ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W Warszawskiej Szkole Filmowej

27 stycznia gimnazjalistki z fakultetu literackiego z IX klasy uczestniczyły w warsztatach filmowych organizowanych przez Warszawska Szkołę Filmową, Linda&Ślesicki Production. Klaudia Wiśniowska i Marysia Michniewska do stolicy pojechały pod opieką pani Ewy Czerwieniec. Uczennice brały udział w zajęciach dla grup zaawansowanych, jako, że pierwszą część kursu odbyły w ubiegłym roku szkolnym.

Podczas warsztatów gimnazjalistki poznawały podstawy kadrowania i kompozycji, które obowiązują w filmach fabularnych i dokumentalnych. Warsztaty łączyły w sobie formę  wykładów teoretycznych i ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetlenia.

Podczas pracy z kamerą Klaudia i Marysia  mogły nagrać własny materiał filmowy, który później zmontowały w salach montażowych Warszawskiej Szkoły Filmowej. Film tworzony przez uczestników składał się kilku  sekwencji kręconych na podstawie przygotowanego przez wykładowcę i omówionego wspólnie scenariusza. Nasze gimnazjalistki wyjechały z Warszawy z  certyfikatem ukończenia warsztatów Filmoteki Szkolnej.

(red)


Powiązane artykuły

Szkoła z przymrużeniem oka

14 stycznia 2022 roku w sali koncertowej szkoły muzycznej odbył się spektakl teatralny, który zaprezentowała klasa 5. Uczniowie przedstawili sztukę pt. „Mikołajek”. a

Czytaj więcej

Popisowe etiudy

W piątek 14 listopada w sali koncertowej POSA odbył się klasowy popis gry etiud klas II i III. Uczniowie zagrali popisowe utwory, które zaprezentowali przed widownią wśród której znaleźli się przede wszystkim rodzice.

Czytaj więcej

Szkolne upiory! Halloween!

29 października 2014 r u nas w szkole będziemy świętować nietypowe, straszne święto – Halloween.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content