ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Benelux 2014 – W cieniu wiatraków

30 kwietnia klasy gimnazjalne pojadą autokarem do Krajów Beneluxu na plener zagraniczny, który będzie nosił nazwę ,,W cieniu wiatraków”. Cała wycieczka będzie trwała sześć dni.

Zaplanowane jest zwiedzanie Luksemburgu, w którym zobaczymy m.in: wykute w skale barokowe umocnienia obronne, plac Konstytucji i Katedrę Notre Dame. Kolejnym ,,przystankiem” będzie Bruksela, a w niej wizyta u Manneken Pis’a czyli figury siusiającego chłopca, oglądanie zabytkowych kamienic, zwiedzanie muzeum sztuki niderlandzkiej. Trzeciego dnia uczniowie zobaczą Bazylikę Świętej Krwi i wieży Belfort w Brugii, a ostatniego dnia zwiedzą Amsterdam. Tam m.in Plac Dam z Pałacem Królewskim i pomnikiem Pamięci ofiar II Wojny Światowej, muzeum Van Gogha oraz piękny kościół Westerkerl. Na każdy dzień zaplanowany jest również czas wolny, podczas którego uczniowie będą mogli odpocząć. Na pewno nikt nie będzie się nudził. Od rana do wieczora gimnazjaliści będą poza hotelem. 5 maja uczniowie wraz z nauczycielami wyjadą w drogę powrotną do Zakopanego, do którego przyjadą 6 maja.

Olga Gębik


Powiązane artykuły

Mistrzostwa POSA

Za nami już zimowe mistrzostwa POSA. Krótka relacja filmowa przesłana nam przez rodziców, pana Macieja Chyca. http://www.youtube.com/watch?v=t9CKeAxBTeE Zapraszamy także do oglądania fotorelacji autorstwa pana Wiesława Motyki.

Czytaj więcej

Puls Pleneru – Łukęcin

Na wspomnienia z pleneru artystycznego w Łukęcinie, na którym nasza szkoła była przez pierwsze dwa tygodnie września, jeszcze przyjdzie czas. Na naszej stronie internetowej podzielą  się nimi nasi uczniowie. Zanim to nastąpi, publikujemy wiadomości telewizyjne […]

Czytaj więcej
Skip to content