ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Urzekające kraje Beneluxu

30 kwietnia 2014 roku uczniowie klas VII, VIII oraz IX Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem udali się na długo wyczekiwany plener zagraniczny do krajów Beneluxu.

Wycieczka rozpoczęła się od całonocnej podróży autobusem do Luksemburgu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy około godziny 12. Spotkaliśmy się z panią przewodnik i poszliśmy zobaczyć m.in. barokowe umocnienia obronne (Cosemates du Bock), Plac Konstytucji, katedrę Notre Dame, malownicze przedmieścia Grund oraz Plac Armii. Następnie zjedliśmy obiad w typowo luksemburskim pubie i dostaliśmy trochę czasu, który każdy mógł wykorzystać jak chciał. Późnym popołudniem komunikacją miejską udaliśmy się do hotelu, aby odpocząć po długiej podróży.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od śniadania w hotelu i przejazdu do Brukseli. Tam z panią przewodnik zobaczyliśmy m.in. Atomium oraz pomnik siusiającego chłopca Manneken Pis’a. Na zakończenie zwiedzania udaliśmy się na słynny Grand Place, gdzie spędziliśmy wolny czas w Brukseli. Obiadokolację zjedliśmy w polskiej restauracji naprzeciw Parlamentu Europejskiego.

Trzeci dzień tradycyjnie rozpoczęliśmy od śniadania w hotelu. Najpierw zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe w Brukseli, a następnie przejechaliśmy do Brugii, gdzie podzieliliśmy się na dwie grupy i z przewodnikami spacerowaliśmy po malowniczym miasteczku, jakim jest Brugia, m.in. zobaczyliśmy kościół NMP oraz Wieżę Belfort. Prosto z Brugii przejechaliśmy do hotelu w Holandii, gdzie około 23:30 zjedliśmy kolację.

Czwartego dnia po śniadaniu pojechaliśmy do miejscowości Haarlem, aby zobaczyć wystawę platform z parady kwiatów, która miała miejsce dzień wcześniej. Następnie udaliśmy się do centrum Amsterdamu, na zwiedzanie z przewodnikiem. Zobaczyliśmy m.in. Plac Dam, Dzielnicę Czerwonych Latarni. Przez godzinę pływaliśmy łódką oglądając miasto z perspektywy amsterdamskich kanałów. Ostatniego, piątego dnia wróciliśmy do Amsterdamu, aby zwiedzić Rijksmuseum, Vondelpark oraz Muzeum Van Gogh’a. Zjedliśmy obiad, po którym dostaliśmy czas wolny. Około godziny 19 wyjechaliśmy z Amsterdamu w kierunku Polski, aby następnego dnia w godzinach przedpołudniowych być w Zakopanem.

Podczas całej wycieczki uczniowie danych fakultetów mieli rożnego rodzaju zadania, których efekty zaprezentujemy na wystawie poplenerowej na końcu roku szkolnego. Wszystkim uczestnikom wycieczki podobało się. Okazało się, że najbardziej urzekła ich swoim niesamowitym klimatem Brugia. Wszystkim było żal opuszczać kraje Beneluxu, w których zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia!

Jasiek Fijałkowski


Powiązane artykuły

6.05 od godziny 9 do około 14 odbywały się  warsztaty z tradycyjnych technik fotograficznych  dla fakultetu plastycznego klasy VIII. Prowadzone były pana Michała Niecia w asyście pani Magdaleny Rząsy  w galerii Antoniego. Uczniowie biorący w […]

Czytaj więcej

Zagrali dla Mikołaja

7 grudnia 2015 roku o godzinie 11:30 uczniowie klasy 1 podstawowej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej zagrali swój pierwszy koncert. Wystąpili dla rodziców i dla … Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej

Junior reporter: Giewont czy Piłsudski

Klasa III uczestniczyła wraz ze swoją wychowawczynią, panią Katarzyną Rogowska w warsztatach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie w willi Oksza. Zapraszamy na ich relacje.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content