ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W milczeniu

10 listopada klasa VIII i IX, wraz z Panią Lilianą Florek i Panią Barbarą Łętowską, wybrały się na jednodniową wycieczkę do Oświęcimia. Zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Grupa znalazła się na miejscu po trzech godzinach jazdy. Najpierw, z przewodniczką, zwiedzili Auschwitz, a następnie przejechali autobusem do Brzezinki, w której znajdowało się tzw. Auschwitz 2.Uczniowie dobrze wiedzieli co jadą zwiedzać, jednak nie spodziewali się, że było to aż tak straszne. Pomiędzy zwiedzaniem grupa nie odzywała się za wiele, ponieważ tak dotknęło ich to, co zobaczyli i nikt nie miał odwagi odezwać się jako pierwszy i jakoś skomentować to, czego się dowiedzieli. Uczestnikom wycieczki humor nieco poprawił się w autobusie, jednak to, co zobaczyli w Auschwitz 2 jeszcze bardziej chwyciło ich za serca i atmosfera stała się jeszcze bardziej posępna. W oczach niektórych dziewczynek można było zauważyć łzy, gdy słuchały historii opowiadanych przez przewodniczkę. Po zwiedzaniu obozu udali się w drogę powrotną i Zakopanem byli już około godziny 19.

Ola Banak

fot. Aleksandra Dziedzina


Powiązane artykuły

Wiosenne starcie pod Nosalem

4 marca 2016 roku, pod Nosalem odbyły się zawody narciarskie naszej szkoły. Długo oczekiwane spotkanie szkolnych narciarzy i snowboardzistów, mimo trudnych warunków pogodowych odbyły się. Organizatorzy postarali się, aby stok był odpowiednio przygotowany do zjazdu.

Czytaj więcej

Wielki Brat patrzy

Już niedługo dla uczniów naszej szkoły stwierdzenie „mam na was oko” nabierze nowego znaczenia. Aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo, we wtorek, siódmego października w „Białym Domu” pojawili się panowie z firmy zajmującej się montażem monitoringu.

Czytaj więcej

POSA znowu błyszczy

Agnieszka Utracka, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Klemens Hubicki i Rufin Podleśny, Agnieszka Król-Józaga – uczniowie i absolwenci naszej szkoły zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA. Część nagrodzonych wzięło udział w […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content