ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W świecie skrzypiec

23. 09. 2010r. uczniowie gimnazjum z naszej szkoły udali się na wystawę instrumentów zorganizowaną w hotelu „Stamary” w Zakopanem. Można było na niej zobaczyć muzealne instrumenty ludowe regionu Podhala, historyczne instrumenty smyczkowe i dęte oraz współczesne instrumenty smyczkowe wykonane przez najlepszych światowych lutników. Mogliśmy podziwiać m.in.przedwojenne klarnety, flety, jak również wschodnie piszczałki Po wystawie oprowadzał nas pan Wojciech Topa, współorganizator ekspozycji i jeden z artystów prezentujących na niej wykonane przez siebie instrumenty. Opowiadał nam o procesie powstawania skrzypiec. Zaciekawił nas również historiami o znanych wirtuozach. Przy opowieściach należało uważać, gdyż pod koniec spotkania zadawał pytania dotyczące wykładu. Za dobrą odpowiedź można było zdobyć płytę z utworami granymi na skrzypcach. Młodzież żałowała, że zwiedzanie wystawy trwało tylko trzydzieści minut, ponieważ wszystkich bardzo zaciekawiła.

Aleksandra Chrobak, kl III/g


Powiązane artykuły

Ukryta muzyka i słonie w deszczu

W kwietniu klasa III ze swoją wychowawczynią Panią Kasią Rogowską pojechała do Krakowa. Odwiedziła Muzeum Narodowe i Teatr Figur. W Muzeum Narodowym nasi uczniowie zaproszeni zostali do udziału w lekcji pt. „Gdzie się ukryła muzyka”. […]

Czytaj więcej

Liryczna POSA 2021 rozstrzygnięta

Jan Kanty Rogowski w kategorii seniorów i Aleksandra Łatak w kategorii juniorów zostali zwycięzcami tegorocznego szkolnego konkursu poetyckiego „Liryczna POSA”. Dzisiaj odbyło się wręczenie nagród.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content