ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Teatralne myślenie

W środę, 9 października 2013 roku, kilkunastu uczniów VII, VIII i IX klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej pod opieką p. Ewy Czerwieniec, kierownika sekcji artystycznej naszej szkoły, udało się do Teatru Witkacego w Zakopanem na spektakl pod tytułem „Lustro” w reżyserii Leszka Mądzika z Teatru Plastycznego KUL z Lublina. Widowisko było inspirowane opowiadaniem Brunona Schulza pod tytułem „Samotność”.

Na stronie internetowej teatru przeczytaliśmy:

„To więcej niż odbicie, bardziej potrzeba zajrzenia do wnętrza w sferę emocji, wrażliwości utrwalających silnie piętno obsesji, lęków, fascynacji czy tragicznego losu, które wypełniło krótkie życie Brunona Schulza. W „Samotności” Schulz powraca do dziecięcego pokoju, rodzaju zamurowanego, bezczasowego więzienia. Jedynym rozwiązaniem jest wyobrażenie sobie drzwi, przez które da się wyjść, swojskich i bezpiecznych, jak „w kuchni mego dzieciństwa, z żelazną klamką i ryglem”. […] Muzykę do spektaklu „Lustro” stworzył Piotr Klimek, fragment „Samotności” czyta Jerzy Radziwiłowicz.”

Opinie wychowanków POSA dotyczące spektaklu były podzielone. Niektórzy z nich nie zrozumieli przedstawienia, więc uznali je za nudne, natomiast druga część osób uczestniczących w wydarzeniu stwierdziła, że teatr plastyczny i zaprezentowana sztuka pt; „Lustro” bardzo działała na wyobraźnie i po chwilowym zastanowieniu się nad zobaczonym obrazem wszystko stawało się jasne. Pomimo różnorodności w opiniach każdy z uczniów miło wspomina wyjście do teatru.

Jasiek Fijałkowski


Powiązane artykuły

Samorząd Szkolny na parkiecie

W środę, 30 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym, długo wyczekiwana dyskoteka szkolna. Na tańce wybrano salę lustrzaną w budynku szkoły muzycznej.

Czytaj więcej

ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI

6 kwietnia 2015 roku w Zakopanem będzie miało miejsce niezwykłe i niespotykane do tej pory w naszym mieście wydarzenie. Młodzież z trzeciej klasy gimnazjum Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej wraz ze swoim wychowawcą – Panem Mirosławem […]

Czytaj więcej

Profesory 2016

W sobotę, 18 czerwca, o godz. 19.00 Akademia Profesorów POSA zaprasza na uroczystość wręczenia Profesorów 2016 naszym tegorocznym absolwentom. Wszystkich rodziców, nauczycieli i uczniów zapraszamy do wspólnej zabawy. Do zobaczenia w Kawiarni Teatru Witkacego.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content