przez panią Lilianę Florek […]

Czytaj więcej

Wirtuozi na scenie

20.10.2017r. odbył się koncert uczestników 19 edycji Międzynarodowej Akademii Sztuki.

Czytaj więcej

Tajemnice Wieliczki

3 kwietnia 2017 klasy 1-3 udały się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki z wychowawczyniami: p. Katarzyną Rogowską, p. Anną Maciejewską oraz p. Justyną Jasiorkowską.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content