ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ukryta muzyka i słonie w deszczu

fot. Ewa Czerwieniec

W kwietniu klasa III ze swoją wychowawczynią Panią Kasią Rogowską pojechała do Krakowa. Odwiedziła Muzeum Narodowe i Teatr Figur.
W Muzeum Narodowym nasi uczniowie zaproszeni zostali do udziału w lekcji pt. „Gdzie się ukryła muzyka”. Zwiedzanie zaczęli więc od części muzeum prezentującej zbiory z zakresu rzemiosła. Uczniowie odkrywali przedmioty codziennego użytku, które mogą być także kojarzone z tworzeniem dźwięków, poznali też wiele starych instrumentów, usłyszeli w multimedialnej prezentacji jak one brzmiały. Mieli też okazję wykorzystać swoją wyobraźnię, bowiem na koniec wizyty w muzeum otrzymali zadanie, w którym tworzyli swoje własne, niesamowite instrumenty.
W Teatrze Figur naszych uczniów przywitała Dagmara Żabska, szefowa teatru. Na początek zaproponowała naukę sztuk cyrkowych. Wszyscy uczniowie otrzymali talerze i tyczki do ich kręcenia. Pani Dagmara zdradziła parę tajemnic dotyczących techniki kręcenia talerzami i rozpoczęły się próby. Niektórzy z naszej grupy wykazali się ogromnymi predyspozycjami do tego typu „sztuczek”. Kacper, Klimek, Mateusz kręcili talerzami prawie „zawodowo”.
Przyszedł czas na spektakl teatru cieni. Nasi uczniowie zobaczyli przedstawienie pt. „Zapach słoni po deszczu”. O tym, co zobaczyli, jak to zrozumieli przedyskutowali potem z aktorami teatru, którzy przyszli się przywitać ze swoimi widzami i chętnie odpowiadali na każde pytanie.


Powiązane artykuły

Wybraliśmy tegorocznych TOPIKÓW

8 lutego w naszej szkole odbył się finał Topików 2010. Kandydaci z wszystkich klas walczyli o tytuł Topika 2010. W tym roku motywem przewodnim szkolnego święta było “królestwo bajkowe”. Od rana na szkolnych korytarzach można […]

Czytaj więcej

Objazdem od Podlaha aż na Spisz

20 kwietnia odbyła się już druga wycieczka dla klasy 2 gimnazjum z cyklu wycieczek w ramach realizacji przedmiotu Wiedza o regionie. Tym razem podróżnicy wraz z Panem Maciejem Pinkwartem oraz z wychowawcą – Panią Barbarą […]

Czytaj więcej

Wycieczka pełna wrażeń

Od 8 do 9 listopada klasa V z panią Ewą Czerwieniec i panem Tomkiem Paluchem wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Jej głównym celem było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content