ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Teatr żyje wśród uczniów

Klasa I/gW sobotni wieczór, 11 czerwca na deskach sceny w kawiarni Teatru Witkacego, odbył się pokaz przedstawień teatralnych klas gimnazjalnych. Przedstawienia przygotowywali uczniowie przez cały rok szkolny, pod okiem nauczyciela teatru i aktora Teatru Witkacego, pana Krzysztofa Najbora.

W klasie I gimnazjum większość uczniów jest w naszej szkole pierwszy rok, więc był to ich debiut teatralny. Przedstawili ciekawie i zabawnie „Balladę gangsterską” opartą na wierszach Jana Brzechwy, a szczególnie „Pchle Szachrajce” i „Lisie Witalisie”.

Druga klasa gimnazjum, przedstawiła obraz najpiękniejszej miłości w historii literatury – „Romea i Julię”, W. Szekspira. Były to fragmenty tej wspaniałej sztuki. Ciekawie skomponowane postacie, ubrane w maski, których jedynymi rekwizytami na scenie były zwykłe, drewniane kije, krzesła i drabiny. Całość współcześnie przedstawionej sztuki, ubarwiła nieśmiertelna muzyka, zespołu rockowego – Led Zeppelin.

Klasa trzecia, która wystąpiła po raz ostatni, pokazała „Spotkanie z Panem Mrożkiem”, w którym zaprezentowała kilka scenek z poczuciem humoru niepowtarzalnego pana Mrożka.

Na koniec, klasa III wręczyła nauczycielowi teatru – panu Najborowi tort i podziękowania za całokształt pracy z uczniami.

Bartek Król, kl. II/g

no images were foundPowiązane artykuły

Turyści na chwilę

W ubiegłym tygodniu, w ramach Wiedzy o regionie, rozpoczął się cykl wycieczek klas gimnazjalnych z panem Maciejem Pinkwartem, naszym wspaniałym nauczycielem literatury i WoRu, a także historykiem Zakopanego i autorem kilkunastu przewodników.

Czytaj więcej

Wszyscy jesteśmy poetami!

Od 4 grudnia 2013 roku uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły oraz kilku uczniów z Gimnazjum przy ZSO im. O. Balzera w Zakopanem uczestniczą w warsztatach Slamu Poetyckiego prowadzonych przez Wojciecha Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego. W […]

Czytaj więcej

Uczniowie pomagają-Światowy Dzień Śniegu

2 lutego 2013 roku uczniowie naszej szkoły odebrali podziękowania za pomoc w organizacji drugiej edycji WORLD SNOW DAY w Zakopanem.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content