ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Uczniowie dla ojczyzny 

10.11 w Sali Koncertowej budynku szkoły muzycznej odbyła się coroczna uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Występowały na niej wszystkie klasy, prezentując wcześniej przygotowane przez siebie piosenki patriotyczne głównie z okresu I i II wojny światowej.

Cała ceremonia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu, a następnie Zofia Wojtyczko z klasy VII zagrała na fortepianie „Poloneza” Zdzisława Pucka. Uroczystość prowadziły Magdalena Gąsienica-Sieczka oraz Natalia Styrczula, które wywoływały dy występ poprzedzało kilka słów wstępu na temat pieśni i okresu historycznego, z którego pochodzą. Odśpiewane zostały między innymi utwory: „Pałacyk Michla”, „Hymn Strzelecki” i „Pierwsza Kadrowa”. Na koniec Julia Strama, Amelia Wojtyczko oraz Zofia Wojtyczko z klasy VII zaśpiewały współczesną piosenkę patriotyczną pod tytułem „Tchnienie wolności” a Maja Wyraz zagrała na wiolonczeli „Poloneza” Stanisława Moniuszki. 

Uroczystość przygotowana została przez panie Irenę Świerczyńską i Grażynę Malinowską.

Natalia Styrczula, kl. VIII

fot. Amelia Harasimowicz, kl. VIII

20211110_101437

Zdjęcie 1 z 9


Powiązane artykuły

TELEPLENER KLASY VI

Dzisiaj informacje z pleneru w wersji przygotowanej przez klasę VI. Zapraszamy do oglądania.

Czytaj więcej

Art FM – wydanie czwarte

Zapraszamy do wysłuchania audycji nagranej przez literatów z kl. VIII.

Czytaj więcej

Podniebne spotkanie

20.02 br. odbyło się spotkanie z pilotem samolotu F-16 kapitanem Pawłem Czernikiewiczem z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań- Krzesiny. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas VII, VIII, IX naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej […]

Czytaj więcej
Skip to content