ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W podróży po wiedzę i kulturę

W dniach od 12 do 15 marca fakultet literacki z klasy II i III gimnazjum wybrał się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej razem z panią Ewą Czerwieniec.

Uczniowie wyjechali w czwartek, o godzinie 23:30 Polskim Busem. Rano byli już na miejscu. Piątek był dniem pełnym nauki i kultury. Rano literaci odwiedzili Muzeum Narodowe, zwiedzając wystawę Olgi Boznańskiej. Następnie wybrali się do Muzeum Współczesnego, podziwiając dzieła Andrzeja Wróblewskiego. Dzień był deszczowy, dlatego gimnazjaliści tylko krótko spacerowali po Starym Mieście. O godzinie 19:30 obejrzeli spektakl ,,Prapremiera dreszczowca” w Och Teatrze. Uczniowie nocowali w hostelu Chillout. W sobotę od godziny 10 do 18 brali udział w warsztatach reżysersko-filmowych. Nakręcili filmy na podstawie filmu dokumentalnego ,,Gadające Głowy”. W niedzielę odbyły się kolejne warsztaty o nazwie ,,Skrytykuj”. Były one podzielone na trzy części: od godziny 10-13 warsztaty z krytykiem filmowym, 13-16 część realizatorska, 16-19 część montażowa. Było męcząco, jednak gimnazjaliści mieli siłę iść jeszcze na koniec do galerii handlowej. Po warsztatach wybrali się do Złotych Tarasów. Było tam dużo wolnego czasu, gdyż literaci wyjeżdżali o godzinie 23:45. Zdążyli więc jeszcze zwiedzić stacje nowej linii warszawskiego metra.  Wycieczka, jak mówią uczniowie, była bardzo udana.

Kasia Walczewska


Powiązane artykuły

Każdy Święty chodzi uśmiechnięty

31.10.2017r. odbył się bal świętych organizowany przez panią Lilianę Florek.

Czytaj więcej

Dziąble z czwartej klasy

19.03. 2014 r o godzinie 15:30 w kawiarni zakopiańskiego Teatru Witkacego odbył się spektakl klasy IV z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej.

Czytaj więcej

Koncert fletowy po raz XV

12 listopada 2013 r. we wtorek, w auli naszej szkoły, odbył się Koncert Fletowy, inaugurujący XV Ogólnopolskie Warsztaty Fletowe w Zakopanem. Był to koncert w wykonaniu dr hab. Elżbiety Woleńskiej, która jest wykładowcą Akademii Muzycznej […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content