ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Uczniowie dla ojczyzny 

10.11 w Sali Koncertowej budynku szkoły muzycznej odbyła się coroczna uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Występowały na niej wszystkie klasy, prezentując wcześniej przygotowane przez siebie piosenki patriotyczne głównie z okresu I i II wojny światowej.

Cała ceremonia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu, a następnie Zofia Wojtyczko z klasy VII zagrała na fortepianie „Poloneza” Zdzisława Pucka. Uroczystość prowadziły Magdalena Gąsienica-Sieczka oraz Natalia Styrczula, które wywoływały dy występ poprzedzało kilka słów wstępu na temat pieśni i okresu historycznego, z którego pochodzą. Odśpiewane zostały między innymi utwory: „Pałacyk Michla”, „Hymn Strzelecki” i „Pierwsza Kadrowa”. Na koniec Julia Strama, Amelia Wojtyczko oraz Zofia Wojtyczko z klasy VII zaśpiewały współczesną piosenkę patriotyczną pod tytułem „Tchnienie wolności” a Maja Wyraz zagrała na wiolonczeli „Poloneza” Stanisława Moniuszki. 

Uroczystość przygotowana została przez panie Irenę Świerczyńską i Grażynę Malinowską.

Natalia Styrczula, kl. VIII

fot. Amelia Harasimowicz, kl. VIII

20211110_101437

Zdjęcie 1 z 9


Powiązane artykuły

Samorząd Szkolny na parkiecie

W środę, 30 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym, długo wyczekiwana dyskoteka szkolna. Na tańce wybrano salę lustrzaną w budynku szkoły muzycznej.

Czytaj więcej

Taniec – popisy na koniec roku

Zakończenie roku szkolnego – podsumowanie roku szkolnego. Mimo ciężkich warunków nauczania zdalnego, szczególnie dla takich przedmiotów jak TANIEC, udało się przygotować parę układów choreograficznych  pod kierunkiem pani Agnieszki Michalik.

Czytaj więcej

Powróciliśmy z pleneru w Jarosławcu. Wspomnienia.

Od 1 do 15 września nasza szkoła przebywała na plenerze artystycznym w Jarosławcu. Przez czternaście dni uczniowie uczyli się i działali twórczo wdychając morskie powietrze.

Czytaj więcej
Skip to content