ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W milczeniu

10 listopada klasa VIII i IX, wraz z Panią Lilianą Florek i Panią Barbarą Łętowską, wybrały się na jednodniową wycieczkę do Oświęcimia. Zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

Grupa znalazła się na miejscu po trzech godzinach jazdy. Najpierw, z przewodniczką, zwiedzili Auschwitz, a następnie przejechali autobusem do Brzezinki, w której znajdowało się tzw. Auschwitz 2.Uczniowie dobrze wiedzieli co jadą zwiedzać, jednak nie spodziewali się, że było to aż tak straszne. Pomiędzy zwiedzaniem grupa nie odzywała się za wiele, ponieważ tak dotknęło ich to, co zobaczyli i nikt nie miał odwagi odezwać się jako pierwszy i jakoś skomentować to, czego się dowiedzieli. Uczestnikom wycieczki humor nieco poprawił się w autobusie, jednak to, co zobaczyli w Auschwitz 2 jeszcze bardziej chwyciło ich za serca i atmosfera stała się jeszcze bardziej posępna. W oczach niektórych dziewczynek można było zauważyć łzy, gdy słuchały historii opowiadanych przez przewodniczkę. Po zwiedzaniu obozu udali się w drogę powrotną i Zakopanem byli już około godziny 19.

Ola Banak

fot. Aleksandra Dziedzina


Powiązane artykuły

Zakopiańskie przedwiośnie

5 marca uczniowie klasy VIII odwiedzili wystawę w Miejskiej Galerii Sztuki. To kolejna klasa z naszej szkoły, która udała się na wystawę podczas lekcji wychowawczej.

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Pracująca sobota.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień piąty. Wczoraj była sobota. Wszyscy uczniowie na plenerze myśleli, że dzisiaj jest wolne. Niestety, nasze oczekiwania spełzły na niczym, gdy po śniadaniu nauczyciele podeszli do nas z uśmieszkami pod nosem […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content