ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ukryta muzyka i słonie w deszczu

fot. Ewa Czerwieniec

W kwietniu klasa III ze swoją wychowawczynią Panią Kasią Rogowską pojechała do Krakowa. Odwiedziła Muzeum Narodowe i Teatr Figur.
W Muzeum Narodowym nasi uczniowie zaproszeni zostali do udziału w lekcji pt. „Gdzie się ukryła muzyka”. Zwiedzanie zaczęli więc od części muzeum prezentującej zbiory z zakresu rzemiosła. Uczniowie odkrywali przedmioty codziennego użytku, które mogą być także kojarzone z tworzeniem dźwięków, poznali też wiele starych instrumentów, usłyszeli w multimedialnej prezentacji jak one brzmiały. Mieli też okazję wykorzystać swoją wyobraźnię, bowiem na koniec wizyty w muzeum otrzymali zadanie, w którym tworzyli swoje własne, niesamowite instrumenty.
W Teatrze Figur naszych uczniów przywitała Dagmara Żabska, szefowa teatru. Na początek zaproponowała naukę sztuk cyrkowych. Wszyscy uczniowie otrzymali talerze i tyczki do ich kręcenia. Pani Dagmara zdradziła parę tajemnic dotyczących techniki kręcenia talerzami i rozpoczęły się próby. Niektórzy z naszej grupy wykazali się ogromnymi predyspozycjami do tego typu „sztuczek”. Kacper, Klimek, Mateusz kręcili talerzami prawie „zawodowo”.
Przyszedł czas na spektakl teatru cieni. Nasi uczniowie zobaczyli przedstawienie pt. „Zapach słoni po deszczu”. O tym, co zobaczyli, jak to zrozumieli przedyskutowali potem z aktorami teatru, którzy przyszli się przywitać ze swoimi widzami i chętnie odpowiadali na każde pytanie.


Powiązane artykuły

Otwarte dla szóstek!

23 marca 2015 r. klasa szósta naszej szkoły poszła na otwarty dzień do Gimnazjum nr 2 im. Józefa Tischnera. Z okazji pierwszego dnia wiosny, nauczyciele szkoły nr 2 przygotowali współczesną inscenizację ,,Balladyny” Juliusza Słowackiego.

Czytaj więcej

Czy w muzeum wszystko wolno?

12 kwietnia klasy 2, 3 i 5 pojechały na wycieczkę do Warszawy. Jako opiekunki pojechały z nimi Pani Justyna Jasiorkowska, Pani Magda Łukasik i Pani Katarzyna Rogowska.


Czytaj więcej

Matematyczni goście na scenie naszej szkoły

21 września 2021r. o godzinie 15.30 odbył się w naszej szkole koncert „Sztuka i Komercja na Estradzie, w Salonie, w Domu”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content