ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W świecie skrzypiec

23. 09. 2010r. uczniowie gimnazjum z naszej szkoły udali się na wystawę instrumentów zorganizowaną w hotelu „Stamary” w Zakopanem. Można było na niej zobaczyć muzealne instrumenty ludowe regionu Podhala, historyczne instrumenty smyczkowe i dęte oraz współczesne instrumenty smyczkowe wykonane przez najlepszych światowych lutników. Mogliśmy podziwiać m.in.przedwojenne klarnety, flety, jak również wschodnie piszczałki Po wystawie oprowadzał nas pan Wojciech Topa, współorganizator ekspozycji i jeden z artystów prezentujących na niej wykonane przez siebie instrumenty. Opowiadał nam o procesie powstawania skrzypiec. Zaciekawił nas również historiami o znanych wirtuozach. Przy opowieściach należało uważać, gdyż pod koniec spotkania zadawał pytania dotyczące wykładu. Za dobrą odpowiedź można było zdobyć płytę z utworami granymi na skrzypcach. Młodzież żałowała, że zwiedzanie wystawy trwało tylko trzydzieści minut, ponieważ wszystkich bardzo zaciekawiła.

Aleksandra Chrobak, kl III/g


Powiązane artykuły

Wirtualny Kiermasz Książki

W każdym roku szkolnym organizujemy w szkole kiermasz książki. W ten sposób promujemy czytelnictwo wśród naszych uczniów. W tym roku zorganizowanie takiej akcji w szkole,  na razie jest niemożliwe. Zachęcamy więc do zainteresowania się akcją […]

Czytaj więcej

Wieczór upiorów

27 października w Sali koncertowej ZPSA odbył się halloween przygotowany przez klasę 2 i 3 gimnazjum pod kierunkiem pani Karoliny Sikorskiej i pani Magdy Łukasik.

Czytaj więcej

Dla nauczycieli granie

W poniedziałek, 14 października o godzinie 11.00, w sali koncertowej w szkole muzyczne, odbył się koncert z okazji Dnia Nauczyciela, na którym zagrali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej szkoły artystycznej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content