ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W kręgu zabytków i kultury

Klasa III gimnazjum razem ze swoim wychowawcą panem Mirosławem Nadymusem wybrała się na weekendową wycieczkę do Krakowa.

Program wycieczki był niezwykle bogaty. Było dużo zwiedzania i kultury.

Nocowali w Orange Hostel. Zobaczyli krakowski rynek. W kinie ,,Pod Baranami” obejrzeli film pt. ,,Duży zeszyt” reżyserii Janosa Szasza. Wieczorem wybrali się do Starego Teatru na sztukę Alfreda Jarry’ego ,,Król Ubu”. Spektakl wyreżyserowany był przez Jana Kalatę, jednak nie zrobił na nich szczególnego wrażenia. W kościele świętego Piotra i Pawła wysłuchali koncertu z Orkiestrą Klimatyczną. Odwiedzili również muzeum sztuki współczesnej MOCAK, gdzie wielkie wrażenie zrobiła na nich wystawa Juliana Opie. Podziwiali także wystawę fotografii ,,World Press Photo” w Bunkrze Sztuki. Nie zabrakło także zakupów. Wybrali się  do Galerii Krakowskiej. Klasa III gimnazjum uważa wycieczkę za bardzo udaną.

Kasia Walczewska


Powiązane artykuły

Podniebne spotkanie

20.02 br. odbyło się spotkanie z pilotem samolotu F-16 kapitanem Pawłem Czernikiewiczem z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań- Krzesiny. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas VII, VIII, IX naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej […]

Czytaj więcej

Let’s sing!

3 marca odbędzie się Posa Music Show, czyli szkolny konkurs piosenki angielskiej. Uczniowie mogą zgłaszać swój udział do organizatorek zabawy pani Karoliny Sikorskiej i Magdaleny Łukasik.

Czytaj więcej

Wagary inaczej

21 marca 2014 roku, czyli w tzw. „dzień wagarowicza” klasa VIII zamiast uciekać ze szkoły postanowiła zorganizować klasowe ognisko.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content