ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wariacje na poplenerowym pokazie

W poniedziałek (18.10) w Zakopiańskim Centrum Edukacji odbył się pokaz, na którym uczniowie naszej szkoły przedstawili efekty swojej pracy twórczej podczas pleneru artystycznego w Mikoszewie. Była wystawa prac plastycznych i literackich, pokaz grup tanecznych i zespołów muzycznych. Spotkanie odbywało się pod tym samem hasłem, co cały plener: WARIACJE.

O najważniejszych wydarzeniach pleneru, który odbył się we wrześniu, publiczność dowiedziała się z telewizyjnych wiadomości plenerowych „Puls po plenerze” przygotowanych przez Fakultet Literacki z klasy VIII. Kilka słów o warsztatach z tańca powiedział prowadzący je, pan Paweł Zając, a zaraz po tym uczniowie od klasy II do VIII prezentowali przygotowane przez nich choreografie. Finałem spotkania były pokazy muzyczne. Zaczęły się wykonaniem przez klasę V hymnu pleneru. Powstał on w ramach konkursu przeprowadzonego przez panią Agnieszkę Warek Leks. Zwycięskimi autorkami słów do piosenki są Oliwia Pyzik i Zuzanna Zajączkowska a melodię do niej wymyśliła Roksana Lis.

W tym roku na plenerze, pod kierunkiem pana Jakuba Hubickiego działały trzy zespoły muzyczne złożone z uczniów klasy VI i Fakultetu Muzycznego klasy VII i VIII. Muzycy zagrali i zaśpiewali własne aranżacje znanych wszystkim piosenek.

Bardzo ważną częścią poniedziałkowego spotkania było wręczenie statuetek dla uczestników plenerowych biegów. Pan Tomasz Sobański przyznał je tym biegaczom, którzy nie opuścili ani jednego porannego rozruchu.

Scenicznym występom towarzyszyła niezwykła wystawa. Oglądać na niej można było prace przygotowane pod kierunkiem pani Jadwigi Rogowiec, pani Renaty Mrowcy, Justyny Jasiorkowskiej, Katarzyny Rogowskiej, prace literackie będące efektem zajęć z panią Agnieszką Warek – Leks, dziennikarskie – pod kierunkiem pani Ewy Czerwieniec oraz te powstałe na lekcjach geografii z panią Agnieszką Gąsienicą- Walczak. Część wystawy stanowiły mozaiki będące wynikiem warsztatów  prowadzonych przez pana Lubosza Karwata.

Niespodzianką podczas poplenerowego pokazu była emisja spektaklu teatralnego przygotowanego  w ubiegłym roku szkolnym przez obecną klasę VII pt. „Trupa pana Dropsa”. Projekt wraz z uczniami zrealizował pan Krzysztof Najbor podczas nauki zdalnej.

Natalia Styrczula, (red)

fot. Natalia Styrczula

Pokaz Mikoszewo 2021

Zdjęcie 1 z 29


Powiązane artykuły

Teatralne myślenie

W środę, 9 października 2013 roku, kilkunastu uczniów VII, VIII i IX klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej pod opieką p. Ewy Czerwieniec, kierownika sekcji artystycznej naszej szkoły, udało się do Teatru Witkacego w Zakopanem na […]

Czytaj więcej

Mamo, mamo! Ja już gram!

31 maja w sali koncertowej odbył się koncert dla mam z okazji ich święta. Na takie uroczyste spotkanie zaprosili swoje mamy uczniowie z I klasy.

Czytaj więcej

Konkurs tańca „Ten – Tu – Tan”

20 maja odbył się w naszej szkole konkurs tańca „Ten – Tu – Tan”. Organizatorem konkursu byla pani Monika Koba. Wzięło w nim udział 14 uczestników w tańcu solo i w tańcu grupowym. Jako solistka […]

Czytaj więcej
Skip to content