ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Teatralne myślenie

W środę, 9 października 2013 roku, kilkunastu uczniów VII, VIII i IX klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej pod opieką p. Ewy Czerwieniec, kierownika sekcji artystycznej naszej szkoły, udało się do Teatru Witkacego w Zakopanem na spektakl pod tytułem „Lustro” w reżyserii Leszka Mądzika z Teatru Plastycznego KUL z Lublina. Widowisko było inspirowane opowiadaniem Brunona Schulza pod tytułem „Samotność”.

Na stronie internetowej teatru przeczytaliśmy:

„To więcej niż odbicie, bardziej potrzeba zajrzenia do wnętrza w sferę emocji, wrażliwości utrwalających silnie piętno obsesji, lęków, fascynacji czy tragicznego losu, które wypełniło krótkie życie Brunona Schulza. W „Samotności” Schulz powraca do dziecięcego pokoju, rodzaju zamurowanego, bezczasowego więzienia. Jedynym rozwiązaniem jest wyobrażenie sobie drzwi, przez które da się wyjść, swojskich i bezpiecznych, jak „w kuchni mego dzieciństwa, z żelazną klamką i ryglem”. […] Muzykę do spektaklu „Lustro” stworzył Piotr Klimek, fragment „Samotności” czyta Jerzy Radziwiłowicz.”

Opinie wychowanków POSA dotyczące spektaklu były podzielone. Niektórzy z nich nie zrozumieli przedstawienia, więc uznali je za nudne, natomiast druga część osób uczestniczących w wydarzeniu stwierdziła, że teatr plastyczny i zaprezentowana sztuka pt; „Lustro” bardzo działała na wyobraźnie i po chwilowym zastanowieniu się nad zobaczonym obrazem wszystko stawało się jasne. Pomimo różnorodności w opiniach każdy z uczniów miło wspomina wyjście do teatru.

Jasiek Fijałkowski


Powiązane artykuły

Jestem Polakiem, bo tak mi się podoba

4 czerwca o godzinie 19.15 uczniowie klasy 7, 8 oraz 9  udali się do Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem na koncert patriotyczny pt. „Wyzwolone sny rzecz o nie-pospolitej” w reżyserii Andrzeja Bieniasa.

Czytaj więcej

Różnica wieku nie może przeszkodzić w dobrej zabawie

Na Równi Krupowej 27 września odbyły się zawody biegowe. Nieopodal naszej szkoły o godzinie 11:00 uczestnicy zawodów wystartowali do biegu. W zawodach mogli wziąć udział uczniowie z podstawówki, gimnazjum, oraz liceum. Z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły […]

Czytaj więcej

Plener Artystyczny Pieniny

W środę 13 maja o godzinie 8:00 klasy 4-6 wyruszyły na trzydniowy plener artystyczny „Trzy korony”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content