ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wagary inaczej

21 marca 2014 roku, czyli w tzw. „dzień wagarowicza” klasa VIII zamiast uciekać ze szkoły postanowiła zorganizować klasowe ognisko.

Około godziny 10:30 uczniowie wraz z wychowawcą spotkali się w umówionym miejscu i zaczęli przygotowywać potrawy, które następnie piekli na ruszcie. Każdy przyniósł coś innego, a w ten sposób stworzyli całość. Były kiełbaski, ziemniaki, boczek, oscypek z żurawiną, skrzydełka z kurczaka, a nawet wyśmienita sałatka przygotowana przez Pana M. Nadymusa, wychowawcę klasy oraz nauczyciela matematyki w naszej szkole. Po wspólnym obiedzie przy gorącej herbacie, przeczytali wraz ze swoim wychowawcą opowieść o „Zniknięciu Słonia” Haruki Murakamiego, a następnie rozeszli się do domów. Wszyscy dzień wspólnego ogniska wspominają bardzo dobrze i zapewne jeszcze nie raz spotkają się, aby coś razem przygotować.

Uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą chcieliby podziękować właścicielom Willi „Kurant” w Zakopane za bezpłatne udostępnienie miejsca do grillowania.

Jasiek Fijałkowski


Powiązane artykuły

Region pod lupą

Cykl wycieczek z wiedzy o regionie można uznać za otwarty. Na pierwszych wycieczkach były już klasa pierwsza i druga gimnazjum.

Czytaj więcej

„Echo pleneru” – pierwsze numery

Podczas pleneru w Jantarze część gimnazjalistów z fakultetu literackiego, jak co roku, odbywa warsztaty dziennikarskie polegające na poznawaniu tajników redagowania gazety. Polem do ćwiczeń jest wydawana już od lat na plenerach gazeta „Echo Pleneru”. Poniżej pierwsze […]

Czytaj więcej

Śpiewać każdy może i to w każdym języku świata

1 lutego 2013r. w naszej szkole, tradycyjnie odbył się konkurs piosenki „ Posa Music Show”. Zasady są dosyć proste: może się zgłosić każdym uczeń a trzeba zaśpiewać piosenkę w dowolnym obcym języku. W tym roku […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content