ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Uczniowie dla ojczyzny 

10.11 w Sali Koncertowej budynku szkoły muzycznej odbyła się coroczna uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Występowały na niej wszystkie klasy, prezentując wcześniej przygotowane przez siebie piosenki patriotyczne głównie z okresu I i II wojny światowej.

Cała ceremonia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu, a następnie Zofia Wojtyczko z klasy VII zagrała na fortepianie „Poloneza” Zdzisława Pucka. Uroczystość prowadziły Magdalena Gąsienica-Sieczka oraz Natalia Styrczula, które wywoływały dy występ poprzedzało kilka słów wstępu na temat pieśni i okresu historycznego, z którego pochodzą. Odśpiewane zostały między innymi utwory: „Pałacyk Michla”, „Hymn Strzelecki” i „Pierwsza Kadrowa”. Na koniec Julia Strama, Amelia Wojtyczko oraz Zofia Wojtyczko z klasy VII zaśpiewały współczesną piosenkę patriotyczną pod tytułem „Tchnienie wolności” a Maja Wyraz zagrała na wiolonczeli „Poloneza” Stanisława Moniuszki. 

Uroczystość przygotowana została przez panie Irenę Świerczyńską i Grażynę Malinowską.

Natalia Styrczula, kl. VIII

fot. Amelia Harasimowicz, kl. VIII

20211110_101437

Zdjęcie 1 z 9


Powiązane artykuły

Miss and Mister Underwater

Ruszyły przygotowania ,,Topików”- corocznego konkursu na najpopularniejszą osobę w szkole. Organizatorami zabawy jest klasa IX, a tematem Topików w tym roku został ,,Podwodny świat”.

Czytaj więcej

Karnawał czas zacząć!

W piątek, 24 stycznia 2014r. o godzinie 11:00 w sali koncertowej naszej szkoły odbył się koncert w wykonaniu uczniów klasy I POSA. Zgodnie ze szkolną tradycją „pierwszaki” zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne w strojach karnawałowych. Po koncercie […]

Czytaj więcej

Mamy nowy samorząd

14 października, w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Zorganizowała je klasa druga gimnazjum. Prowadzącymi spotkanie wyborcze były: Zuzanna Lebda i Angelika Jurkowska.

Czytaj więcej
Skip to content