ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W Warszawskiej Szkole Filmowej

27 stycznia gimnazjalistki z fakultetu literackiego z IX klasy uczestniczyły w warsztatach filmowych organizowanych przez Warszawska Szkołę Filmową, Linda&Ślesicki Production. Klaudia Wiśniowska i Marysia Michniewska do stolicy pojechały pod opieką pani Ewy Czerwieniec. Uczennice brały udział w zajęciach dla grup zaawansowanych, jako, że pierwszą część kursu odbyły w ubiegłym roku szkolnym.

Podczas warsztatów gimnazjalistki poznawały podstawy kadrowania i kompozycji, które obowiązują w filmach fabularnych i dokumentalnych. Warsztaty łączyły w sobie formę  wykładów teoretycznych i ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetlenia.

Podczas pracy z kamerą Klaudia i Marysia  mogły nagrać własny materiał filmowy, który później zmontowały w salach montażowych Warszawskiej Szkoły Filmowej. Film tworzony przez uczestników składał się kilku  sekwencji kręconych na podstawie przygotowanego przez wykładowcę i omówionego wspólnie scenariusza. Nasze gimnazjalistki wyjechały z Warszawy z  certyfikatem ukończenia warsztatów Filmoteki Szkolnej.

(red)


Powiązane artykuły

Młodzi kucharze w stylu azjatyckim

W środę 4 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się ,,Dzień Azjatycki”. Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już o godz. 8:00 rano. Zwycięzcami przeprowadzonego podczas imprezy konkursu zostali: Zofia Zielińska, Marcelina Jasińska, Szymon […]

Czytaj więcej

Komórkowy świat

Mogłoby się wydawać, że biologia to nauki ścisłe, omawiające budowę wielu organizmów. W naszej szkole, biologia to także przedmiot rozwijający wyobraźnię i kreatywność o czym przekonała się klasa pierwsza gimnazjum tworząc projekty komórek roślinnych, zwierzęcych […]

Czytaj więcej

Pomagamy zwierzętom

W szkole trwa akcja pomocy Fundacji ,,Zwierzęta Podhala”. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content