ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W podróży po wiedzę i kulturę

W dniach od 12 do 15 marca fakultet literacki z klasy II i III gimnazjum wybrał się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej razem z panią Ewą Czerwieniec.

Uczniowie wyjechali w czwartek, o godzinie 23:30 Polskim Busem. Rano byli już na miejscu. Piątek był dniem pełnym nauki i kultury. Rano literaci odwiedzili Muzeum Narodowe, zwiedzając wystawę Olgi Boznańskiej. Następnie wybrali się do Muzeum Współczesnego, podziwiając dzieła Andrzeja Wróblewskiego. Dzień był deszczowy, dlatego gimnazjaliści tylko krótko spacerowali po Starym Mieście. O godzinie 19:30 obejrzeli spektakl ,,Prapremiera dreszczowca” w Och Teatrze. Uczniowie nocowali w hostelu Chillout. W sobotę od godziny 10 do 18 brali udział w warsztatach reżysersko-filmowych. Nakręcili filmy na podstawie filmu dokumentalnego ,,Gadające Głowy”. W niedzielę odbyły się kolejne warsztaty o nazwie ,,Skrytykuj”. Były one podzielone na trzy części: od godziny 10-13 warsztaty z krytykiem filmowym, 13-16 część realizatorska, 16-19 część montażowa. Było męcząco, jednak gimnazjaliści mieli siłę iść jeszcze na koniec do galerii handlowej. Po warsztatach wybrali się do Złotych Tarasów. Było tam dużo wolnego czasu, gdyż literaci wyjeżdżali o godzinie 23:45. Zdążyli więc jeszcze zwiedzić stacje nowej linii warszawskiego metra.  Wycieczka, jak mówią uczniowie, była bardzo udana.

Kasia Walczewska


Powiązane artykuły

Po chorągiewce na podium

10 marca 2018 roku w Dolinie Chochołowskiej odbył się XXX memoriał Jana Strzeleckiego. W tych zawodach skiturowych brali również udział nasi uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium.

Czytaj więcej

Inspiracje i nie tylko

W czwartek 3 marca w szkolnej galerii POSA zawisły prace gimnazjalistów ( I, II, III klasa ) z fakultetu plastycznego. Powstawały one na zajęciach z rysunku i malarstwa, pod kierunkiem pani Renaty Mrowcy. Tegoroczna wystawa […]

Czytaj więcej

Wiosenne starcie pod Nosalem

4 marca 2016 roku, pod Nosalem odbyły się zawody narciarskie naszej szkoły. Długo oczekiwane spotkanie szkolnych narciarzy i snowboardzistów, mimo trudnych warunków pogodowych odbyły się. Organizatorzy postarali się, aby stok był odpowiednio przygotowany do zjazdu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content