ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W milczeniu

10 listopada klasa VIII i IX, wraz z Panią Lilianą Florek i Panią Barbarą Łętowską, wybrały się na jednodniową wycieczkę do Oświęcimia. Zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Grupa znalazła się na miejscu po trzech godzinach jazdy. Najpierw, z przewodniczką, zwiedzili Auschwitz, a następnie przejechali autobusem do Brzezinki, w której znajdowało się tzw. Auschwitz 2.Uczniowie dobrze wiedzieli co jadą zwiedzać, jednak nie spodziewali się, że było to aż tak straszne. Pomiędzy zwiedzaniem grupa nie odzywała się za wiele, ponieważ tak dotknęło ich to, co zobaczyli i nikt nie miał odwagi odezwać się jako pierwszy i jakoś skomentować to, czego się dowiedzieli. Uczestnikom wycieczki humor nieco poprawił się w autobusie, jednak to, co zobaczyli w Auschwitz 2 jeszcze bardziej chwyciło ich za serca i atmosfera stała się jeszcze bardziej posępna. W oczach niektórych dziewczynek można było zauważyć łzy, gdy słuchały historii opowiadanych przez przewodniczkę. Po zwiedzaniu obozu udali się w drogę powrotną i Zakopanem byli już około godziny 19.

Ola Banak

fot. Aleksandra Dziedzina


Powiązane artykuły

Trupa pana Dropsa. Premiera spektaklu online.

Nadrabiamy jeszcze zaległości z czasów nauki zdalnej. Kilka dni temu, podczas pokazu poplenerowego premierę miał spektakl teatralny pt. „Trupa pana Dropsa” przygotowany pod kierunkiem pana Krzysztofa Najbora przez zeszłoroczną klasę VI.

Czytaj więcej

Przyroda w obiektywie nagrodzona

Ewelina Szymusiak z klasy 2 gimnazjum zajęła 1 miejsce w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”,w którym udział wzięli uczniowie z klas gimnazjalnych POSA w Zakopanem.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content