ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

VII klasa prognozuje

Kto chce wiedzieć jaka będzie jutro pogoda? Od teraz można zapytać o prognozę klasę VII:) Uczniowie odwiedzili w ramach zajęć z geografii z panią Agnieszka Gąsienicą-Walczak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej im. Józefa Federowicza.

Oprowadzający grupę kierownik Instytutu pokazał i wyjaśnił uczniom jak wygląda pomiar opadów, siły i prędkości wiatru, temperatury w powietrzu i przy gruncie, parowania i powstawania chmur oraz radioaktywności. Uczniowie z zaciekawieniem dopytywali o przyrządy pomiarowe oraz jaka będzie pogoda na weekend;) Wewnątrz instytutu siódmoklasiści zobaczyli programy służące do odczytywania różnych pomiarów pogodowych oraz zdjęcia z różnych zjawisk w górach m.in. Vidmo Brockenu.

(red)


Powiązane artykuły

Wystawa projektowania graficznego

W szkolnej galerii w ostatnich dniach pojawiła się nowa wystawa. Można oglądać prace, których autorami są uczniowie fakultetu plastycznego z klasy VII i VIII wykonane podczas zajęć projektowania graficznego.

Czytaj więcej

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa IV.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa IV:

Czytaj więcej

Superbohaterowie w POSA

W środę 28 maja 2014 r. w auli naszej szkoły odbyły się TOPIKI – wybór najpopularniejszego ucznia naszej szkoły, który tradycyjnie odbywa się każdego roku. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach klasowych: od I-III, OD […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content