ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

W Warszawskiej Szkole Filmowej

27 stycznia gimnazjalistki z fakultetu literackiego z IX klasy uczestniczyły w warsztatach filmowych organizowanych przez Warszawska Szkołę Filmową, Linda&Ślesicki Production. Klaudia Wiśniowska i Marysia Michniewska do stolicy pojechały pod opieką pani Ewy Czerwieniec. Uczennice brały udział w zajęciach dla grup zaawansowanych, jako, że pierwszą część kursu odbyły w ubiegłym roku szkolnym.

Podczas warsztatów gimnazjalistki poznawały podstawy kadrowania i kompozycji, które obowiązują w filmach fabularnych i dokumentalnych. Warsztaty łączyły w sobie formę  wykładów teoretycznych i ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu filmowego i oświetlenia.

Podczas pracy z kamerą Klaudia i Marysia  mogły nagrać własny materiał filmowy, który później zmontowały w salach montażowych Warszawskiej Szkoły Filmowej. Film tworzony przez uczestników składał się kilku  sekwencji kręconych na podstawie przygotowanego przez wykładowcę i omówionego wspólnie scenariusza. Nasze gimnazjalistki wyjechały z Warszawy z  certyfikatem ukończenia warsztatów Filmoteki Szkolnej.

(red)


Powiązane artykuły

Świat widziany przez „otworki”

W piątek 2 marca odbyły się warsztaty fotograficzne dla klasy IV. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy zgodnie z numerami w dzienniku. Na zajęciach pan Bogdan Kiwak pokazywał im jak robić zdjęcia jednorazowym aparatem, czyli […]

Czytaj więcej

Najlepsi z niemieckiego

9 listopada b. r. w naszej szkole odbył się 1 etap Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego.

Czytaj więcej

Rzeźba utworu muzycznego

Piątego i szóstego kwietnia bieżącego roku, gimnazjaliści z fakultetu plastycznego brali udział w warsztatach z płaskorzeźby. Warsztaty odbyły się w naszej szkole.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content