ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

VII klasa prognozuje

Kto chce wiedzieć jaka będzie jutro pogoda? Od teraz można zapytać o prognozę klasę VII:) Uczniowie odwiedzili w ramach zajęć z geografii z panią Agnieszka Gąsienicą-Walczak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej im. Józefa Federowicza.

Oprowadzający grupę kierownik Instytutu pokazał i wyjaśnił uczniom jak wygląda pomiar opadów, siły i prędkości wiatru, temperatury w powietrzu i przy gruncie, parowania i powstawania chmur oraz radioaktywności. Uczniowie z zaciekawieniem dopytywali o przyrządy pomiarowe oraz jaka będzie pogoda na weekend;) Wewnątrz instytutu siódmoklasiści zobaczyli programy służące do odczytywania różnych pomiarów pogodowych oraz zdjęcia z różnych zjawisk w górach m.in. Vidmo Brockenu.

(red)


Powiązane artykuły

Bitwa o Poprad!

W piątek, 07.11.201 roku czwórka  pływaków z naszej szkoły wspaniale zaprezentowała się na międzynarodowych zawodach pływackich,  IV Igrzyskach Nadziei Olimpijskich Miast Partnerskich Euroregionu Tatry  w Popradzie, na Słowacji. Na konto medalowe naszych uczniów wpłynął srebrny […]

Czytaj więcej

Bieganie popłaca

W tym tygodniu nieoficjalnie przyznane zostały nagrody dla najwytrwalszych plenerowych biegaczy naszej szkoły. Na śmiałków czekały medal i karta podarunkowa do sieci sklepów Empik.

Czytaj więcej

Zapraszamy na finał slamu poetyckiego

Zapraszamy gorąco wszystkich na finał warsztatów slamu poetyckiego, który odbędzie się w piątek, 4 grudnia 2015 r. o godz. 17 w sali koncertowej naszej szkoły. W finale wystąpią gimnazjaliści z POSA.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content