ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

VII klasa prognozuje

Kto chce wiedzieć jaka będzie jutro pogoda? Od teraz można zapytać o prognozę klasę VII:) Uczniowie odwiedzili w ramach zajęć z geografii z panią Agnieszka Gąsienicą-Walczak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej im. Józefa Federowicza.

Oprowadzający grupę kierownik Instytutu pokazał i wyjaśnił uczniom jak wygląda pomiar opadów, siły i prędkości wiatru, temperatury w powietrzu i przy gruncie, parowania i powstawania chmur oraz radioaktywności. Uczniowie z zaciekawieniem dopytywali o przyrządy pomiarowe oraz jaka będzie pogoda na weekend;) Wewnątrz instytutu siódmoklasiści zobaczyli programy służące do odczytywania różnych pomiarów pogodowych oraz zdjęcia z różnych zjawisk w górach m.in. Vidmo Brockenu.

(red)


Powiązane artykuły

Jestem Polakiem, bo tak mi się podoba

4 czerwca o godzinie 19.15 uczniowie klasy 7, 8 oraz 9  udali się do Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem na koncert patriotyczny pt. „Wyzwolone sny rzecz o nie-pospolitej” w reżyserii Andrzeja Bieniasa.

Czytaj więcej

Inwazja śpiących

16 lutego 2016 roku , samorząd szkolny zorganizował w naszej szkole Dzień w piżamach. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w wydarzeniu.

Czytaj więcej

Zapraszamy na slam poetycki

Zapraszamy wszystkich  na finał warsztatów slamu poetyckiego, który odbędzie się w piątek, 5 grudnia o godz. 16 w Dworcu Tatrzańskim przy ul. Krupówki 12. Wezmą w nich udział gimnazjaliści z POSA oraz  uczniowie z Zespołu […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content