ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wagary inaczej

21 marca 2014 roku, czyli w tzw. „dzień wagarowicza” klasa VIII zamiast uciekać ze szkoły postanowiła zorganizować klasowe ognisko.

Około godziny 10:30 uczniowie wraz z wychowawcą spotkali się w umówionym miejscu i zaczęli przygotowywać potrawy, które następnie piekli na ruszcie. Każdy przyniósł coś innego, a w ten sposób stworzyli całość. Były kiełbaski, ziemniaki, boczek, oscypek z żurawiną, skrzydełka z kurczaka, a nawet wyśmienita sałatka przygotowana przez Pana M. Nadymusa, wychowawcę klasy oraz nauczyciela matematyki w naszej szkole. Po wspólnym obiedzie przy gorącej herbacie, przeczytali wraz ze swoim wychowawcą opowieść o „Zniknięciu Słonia” Haruki Murakamiego, a następnie rozeszli się do domów. Wszyscy dzień wspólnego ogniska wspominają bardzo dobrze i zapewne jeszcze nie raz spotkają się, aby coś razem przygotować.

Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą chcieliby podziękować właścicielom Willi „Kurant” w Zakopane za bezpłatne udostępnienie miejsca do grillowania.

Jasiek Fijałkowski


Powiązane artykuły

Sukcesy literatów na „Lipie”

Wśród laureatów tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Lipa” znalazło się wielu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Nasi uczniowie od lat biorą udział w tym konkursie i zawsze odnoszą spore sukcesy. Można więc powiedzieć, że jest to […]

Czytaj więcej

Nasi gimnazjaliści w „Sztuce Zaangażowania”

Na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej ukazała się prezentacja podsumowująca projekt „Sztuka zaangażowania”, w której brali udział gimnazjaliści z fakultetu literackiego z klasy IX. Klikając na link http://www.ceo.org.pl/FSA/sztuka_zaangazowania.swf można zapoznać się z pracą naszych uczniów […]

Czytaj więcej

Poetycka nutka wiosny, czyli Wielka Gala Poezji 2015!

27 marca, o godzinie 12.12 w sali koncertowej odbędzie się kolejna już edycja Wielkiej Gali Poezji. W tym roku zasady tego literackiego święta naszej szkoły trochę uległy zmianie.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content