ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W kręgu zabytków i kultury

Klasa III gimnazjum razem ze swoim wychowawcą panem Mirosławem Nadymusem wybrała się na weekendową wycieczkę do Krakowa.

Program wycieczki był niezwykle bogaty. Było dużo zwiedzania i kultury.

Nocowali w Orange Hostel. Zobaczyli krakowski rynek. W kinie ,,Pod Baranami” obejrzeli film pt. ,,Duży zeszyt” reżyserii Janosa Szasza. Wieczorem wybrali się do Starego Teatru na sztukę Alfreda Jarry’ego ,,Król Ubu”. Spektakl wyreżyserowany był przez Jana Kalatę, jednak nie zrobił na nich szczególnego wrażenia. W kościele świętego Piotra i Pawła wysłuchali koncertu z Orkiestrą Klimatyczną. Odwiedzili również muzeum sztuki współczesnej MOCAK, gdzie wielkie wrażenie zrobiła na nich wystawa Juliana Opie. Podziwiali także wystawę fotografii ,,World Press Photo” w Bunkrze Sztuki. Nie zabrakło także zakupów. Wybrali się  do Galerii Krakowskiej. Klasa III gimnazjum uważa wycieczkę za bardzo udaną.

Kasia Walczewska


Powiązane artykuły

Udanych wakacji

W piątek, 26 kwietnia odbyło się w naszej szkole zakończenie roku szkolnego.

Czytaj więcej

Plener Artystyczny – Wicie 2022

Plener Artystyczny odbędzie się w tym roku w miejscowości Wicie nad morzem. Organizacja pleneru jest oparta na Szkolnym regulaminie wycieczek, który zamieszczamy poniżej: Szkolny regulamin wycieczek w ZPSA w Zakopanem 04.07.2022 r. z załącznikiem, którym […]

Czytaj więcej

Junior reporter: Giewont czy Piłsudski

Klasa III uczestniczyła wraz ze swoją wychowawczynią, panią Katarzyną Rogowska w warsztatach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie w willi Oksza. Zapraszamy na ich relacje.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content