ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W świecie skrzypiec

23. 09. 2010r. uczniowie gimnazjum z naszej szkoły udali się na wystawę instrumentów zorganizowaną w hotelu „Stamary” w Zakopanem. Można było na niej zobaczyć muzealne instrumenty ludowe regionu Podhala, historyczne instrumenty smyczkowe i dęte oraz współczesne instrumenty smyczkowe wykonane przez najlepszych światowych lutników. Mogliśmy podziwiać m.in.przedwojenne klarnety, flety, jak również wschodnie piszczałki Po wystawie oprowadzał nas pan Wojciech Topa, współorganizator ekspozycji i jeden z artystów prezentujących na niej wykonane przez siebie instrumenty. Opowiadał nam o procesie powstawania skrzypiec. Zaciekawił nas również historiami o znanych wirtuozach. Przy opowieściach należało uważać, gdyż pod koniec spotkania zadawał pytania dotyczące wykładu. Za dobrą odpowiedź można było zdobyć płytę z utworami granymi na skrzypcach. Młodzież żałowała, że zwiedzanie wystawy trwało tylko trzydzieści minut, ponieważ wszystkich bardzo zaciekawiła.

Aleksandra Chrobak, kl III/g


Powiązane artykuły

Wyczerpujący dystans

30 września odbyła się międzyszkolna sztafeta na 800 metrów. Nasza szkoła wystawiła sztafetę w kategorii gimnazjum dziewczyny. Reprezentantki szkoły zajęły 5 miejsce.

Czytaj więcej

Persowie na scenie

W czwartek, 28 września bieżącego roku w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć muzyków z Iranu.

Czytaj więcej

Laury dla najlepszych poetów

W piątek, 28 marca 2014 r. w auli naszej szkoły odbyła się Gala Poezji. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali: Mikołaj Motyka, Antonina Kudasik oraz Kacper Hubicki.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content