ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Benelux 2014 – W cieniu wiatraków

30 kwietnia klasy gimnazjalne pojadą autokarem do Krajów Beneluxu na plener zagraniczny, który będzie nosił nazwę ,,W cieniu wiatraków”. Cała wycieczka będzie trwała sześć dni.

Zaplanowane jest zwiedzanie Luksemburgu, w którym zobaczymy m.in: wykute w skale barokowe umocnienia obronne, plac Konstytucji i Katedrę Notre Dame. Kolejnym ,,przystankiem” będzie Bruksela, a w niej wizyta u Manneken Pis’a czyli figury siusiającego chłopca, oglądanie zabytkowych kamienic, zwiedzanie muzeum sztuki niderlandzkiej. Trzeciego dnia uczniowie zobaczą Bazylikę Świętej Krwi i wieży Belfort w Brugii, a ostatniego dnia zwiedzą Amsterdam. Tam m.in Plac Dam z Pałacem Królewskim i pomnikiem Pamięci ofiar II Wojny Światowej, muzeum Van Gogha oraz piękny kościół Westerkerl. Na każdy dzień zaplanowany jest również czas wolny, podczas którego uczniowie będą mogli odpocząć. Na pewno nikt nie będzie się nudził. Od rana do wieczora gimnazjaliści będą poza hotelem. 5 maja uczniowie wraz z nauczycielami wyjadą w drogę powrotną do Zakopanego, do którego przyjadą 6 maja.

Olga Gębik


Powiązane artykuły

Wyczerpujący dystans

30 września odbyła się międzyszkolna sztafeta na 800 metrów. Nasza szkoła wystawiła sztafetę w kategorii gimnazjum dziewczyny. Reprezentantki szkoły zajęły 5 miejsce.

Czytaj więcej

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęty

W tym roku zaczęło się nietypowo. Z powodu ogłoszonej pandemii nie wyjechaliśmy, jak co roku, na plener artystyczny nad morze. Rozpoczęcie roku odbywało się kameralnie w klasach. Ruszyliśmy z nauką. Wszystko wyglądało dobrze, gdy znów […]

Czytaj więcej

Nasze sukcesy na „Lipie”

W październiku poznaliśmy listę laureatów Lipy 2010, konkursu poetyckiego odbywającego się w Bielsku Białej. Są nimi: Maciek Kiełpiński, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Zawiła Wiktoria, oraz Zuzanna Wiercioch, która od tego roku jest absolwentką naszej szkoły. […]

Czytaj więcej
Skip to content