ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Teatr żyje wśród uczniów

Klasa I/gW sobotni wieczór, 11 czerwca na deskach sceny w kawiarni Teatru Witkacego, odbył się pokaz przedstawień teatralnych klas gimnazjalnych. Przedstawienia przygotowywali uczniowie przez cały rok szkolny, pod okiem nauczyciela teatru i aktora Teatru Witkacego, pana Krzysztofa Najbora.

W klasie I gimnazjum większość uczniów jest w naszej szkole pierwszy rok, więc był to ich debiut teatralny. Przedstawili ciekawie i zabawnie „Balladę gangsterską” opartą na wierszach Jana Brzechwy, a szczególnie „Pchle Szachrajce” i „Lisie Witalisie”.

Druga klasa gimnazjum, przedstawiła obraz najpiękniejszej miłości w historii literatury – „Romea i Julię”, W. Szekspira. Były to fragmenty tej wspaniałej sztuki. Ciekawie skomponowane postacie, ubrane w maski, których jedynymi rekwizytami na scenie były zwykłe, drewniane kije, krzesła i drabiny. Całość współcześnie przedstawionej sztuki, ubarwiła nieśmiertelna muzyka, zespołu rockowego – Led Zeppelin.

Klasa trzecia, która wystąpiła po raz ostatni, pokazała „Spotkanie z Panem Mrożkiem”, w którym zaprezentowała kilka scenek z poczuciem humoru niepowtarzalnego pana Mrożka.

Na koniec, klasa III wręczyła nauczycielowi teatru – panu Najborowi tort i podziękowania za całokształt pracy z uczniami.

Bartek Król, kl. II/g

no images were foundPowiązane artykuły

Matematyczni goście na scenie naszej szkoły

21 września 2021r. o godzinie 15.30 odbył się w naszej szkole koncert „Sztuka i Komercja na Estradzie, w Salonie, w Domu”.

Czytaj więcej

Wirtuozi na scenie

20.10.2017r. odbył się koncert uczestników 19 edycji Międzynarodowej Akademii Sztuki.

Czytaj więcej

Z wizytą w Warszawskiej Szkole Filmowej

19 marca fakultet literacki z 3 gimnazjum i dwie dziewczyny z fakultetu literackiego z 2 gimnazjum z panią Ewą Czerwieniec uczestniczyli w warsztatach filmowych w Wyższej Szkole Filmowej w Warszawie. Finałem kursu było nakręcenie filmu […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content